Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Організаційна структура товарної біржі

Під організаційною структурою товарної біржі ро­зуміється організаціяїї окремих підрозділів у певному іи.іс мозв'язку,що визначаються поставленимицілями й роз­поділом функцій між підрозділами. Організаційна структуратоварної біржі багато вчому залежить від органі.«аційно пра­вової форми, у якііі здійснюється торгово-біржова діяльність. Організаційна структура також передбачає розподіл функцій і повноважень між керівниками структурнихпідрозділів, що становлять органиуправління біржею.

Через свої органи управління, що діють у межах прав, наданих їм за законом або уставом, токарна біржа як суб'єкт господарювання здобунаї відповідніправ.і и приймаєна себе обов'язки.О. Штиллих підкреслив, що біржа це,насампе­ред, організований ринок, що віДрІЗИЖ ГЬСЯвід звичайного ринку тим,що в нійпомітна розчленованість,є органи для псиних функцій, пов'язаних < управлінням, підтримкоюпо­рядку й нормуванням біржових\ми Ринок такого устрою не знає.Продавці й покупці на ринку, пре и їли шіоіь більшу не-організовану масу. Але всюди, де ринок піднімається до рівня

7)


Біржове ярово


                       
   
 
     
 
 
 
   
   
     
 


біржі, з'являються органи. Коли їх немає, збори не мають ха­рактеру біржі, хоча 6 і там відбувалася торгівля замінними цінностями. Паніть найпростіші типи бірж, а саме біржі реаль­ного товару містять у собі основи ьисокоорганізованої струк­тури управління |7, с25).

Органи управління товарної біржі служать для форму­вання й вираження зовні йоговолі, здійснення дій правово­го характеру віл імені товарної біржі як суб'єкта господарю вання. При цьому органи управління є невід'ємною части­ною цілісної організаційної структури товарної біржі, коли дія органа завжди визнається дією самої юридичної особи.

З урахуванням цього, а також виходячи із загальнотео­ретичнихположень можна визначити, що органи управління товарної біржі — це спеціально вповноваженіоргани, наділенівладними повноваженнями, компетенцією й необхідними засобами для здійснення впливу на об'єкт управління з метою одержання встановленого результату, узгодження й коректу­вання дії виконавці".

Організаційнаструктура товарної біржі будується з ура­хуванням забезпечення високої ліквідної п угод, низького ріння витрат, можливості швидкого інформування всіх учас­ників торгівлій коректування їхніх дій.

У ст. 12 Закону закріплена загальна організаційнаструктура товарної біржі. Так, для управління товарноюбіржею й забезпеченняїї функцій на біржі створюється ви­конавча дирекція й спеціальні підрозділи: розрахункова палата, біржовий арбітраж, котирувальна комісія й інші підрозділи, а також допоміжні служби, необхідні для її діяльності. Підрозділи біржі діють на основі положені., і.і тверджених загальними зборами членів товарної біржі або уповноваженимним органом.

У науковій літературіпри аналізі організаційної структури товарної біржі пропонуєтьсякласифікація ор ПШІВуправління на суспільну й стаціонарну структуру |8, с 25].


До суспільної структури товарної біржі належать за­гальні збори членів товарної біржі й виборні органи в особі біржового комітету іі ревізійноїкомісії.

Вищиморганом управління товарної біржі є загальні збори її членів. У період між загальними зборами членів товарної біржі управління здійснює біржовий комітет (ра­да біржі). Біржовий комітет обирається на строк, установ­лений загальними зборамичленів біржі (як правило, на 1-3 роки). Голова, його заступники й члени біржового комітету обираються загальними зборами на основі персо­нального обговорення кожної кандидатури. У випадку не­задовільної роботи, склад біржового комітету може бути переобраний достроково. Рішення про обрання голови, йо­го заступників і членів біржового комітету вважається прийнятим, якщо за нього проголосували кваліфікована більшість засновників і проста більшість присутніх членівбіржі. До складу біржового комітету для виконання функцій, то вимагають спеціальних знань, можуть бути обрані повноважні представники організаційі громадяни, що не є членами біржі. Розподіл обов'язків між членами біржового комітету здійснюється на його першому засіданні. Члени біржового комітету не є службовцями біржі іі проводять роботу насуспільних початках. Комітет очолює голова або президент.

Контролюючим органом токарної біржі є контрольна (ревізійна)комісія. Обирається контрольна (ревізійна)


Бір ш пае право

комісіяпа загальнихзборах членів біржі. Вона здійснюєкон-грольза правліннямбіржі за результатами фінансово]й госпо­дарської діяльності,робить висновок по річних звітахі балан­сам,надає звіт для розгляду назагальних зборах членівбіржі. До складу контрольної (ревізійної) комісії не можуть бути об­рані членибіржового комітету або правління біржі. Перевірка фінансово-господарськоїдіяльності правління здійснюєтьсяревізійною комісією за дорученням загальних зборів членів біржі або зініціативи комісії. У випадку виникнення загрози інтересам біржі або виявлення зловживань, які були допущені посадовими особами, ревізійнакомісія мас прано вимагати скликання загальних збори*.

Стаціонарна структура товарної біржі при значена для ведення господарської біржової діяльності. Компетенція й функціїстаціонарної структури відрізняються й можуть бути специфічнимина різних біржах. При цьому умовно стаціонар­на структура товарної біржі може бути розділена навиконавчі (функціональні) і спеціалізовані підрозділи.

Виконавчі(функціональні) і спеціалізовані підрозділи необхідні біржі для ведення поточної господарськоїбіржової діяльносїї. Від того, як здійснюють свою роботу ці підрозділи, багато в чому залежить ефективність роботи біржі. Виконавчі (функціональні) підрозділи — це апарат біржі, що готуєі про­водить біржові торги. Вони досить різноманітні й залежать від обсягу біржових угод, кількості членів і брокерів, які працюють на біржі.

До спеціалізованих підрозділів біржі можна піднести підрозділи,відповідальні за ведення поточної робоги по ор­ганізації біржових торгів:

• маклеріат — створюється для підготовки іі проведення
горіін, пропонує маклерів членам біржі;

• котирувальна комісія - утворюється для обліку цін
попиту,пропозиції, а також визначеннякотирувальних
(довідкових) пін і виконання іншихфункцій, пов'яза­
них зрухом цін на біржі;


Розділ 3. Управління тор/ово-біржоною діяльністю

• експертне бюро - здійснює експертизу товарів на
біржі,
консультування з питані, технічнихіі інших вла-
( і ивостейі характеристик біржових товарів;

• відділ прийому заявок і реєстрація контрактів —
ЗДІЙСНЮ! ВХІДНИЙконтроль, прийом заявок, реєстрацій)
контрактів, визначає їхню відповідність Тимчасовим
правилам біржової торгівлі, формує Інформаційний.ц»
куш;

• відділ іиформаційно-технічного забезпечення —
здійснює розробку й функціонуванняпрограмно-
технічних засобів, систем зв'язку й оргтехніки;

ВІДДІЛпирормаційно-довідкового обслуговування —
Відповідаєза одержання, зберігання іі обробку інфор­
мації; забезпечує інформаційне обслуговування учас­
ників і відвідувачів біржових торгів, а також підготов­
ку й реалізацію відомостей довідкового характеру
зацікаїїнним особам;

відділміжбіржових зв'язків і роботи із брокерськими
фірмами — здійснює акредитацію брокерськихфірм
(брокерів), укладає договори з біржами інших регіонів,
посинію підтримує зв'язки з членами біржі;

відділ управліннясправами - здійснює організаційно-
кадрове й матеріально-технічне забезпечення розробку
н організацію управлінських рішень, координує й
иза< мо.щ .і іншими службами, шл.ними, підрозділами
біржі;
шле архів і діловодство біржі, контролює вико­
нання всіхдокументів;

• біржова арбітражна комісія — ПОСТІЙНОдіючий тре-
гейськии суд,розглядає суперечки, пон'изані з укла­
данням угод у ході біржових сесійбіржі, п шдособлст
них підрозділів, представництв, філій при проведенні
спільних міжбіржових торгів, а також виконанням
біржових контрактів, Арбітражна комісія створюється
для вирішення спірних питань, які виникають як між
учасниками зареєстрованих на біржі угод, так і між ви

------------------------------------------------ ?7


Іпржпве прано

ми іі брокерамим відповідальними співробітникамислужб біржі. Загальні положення правового статусу арбітражної комісії визначаються Законом України «Про третейські суди».

Зазначений перелік спеціалізованих підрозділів товар­ної біржі всt вичерпним і може бути доповнений іншими підрозділами, що належать до даної групи.


Читайте також:

  1. B. Тип, структура, зміст уроку і методика його проведення.
  2. I 9. Структура речевого дефекта у детей,
  3. II. СТРУКТУРА ТА ОБСЯГ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  4. III. Географічна структура світового ринку позичкового капіталу
  5. ISO 15504. Призначення і структура стандарту
  6. ISO 15504.Структура еталонної моделі
  7. IY.3. Общество и его структура.
  8. VІ. План та організаційна структура заняття
  9. А) Структура економічних відносин.
  10. Аграрна структура та її елементи
  11. Агропромисловий комплекс та його структура
  12. Адміністративно – територіальний устрій і соціальна структура Слобожанщини у половині XVII – кінці XVIII століття




Переглядів: 1898

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Біржове прано | П біржі.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.