Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Тема 6. ПОЛІТИЧНА ВЛАДА

 

Влада як суспільне явище. Поняття і суть влади, основні концепції влади. Народ – джерело влади. Єдність відносин панування і підкорення. Соціальне призначення влади. Основні види влади: політична, економічна, духовна, сімейна. Влада як інституалізована форма суспільної могутності. Властивості політичної влади. М.Вебер про три типи влади. Типологія влади Ж.Бордо. Проблема забезпечення легітимності влади. Принцип розподілу влади та її історичні форми. Концептуальні моделі організації влади у сучасному суспільстві (теорія політичної модернізації).

Політичні режими. Поняття політичного режиму. Типи політичних режимів. Характеристика демократичного режиму. Плюралізм як основа досягнення демократичних цінностей (свободи, рівності, справедливості). Основні риси політичного режиму в Україні на сучасному етапі. Недемократичні політичні режими. Авторитарні або диктаторські режими. Особиста і "класова" диктатура. Зміст понять "диктатура", "тиранія", "деспотія". Тоталітаризм, його ознаки. Конкретно-історичні форми тоталітаризму: сталінізм та фашизм. Фактори, що сприяють формуванню тоталітаризму в сучасних умовах. Трансформація політичних режимів у посткомуністичних суспільствах. Стадії посткомуністичних перетворень. Метаморфози посткомуністичної влади.

Питання влади і владних відносин у конституційних документах України: "Вивід прав України" та проект Конституції України Пилипа Орлика; Конституція УНР (Статус про державний устрій, права і вольності УНР); Конституція УРСР; Конституція України. Проблеми становлення і розвитку влади у сучасному українському суспільстві.

Бюрократія як феномен влади та управління. Сутність і соціально-психологічні характеристики бюрократії. Функції бюрократії. Розвиток теорії бюрократій. Демократія і бюрократія: взаємозв'язок між ними. Етократія. Номенклатура.

 


Читайте також:

 1. Англійці Вільям Стенлі Джевонс (1835–1882) та Альфред Маршалл (1842–1924), замість терміна ”політична економія”, вводять нейтральний термін “economics“.
 2. Виконавча влада
 3. ВИКОНАВЧА ВЛАДА В УКРАЇНІ
 4. Виконавча влада в Україні
 5. Виконавча влада в Україні
 6. Виконавча влада в Україні
 7. Виконавча влада в Україні
 8. Виконавча влада в Україні
 9. Виконавча влада в Україні
 10. Виконавча влада в Україні
 11. Виконавча влада в Україні
 12. Виконавча влада в Україні
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 5. ЕТНОНАЦІОНАЛЬНІ СПІЛЬНОСТІ І ПОЛІТИКА | Тема 7. ДЕМОКРАТІЯ В ПОЛІТИЧНОМУ ЖИТТІ СУСПІЛЬСТВА

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.