Д) Країни Африки, Центральної та Південної Америки.
Задача 2
До лікаря поступив хворий зі скаргами на головний біль, біль у м’язах під час руху, біль при ковтанні, жуванні і при рухах очей, кволість, температуру, набряк повік і обличчя. При опитуванні з’ясувалося, що хворий їв свинину, куплену у приватної особи.
а) Який гельмінтоз можна запідозрити?
б) Який паразит викликає дане захворювання? Вкажіть його морфологічні особливості.
в) Вкажіть інвазійну стадію та локалізацію даного гельмінта в організмі людини.
г) В чому полягає патогенна дія виявлених гельмінтів?
д) Вкажіть лабораторну діагностику при даному захворюванні.
Еталон відповіді:
А) Трихінельоз.
Б) Трихінела (Trichinella spiralis). Статевозріла особина має попереково посмуговану кутикулу. Довжина самки 3-4 мм, самця 1,4-1,6 мм. Передня половина тіла самки звужена. У ротовій капсулі розміщений стилет. Самки живородні, з непарним статевим апаратом.
Г) Виражена алергічна реакція організму в період міграцій личинок; травмуюча дія личинок у період міграції; інтоксикація продуктами життєдіяльності паразита.
Д) Серологічні реакції , які обов’язково проводять повторно, з огляду на динаміку наростання титру антитіл; лярвоскопія (виявлення личинок) у біоптаті м’язів хворого (частіше досліджують надсухожильну ділянку литкового м’яза).
VII. Короткі методичні вказівки до роботи студентів на практичному занятті.
А) Методика проведення заняття
На початку заняття проводиться перевірка вихідного рівня знань студентів у вигляді тестового контролю та письмової відповіді на питання. Розглядаються теоретичні питання даної теми, в обговоренні якої беруть участь всі студенти під керівництвом викладача. Після чого студенти виконують самостійну навчально-дослідницьку роботу і вирішують індивідуальні ситуаційні задачі.
В кінці заняття проводиться перевірка кінцевого рівня знань студентів, аналіз результатів роботи з перевіркою протоколів і виставленням відповідної оцінки і балів.