Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організація роботи по забезпеченню безпеки руху на залізничному транспорті

 

1.Дане Положення встановлює порядок класифікації транс­портних подій, що мають місце на залізницях при виконанні поїзної і маневрової роботи і загрожують безпеці руху. Положення спрямоване на найбільш повне виявлення причин виникнення цих подій та розробку заходів щодо їхнього запобігання. Класифікацією визначаються (установлюються) види, передумови та причини транспортних подій, їх наслідки, розподіл за структурними підрозділами, службами залізниць, головними управліннями Укрзалізниці та місцем виникнення.

Положення призначено для використання всіма суб'єктами господарювання, органами статистики та наглядовими органами з питань безпеки руху поїздів і автотранспорту в Державній адміністрації залізничного транспорту України (Укрзалізниці) при вирішенні питань, пов'язаних з транспортними подіями.

2. Загальними ознаками транспортних подій, що виникли при русі рухомого складу є:

- загибель або травмування людей;

- пошкодження технічних засобів, вантажу, об'єктів заліз­ничного транспорту;

- дезорганізація руху;

- істотне погіршення стану довкілля.

 

3. Відповідно до причин походження, що можуть зумовити виникнення транспортних подій в Укрзалізниці, розрізняються:

- транспортні події техногенного характеру - сходи та зіткнення рухомого складу, руйнування транспортних засобів та комунікацій, порушення виробничого або транспортного процесу,
пожежі, вибухи, забруднення навколишнього природного середовища;

- транспортні події природного характеру – небезпечні геологічні, метеорологічні, гідрологічні морські та прісноводні явища (землетруси, селеві потоки, повені, зсуви, осідання земної поверхні, снігові замети, ожеледі, виверження вулканів, обвали, посухи, бурі і урагани, лісові та торф'яні пожежі, дуже сильний мороз, дуже сильна спека тощо);

- транспортні події соціально-політичного характеру - пов'язані з протиправними діями терористичного і антиконституційного спрямування: здійснення або реальна загроза терористич­ного акту (збройний напад, захоплення або затримання рухомого складу, важливих об'єктів, систем зв'язку, телекомунікації, засобів організації руху), викрадення (спроба викрадення) чи знищення рухомого складу, захоплення заручників, встановлення вибухових пристроїв, виявлення застарілих боєприпасів, накладення на колію сторонніх предметів, блокування руху поїздів тощо;

- транспортні події воєнного характеру - пов'язані з наслідками застосування зброї масового ураження або звичайних засобів ураження, під час яких виникають вторинні фактори ураження з ознаками транспортних подій.

 

4. Відповідно до територіального поширення, дезорганізації руху та обсягів технічних і матеріальних ресурсів, що необхідні для ліквідації наслідків транспортних подій:

- до загальнодержавного рівня відноситься транспортна подія, яка розвивається на території двох і більше залізниць або загрожує транскордонним перенесенням, чи внаслідок якої повна перерва у русі (у випадку неможливості об'їзду місця події іншими ділянками залізниць) вантажних поїздів на транзитних напрямках багатоколійної або одноколійної дільниці становить понад 48 годин, а пасажирських поїздів на міжнародних напрямках - понад 24 години, а також коли для її ліквідації необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, що
перевищують власні можливості окремої залізниці;

- до регіонального рівня відноситься транспортна подія, яка розгортається на території двох і більше дирекцій залізничних перевезень однієї залізниці або загрожує перенесенням на територію суміжної залізниці, а також коли для її ліквідації необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, що перевищують власні можливості підрозділів залізничного транспорту, територіальне розташованих у межах цих дирекцій;

- до місцевого рівня відноситься транспортна подія, яка виходить за межі окремого об'єкта, загрожує поширенням самої події або її вторинних наслідків на довкілля, сусідні об'єкти, інженерні споруди, а також у разі, коли для її ліквідації необхідні матеріальні і технічні ресурси в обсягах, що перевищують власні можливості відокремлених структурних підрозділів залізничного транспорту, територіальне розташованих у межах однієї дирекції;

- до об'єктового рівня відносяться всі транспортні події, які не підпадають під зазначені визначення.

 

5. У Положенні використовуються такі терміни і визначення:

1. Загиблий у транспортній події - особа, смерть якої наступила в результаті транспортної події.

2. Зіткнення поїзда або рухомого складу залізничного транспорту - зустрічне, попутне чи бокове зіткнення поїзда або рухомого складу залізничного транспорту з іншим, що рухається, зупиненим або залишеним на залізничній колії поїздом, рухомим складом залізничного транспорту чи механічним самохідним засобом незалежно від ступеня отриманих при цьому пошкод­жень рухомого складу.

3. Маневрова робота - будь-які пересування рухомого складу залізничного транспорту по станційних і інших коліях для забезпечення поїзної роботи і виробничої діяльності підприємств.

4. Поїзд вантажний - сформований і зчеплений состав вантажних вагонів з одним або декількома діючими локомотивами, призначений для перевезення вантажів, вага та довжина якого (в умовних вагонах) не перевищує максимальну норму, встановлену графіком руху на ділянці прямування цього поїзда.

5. Поїзна робота - проходження поїзда від пункту формування до пункту призначення з виконанням технологічних операцій на шляху прямування.

6. Потерпілий у транспортній події - особа, що загинула або травмована у транспортній події

7. Рухомий склад залізничного транспорту - рухомий склад та спеціальний рухомий склад.

Схід з рейок рухомого складу залізничного транспорту - подія, що призвела до втрати взаємодії хоча б одного колеса рухомого складу залізничного транспорту з рейкою в результаті зміщення колеса від свого нормального положення щодо головки рейки.

8. Травмований у транспортній події - особа, що одержала в транспортній події тілесні ушкодження, які призвели до госпіталізації або призначення амбулаторно-клінічного лікування після надання першої медичної допомоги.

 

9. Транспортні події - катастрофи, аварії, серйозні інциденти, інциденти та порушення, що виникли при русі рухомого складу залізничного транспорту та призвели до: загибелі
або травмування людей, пошкодження технічних засобів, вантажу, об'єктів залізничного транспорту, дезорганізації руху.

10. Учасник залізничного руху - особа, що бере особисту участь у процесі руху як пасажир, персонал залізничного транс­ порту або представник законних інтересів фізичних і юридичних
осіб, суспільства і держави під час перевезення пасажирів, ван­тажів, багажу, вантажобагажу і пошти залізничним транспортом.

 

6. Транспортні події у поїзній і маневровій роботі, що загрожують безпеці руху, у залежності від наслідків поділяються на: катастрофи, аварії, серйозні інциденти, інциденти та пору­шення.

Катастрофа на залізничному транспорті – транспортна подія з тяжкими наслідками, що призвела до зіткнення пасажирських або вантажних поїздів з іншими поїздами або рухомим складом залізничного транспорту, сходи рухомого складу в пасажирських або вантажних поїздах на перегонах і станціях, унаслідок яких:

- одна людина або більше загинула чи шість або більше травмовано;

- і (або) пошкоджено рухомий склад залізничного транс­ порту до ступеня вилучення його з інвентарного парку в обсязі від трьох одиниць.

7. Аварія на залізничному транспорті - транспортна подія, що призвела до зіткнення пасажирських або вантажних поїздів з іншими поїздами або рухомим складом залізничного транспорту, сходи рухомого складу у поїздах на перегонах і станціях, унаслідок яких:

- від однієї людини до п'яти травмовано;

- і (або) пошкоджено рухомий склад залізничного транспорту
до ступеня вилучення його з інвентарного парку.

 

8. Серйозний інцидент - транспортна подія, що виникла під час руху рухомого складу залізничного транспорту, яка могла призвести до аварії та (або) унаслідок якої рухомий склад залізничного транспорту пошкоджено до ступеня капітального ремонту.

До серйозних інцидентів відносяться:

1. "Зіткнення пасажирських або вантажних поїздів з іншими поїздами чи рухомим складом залізничного транспорту, сходи рухомого складу у поїздах на перегонах і станціях, які не належать до аварій за своїми наслідками.

2.Приймання поїзда на зайняту колію.

3.Відправлення поїзда на зайнятий перегін.

4.Приймання і відправлення поїзда за неготовим марш­рутом.

5. Проїзд заборонного сигналу, граничного стовпчика або сигнального знаку "Межа станції".

6.Вихід рухомого складу залізничного транспорту на маршрут приймання (відправлення) поїзда, на перегін.

7. Відправлення поїзда з перекритими кінцевими кранами.

8.Розвалювання вантажу під час руху з порушенням габариту навантаження.

9.Саморозчеплення, розрив автозчепу або гвинтової стяжки у пасажирському поїзді між вагонами.

10. Падіння деталей рухомого складу пасажирського поїзда на колію.

11. Переведення стрілки під поїздом.

12. Поява на польовому або локомотивному світлофорі дозволяючого показання сигналу замість заборонного або поява більш дозволяючого показання сигналу.

13. Відкриття світлофорів, що відповідають даному марш­ руту, якщо стрілки не поставлені в належне положення.

14. Переведення стрілки, що входить до поїзного маршруту, або відкриття світлофора ворожого маршруту при відкритому світлофорі, що огороджує встановлений поїзний маршрут.

 

9. Інцидент - транспортна подія, що виникла під час руху рухомого складу залізничного транспорту, але не закінчилася серйозним інцидентом.

До інцидентів належать:

1. Зіткнення чи сходи рухомого складу залізничного транспорту під час виконання маневрової роботи.

2. Переведення стрілки під маневровим складом.

3. Саморозчеплення, розрив автозчепу або гвинтової стяжки у вантажному поїзді, між секціями локомотива та між локомотивом і першим вагоном пасажирського поїзда.

4. Розріз стрілки (рухомого осердя хрестовини).

5. Поява несправності локомотива, моторвагонного рухомого складу або спеціального рухомого складу, вагонів, несправності колії, пристроїв СЦБ і зв'язку, контактної мережі, енергопо­стачання, які призвели до затримки поїзда на перегоні чи станції на 1 годину і більше понад графіковий час (за винятком заміни гостродефектних рейок).

6. Падіння деталей рухомого складу вантажних чи господарчих поїздів на колію.

7. Заміна колісної пари на шляху прямування пасажир­ського поїзда, що призвела до затримки пасажирського поїзда понад 2 години.

8. Злам бокової ферми кузова вантажного вагона, колісної пари або її елементів, боковини візка рухомого складу, надресорної чи хребтової балок пасажирських і вантажних вагонів або тріщини балок візків пасажирських вагонів.

9. Несправність колії або стрілочних переводів на головних коліях та маршрутах прямування пасажирських поїздів, що виявлені вагоном-колієвимірювачем, при яких рух поїздів забороняється.

 

10. Злам рейки і елементів стрілочних переводів.

11. Приймання і відправлення поїзда за неправильно приготовленим маршрутом.

12. Зіткнення пасажирських, вантажних поїздів або іншого рухомого складу залізничного транспорту з автотранспортними засобами або іншими самохідними машинами на залізничних переїздах з причин порушення вимог правил технічної експлуа­тації.

 

10. Порушення - транспортна подія, що виникла під час руху рухомого складу залізничного транспорту, але не закінчилася інцидентом.

До порушень відносяться:

1. Неогородження сигналами небезпечного місця для руху поїздів при виконанні робіт.

2. Перехід на інші засоби сигналізації і зв'язку для органі­зації руху поїздів на 8 годин і більше через несправність технічних засобів.

3. Наявність у колії гостродефектних рейок (у тому числі в накладках).

4. Несправність букси або інші технічні несправності вагонів, локомотивів, секцій локомотивів, секцій дизель-поїздів та електросекцій чи неправильні дії причетних працівників, що призвели до відчеплення рухомого складу від поїзда на шляху його прямування. " .

5. Наїзд на сторонні предмети, деталі верхньої будови колії, рухомого складу, візки, вишки ізолюючі знімні, гальмові башмаки тощо.

6. Порушення технічних умов навантаження і кріплення вантажу, які не викликали вихід вантажу за встановлений габарит навантаження, але призвели до відчеплення вагона від поїзда на будь-якій станції, крім кінцевої.

7. Відмови в роботі електричної централізації, ключової залежності стрілок і сигналів на станціях, автоблокування на перегонах, енергопостачання на станціях і перегонах, несправ­ності контактної мережі, зв'язку, засобів автоматичного контролю технічного стану рухомого складу під час руху поїздів, що не усунені протягом 8 годин і більше, а пристроїв на залізничних переїздах - протягом 4 годин і більше.

8. Виникнення на шляху прямування несправностей локо­мотива, що спричинили зупинку пасажирського, вантажного чи господарчого поїзда на перегоні чи станції з вимогою допоміж­ного локомотива.

9. Несправність колії або стрілочних переводів на головних коліях, що виявлені вагоном-колієвимірювачем, при яких швидкість руху поїздів обмежена до 15 км/год.

 

10. Несправність колісних пар, що призвели до необхід­ності їх заміни.

11. Невірні дії причетних працівників, що призвели до затримки поїзда.

12. Перекриття дозволяючого показання сигналу на забо­ронне, що викликало проїзд заборонного сигналу на станціях.

13. Несвоєчасне закінчення робіт у "вікно", що призвело до затримки поїздів.

14. Вихід рухомого складу залізничного транспорту за граничний стовпчик на станції.

 

Рішення щодо остаточної класифікації та причин транспортних подій в Укрзалізниці приймається начальником Головного управління безпеки руху та екології - Головним ревізором з безпеки руху поїздів і автотранспорту.

Матеріали та висновки комісії з розслідування катаст­рофи на залізницях України (акт, протокол, наказ, заходи, інформаційна телеграма) розглядаються з участю причетних осіб, узгоджуються Головним управлінням безпеки руху та екології та затверджуються Генеральним директором Укрзалізниці чи його Першим заступником.

Матеріали та висновки комісії з розслідування аварій на залізницях України (акт, протокол, наказ, заходи, інформаційна телеграма) розглядаються за участю причетних осіб, узгоджуються Головним управлінням безпеки руху та екології та затверд­жуються Першим заступником Генерального директора Укрзалізниці чи заступниками Генерального директора, які відповідають за відповідні господарства.

Згідно наданого Головним управлінням безпеки руху та екології остаточного висновку щодо класифікації та причин випадку катастрофи, аварії або серйозного інциденту начальник головного управління чи управління Укрзалізниці, у господарстві
якого стався серйозний інцидент, не пізніше 15-денного терміну готує його розгляд за участю ревізорів Головного управління безпеки руху та екології і за висновками цього розгляду - протокол, інформаційну телеграму, а при необхідності, - наказ та додаткові заходи з ліквідації й попередження причин, що викликали випадок.

На підставі матеріалів розслідування катастрофи, аварії або серйозного інциденту та проведених під час розслідування позачергових перевірок чи технічних ревізій з питань безпеки
руху у структурних підрозділах та службах залізниць розробля­ються й здійснюються заходи щодо запобігання та недопущення повторення подібних порушень із пропозиціями щодо покра­щення стану безпеки руху.

Інциденти та порушення підлягають обліку й аналізу окремо по господарствах Укрзалізниці, розслідуються та класифі­куються у відповідних структурних підрозділах, службах залізниць із розробленням відповідних заходів.

Транспортні події при перевезенні небезпечних вантажів ураховуються Головним комерційним управлінням в цілому по Укрзалізниці і окремо по кожній залізниці згідно з розподілом вантажів на класи небезпечності.

Відповідальність за дотримання термінів службового розслідування транспортних подій та ліквідації їх наслідків, об'єктивність розслідування, правильність класифікації транс­портних подій, своєчасне і повне оформлення матеріалів розслі­дування і подання їх у визначений термін вищестоящим органам, збереження деталей, предметів з місця події несуть керівники всіх рівнів та головні ревізори з безпеки руху поїздів і автотранспорту відповідно до покладених на них обов'язків.

 

 


Читайте також:

  1. Cистеми безпеки торговельних підприємств
  2. II. Вимоги безпеки перед початком роботи
  3. II. Вимоги безпеки праці перед початком роботи
  4. II. Організація і проведення спортивних походів
  5. II. Організація перевезень
  6. II. Організація перевезень
  7. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  8. III. Вимоги безпеки під час виконання роботи
  9. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  10. IV. Вимоги безпеки під час роботи на навчально-дослідній ділянці
  11. V. Вимоги безпеки в аварійних ситуаціях
  12. V. Вимоги безпеки в екстремальних ситуаціях




Переглядів: 1416

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Електрожезлова система. | Тема 12. Інституціональні форми інтеграції у світове господарство

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.01 сек.