РАХУНОК ВИКОРИСТАННЯ СКОРИГОВАНОГО НАЯВНОГО ДОХОДУ
Використання
Ресурси
Фактичне споживання
Скоригований валовий наявний дохід
Валові заощадження
Споживання основного капіталу
Споживання основного капіталу
Скоригований чистий наявний дохід
Чисті заощадження
Кінцеве національне споживання — це вартість продуктів та послуг, які використовують безпосередньо для задоволення потреб людей — як індивідуальних, так і колективних. Воно охоплює споживчі витрати різних груп споживачів, які залежно від того, хто фактично їх фінансує, групуються так: витрати на кінцеве споживання домашніх господарств, державних установ і громадських організацій, що обслуговують домашні господарства.
На рівні економіки країни наявний та скоригований наявний дохід однакові, так само як і витрати на кінцеве та фактичне кінцеве споживання. Вони відрізняються тільки в разі розгляду окремих секторів економіки.
У ресурсах рахунку відображується валовий наявний дохід, що знаходиться в розпорядженні суспільства, у використанні — витрати на кінцеве споживання домашніх господарств, державних установ і громадських організацій, що обслуговують домашні господарства і валові національні заощадження.
Валовий наявний дохід у розпорядженні суспільства переноситься з рахунків розподілу доходів.
Другою фазою економічного обороту є нагромаджувальні операції, які відбуваються у блоці «Нагромаджувальні операції або рахунки нагромадження».
Рахунки нагромадження. До них належать: рахунок капіталу (схема 9); фінансовий рахунок (схема 10); рахунок інших змін в обсязі активів; рахунок переоцінки.
Схема 9
Рахунок капіталу
Зміни в активах
Зміни в пасивах і чистій вартості
Валове капіталоутворення основного капіталу
Чисті заощадження
Зміни в запасах
Капітальні трансферти, що одержуються (+)
Споживання основного капіталу
Капітальні трансферти, що передаються (–)
Чиста купівля землі та інших нестворених активів
Зміни в чистій вартості за рахунок заощаджень і чистих капітальних трансфертів