Функції держави здійснюються у визначених формах і визначених методах.4.1 Форми здійснення функцій держави .
Форми здійснення функцій держави - це спеціальні сторони її діяльності , за допомогою яких реалізуться державні функції .
За правовими наслідками названі форми поділяються на правові і неправові ( організаційні ) .
Правові форми - це такі види здійснення функцій держави , які тягнуть за собою правові наслідки .
Види правових форм здійснення функцій держави :
Ø Правотворча;
Ø Виконавчо - розпорядча;
Ø Правоохоронна;
Ø Правозастосовна.
Правотворча - відображається у діяльності держави з підготовки і прийняття нормативно - правових актів та інших джерел права .
Виконавчо - розпорядча - характеризується діяльністю держави та її органів з оперативного застосування , виконання , використання та додаржання правових норм у процесі організації здійснення державних функцій.
Правоохоронна - виявляється в організації охорони правових норм від правопорушень, у контролі й нагляді за здійсненням законності , дисципліни та правопорядку .
Правозастосовна - застосування правових норм і винесення обов'язкових для виконання індивідуально - правових рішень .
Неправові форми (організаційні ) - це специфічні види фактичної діяльності , які не тягнуть за собою правових наслідків .
Види неправових форм :
Організаційно-регламентуюча – добір, розстановка, виховання та визначення ефективності діяльності кадрів у сфері здійснення державних функцій .
Організаційно-економічна – організація матеріально - технічного забезпечення , здійснення державних функцій .
Організаційно-контролююча – організація недержавного контролю у сфері здійснення державних функція.
Організаційно-виховна – організація виховання , пропаганди , агітації , інформації та іншого забезпечення виховного впливу на населення.
Форми здійснення функцій характеризують зв'язок держави з правом як одним з основних засобів володарювання. Через право держава проводить у життя свої функції, свої економічні, політичні, ідеологічні задачі.