Політика як суспільне явище. Визначення поняття "політика". Об'єкти і суб'єкти політики. Рівні визначення місця і ролі політики у системі суспільних відносин, її види та детермінанти. Політика як форма діяльності з реалізації інтересів і потреб суб'єктів політики. Загальна структура, форми та метода політичної діяльності.
Політика як теоретичне знання. Основні етапи формування науки про політику та її необхідність. Взаємозв'язок політики з іншими формами суспільної свідомості (філософія, мораль, релігія, наука).
Предмет політології. Предмет політології: сутність, форми, закономірності розвитку і функціонування політології, її місця й ролі в житті суспільства. Специфіка та роль політології в системі гуманітарних наук, взаємозв'язок та взаємозалежність. Відносно самостійний, комплексний та загально-цивілізаційний характер політології.
Структура політології. Методи політології. Основні підходи до визначення загального методу політології, міждисциплінарні методи: діалектико-історичний, науково-теоретичний, системний, емпірико-аналітичний, порівняльний, біхевіористичний. Принципи політології: фундаментальність, єдність логічного та історичного, національного та загальнолюдського, суспільного та особистого, теорії та практики.
Функції політології: теоретико-методологічна, світоглядна, прогностична, прикладна. Закони та закономірності розвитку політичної науки: основні, специфічні та одиничні.
Політологія в Україні. Зростання ролі науки про політику на сучасному етапі розвитку українського суспільства, її закономірності. Особливості розвитку політології в Україні. Вивчення тенденцій та законів функціонування і розвитку політичного життя українського суспільства. Історичні традиції тa особливості становлення і розвитку політико-владних інститутів держави.