Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Творення та правопис імен по батькові

Чоловічі імена по батькові творяться за допомогою суфіксів:

а) –ович, якщо ім’я відмінюється за твердою чи мішаною групою або закінчується на р: Петрович, Семенович, Карпович, Лазарович, Тимурович;

б) –ьович (-йович), якщо ім’я відмінюється за м’якою групою: Васильович, Олексійович, Сергійович, Порфирійович, Андрійович, Юрійович;

в) –ич, -іч: Якович (Яковлевич), Савич (Савович), Хомич (Хомович), Кузьмич (Кузьмович), Лукич (Лукович), Микитович, Ілліч.

Жіночі імена по батькові утворюються за допомогою суфіксів –івна, -ївна: Василівна, Степанівна, Тарасівна, Карпівна, Сергіївна, Юріївна.

З відхиленням від загальних правил творяться лише такі імена по батькові: Микола – Миколайович, Миколаївна; Григорій – Григорович, Григорівна.

При творенні імен по батькові в основах імен відбувається чергування і з о: Антін – Антонович, Антонівна; Нестір – Несторович.

Форми імен по батькові від офіційних подвійних імен на зразок Богдан-Юрій утворюються звичайно від першого імені: Олена Богданівна, Олексій Богданович. Але за бажанням батьків під час реєстрації дитини може бути записана форма подвійна: Ірина Богдан-Юріївна, Олексій Богдан-Юрійович. У цьому випадку перший компонент імені не відмінюється: паспорт Олексія Богдан-Юрійовича, машина Ірини Богдан-Юріївни.

 


Читайте також:

  1. ACCESS. СТВОРЕННЯ ЗВІТІВ
  2. ACCESS. СТВОРЕННЯ ФОРМ
  3. ISO 15504. Причини та історія створення
  4. V Такі негативні особистісні утворення, як самовпевненість і нерозвиненість автономії та ініціативи, обумовлюють неадаптивне старіння людини.
  5. А. Створення власної папки.
  6. Автоматичне і ручне створення об’єктів.
  7. Автономні утворення у зарубіжних державах
  8. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  9. Адаптація законодавства України до законодавства ЄС - один із важливих інструментів створення в Україні нової правової системи та громадянського суспільства
  10. Адаптивні хвилькові перетворення : Хвилькові пакети.
  11. Адміністративні зміни кінця 18-19 ст. та утворення нових архівів
  12. АЛГОРИТМ СТВОРЕННЯ БРЕНДУ
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Відмінювання прізвищ у документах | Категорія роду іменників у ділових паперах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.