Основні знання про побудову речовин. Види зв’язків. Кристалічна та аморфна побудова речовин. Зонна теорія твердих тіл. Класифікація речовин по електричним та магнітним властивостям.
[1, с. 9-15].
Тема 2. Провідникові матеріали
Види провідникових матеріалів. Властивості провідників. Питомий опір. Залежність питомого опору від домішок. Температурний коефіцієнт питомого опору. Методи визначення питомого опору матеріалу та його температурного коефіцієнту [1, с. 186-195].
Теплопровідність металів. Термоелектрорушійна сила [1, с. 195-197].
Надпровідність та кріопровідність [1, с. 205-213].
Температурний коефіцієнт лінійного розширення провідників [1, с. 197].
Матеріали високої провідності: мідь, алюміній, залізо, біметали [1, с. 198-205].
Різні метали: вольфрам, молібден, золото, срібло, платина, олово та інші [1, с. 213-219].
Сплави високого опору для резисторів та нагрівальних приладів: манганін, константан, ніхроми та хромалі [1, с. 219-222].
Припої, флюси, електровугільні вироби [1, с. 223-229].
Тема 3. Магнітні матеріали
Магнітні властивості матеріалів. Класифікація магнітних матеріалів. Природа феромагнетиків. Процес намагнічування в магнітному полі постійного струму. Гістерезис. Формування петлі гістерезису. Коерцитивна сила та залишкова індукція. Основна крива намагнічування. Магнітна проникність. Визначення відносної магнітної проникності [1, с. 267-272].
Особливості намагнічування в магнітному полі змінного струму. Динамічна крива намагнічування. Диференційна магнітна проникність. Залежність магнітної проникності від температури та частоти. Втрати енергії при перемагнічені: на гістерезис, вихрові струми та магнітну післядію. Оцінка втрат потужності в котушках індуктивності [1, с. 272-275].
Магнітомягкі матеріали: залізо, кремниста електротехнічна сталь, пермалої та альсифери. Їх характеристики та області використання. Матеріали спеціального призначення – феріти, конструкційні чавуни та сталі. Магнітотверді матеріали [1, c. 275-298].
Експериментальні методи дослідження характеристик магнітних матеріалів (загальний огляд). Осцилографічний метод визначення кривої намагнічення. Ватметровий спосіб оцінки втрат на перемагнічування. Розподіл втрат потужності на гістерезисні та від віхрових струмів [2, с. 227-257].