Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Використання виводу SS

Цей вивід призначений для вибору активного веденого пристрою й у режимі Slave завжди є входом. При подачі на нього «0» модуль SPI активується й вивід MOSI перемикається в режим виводу даних (якщо це задано користувачем). Виводи модуля SPI є в цьому режимі входами. При подачі на вивід SS «1» всі виводи модуля SPI перемикаються в режим введення даних. При цьому модуль переходить у неактивний стан і прийом даних не відбувається.

Варто пам'ятати, що щораз, коли на вивід SS буде подана «1», відбувається скидання модуля SPI. Відповідно, якщо зміна стану для виводу відбудеться під час передачі даних, і прийом і передача негайно припиняться, а переданий і прийнятий байти будуть загублені.

Якщо ж мікроконтролер перебуває в режимі Master (розряд MSTR регістра SPCR установлений в «1»), напрямок передачі даних через вивід SS визначається користувачем. Якщо вивід сконфігурований як вихід, він працює як лінія виводу загального призначення й не впливає на роботу модуля SPI. Якщо ж він сконфігурований як вхід, то для забезпечення нормальної роботи модуля SPI на нього повинна бути подана «1». Справа в тому, що подача на цей вхід «0» від якої-небудь зовнішньої схеми буде сприйнята модулем SPI як вибір даного мікроконтролера в якості веденого й, відповідно, початок передачі йому даних. Щоб уникнути конфлікту на шині система SPI у таких випадках виконує наступні дії:

1. Прапорець MSTR регістра SPCR скидається, і мікроконтролер перемикається в режим Slave. Як наслідок, виводи MOSI і SCK починають функціонувати як входи.

2. Установлюється прапорець SPIF регістра SPSR, генеруючи запит на переривання від SPI. Якщо переривання oт SPI дозволено і прапорець I регистpa SREG установлений в «1», відбувається запуск підпрограми обpaбки переривання.

Таким чином, якщо ведучий мікроконтролер використовує передачу даних, керовану перериванням, і існує ймовірність подачі на вхід SS «0», у підпрограмі обробки переривання від SPI обов'язково повинна відбуватися перевірка стану прапорця MSTR. При виявленні скидання він повинен бути програмно встановлений назад в «1» для зворотного переводу мікроконтролера в режим Master.

 

 


Читайте також:

 1. V. Робочий час і його використання
 2. VI. Рекомендації щодо безпечного використання сільськогосподарської техніки при виконанні основних технологічних операцій у тваринництві
 3. XIII. Використання амортизаційних відрахувань
 4. А. Розрахунки з використанням дистанційного банкінгу.
 5. АЕРОЗОЛІ ТА ЇХ ВИКОРИСТАННЯ
 6. Актуальні смуги гідрологічних об’єктів та їх використання
 7. Альтернативна вартість та її використання у проектному аналізі
 8. Аналіз використання встаткування
 9. Аналіз використання капіталу.
 10. Аналіз використання матеріальних ресурсів
 11. Аналіз використання матеріальних ресурсів.
 12. Аналіз використання обладнання.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Режими передачі даних | Універсальний асинхронний приймач-передавач UART

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:


 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.