Полягає у натурному вивченні об’єктів, що увійшли до розробленої підтеми і має на меті уточнити необхідні дані для складання методичної розробки. На даному етапі, необхідно визначити місце і розстановку групи біля об’єкту, методичні прийоми показу і розповіді, необхідний час для розкриття підтеми, додаткові методичні рекомендації (наприклад щодо безпечних місць переходу вулиці, правил поведінки на об’єкті, можливих обмежень щодо показу і розповіді і ін.).
Етап 8. Підготовка контрольного тексту екскурсії
Студенти у групі виконують написання контрольного тексту у хронологічному порядку відповідно до маршруту екскурсії.
Етап 9. Комплектування «Портфеля екскурсовода»
Даний етап передбачає підготовку і оформлення належним чином «портфеля екскурсовода». Методику використання «портфеля екскурсовода» необхідно вписати у графу 7 «Методичні вказівки» технологічної картки екскурсії (Додаток В).
Етап 10. Визначення методичних прийомів проведення екскурсії
Даний етап передбачає відбір методичних прийомів показу та розповіді під час екскурсії. Після визначення методичних прийомів до теми екскурсії студенти заповнюють графу 7 «Методичні вказівки» в технологічній картці екскурсії.
Етап 11. Визначення техніки ведення екскурсії
Даний етап передбачає всі організаційні питання екскурсійного процесу. Студенти у групі визначають всі організаційні моменти, що стосуються техніки ведення екскурсії після чого записують їх у графу 6 «Організаційні вказівки» технологічної картки екскурсії.