МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Застереження і заяви: чи можуть держави уникнути дотримання мінімальних стандартів щодо прав людини?Існують дуже обмежені можливості для держав уникнути дотримання мінімальних стандартів щодо прав людини в міжнародному праві прав людини коли вони стають учасниками договору. Ці обмеження розроблені з метою забезпечення адекватної гнучкості для того, аби відкрити міжнародні договори прав людини для якомога більшої кількості держав, в той же час зберігаючи єдність і універсальний мінімум узгоджених стандартів. В окремих випадках, держави можуть внести застереження до договору під час ратифікації чи приєднання. Застереження можливі лише коли вони не заборонені договором і коли запропоноване застереження не суперечить меті та цілі договору. Інші держави-учасниці можуть виступити проти будь-яких застережень і вони можуть бути відкликані в будь-який час. На практиці, застереження публікуються і є предметом розгляду не лише державами-учасницями, але і громадянським суспільством і міжнародними і національними коментаторами з прав людини. Приклад. Уникнення зобов’язань: розгляд застережень Великобританії щодо Конвенції ООН про права дитини. В 1991 році, ратифікуючи Конвенцію ООН про права дитини, Великобританія зробила два застереження, які обмежували дію Конвенції в Великобританії.
Перше застереження вилучило дітей, які є об’єктом імміграційного контролю з-під мінімального контролю, що гарантувався Конвенцією і друге стосувалось заборони утримання дітей під арештом у закладах для дорослих.
Комітет ООН з прав дитини розкритикував обидва застереження і закликав Великобританію зняти їх[18]. Комітет з прав людини Парламенту Великобританії (JCHR) неодноразово оголошував свої висновки про те, що застереження повинні бути зняті[19].
Комітет вважав, що застереження, які стосувались обмеження щодо імміграції були занадто широкими і несумісними з метою Конвенції ООН щодо прав дитини[20].
В 2008 році, після майже двох десятиліть міжнародної і внутрішньої критики, уряд Великобританії відкликав обидва застереження. Відкликаючи їх, Секретар з питань дітей сказав: «Відкликання цих застережень є доказом того, що Уряд здійснює свою місію покращити життя всіх дітей, у тому числі найбільш вразливих дітей, таких як біженці та ті, що перебувають під арештом[21].
Після ратифікації держави, за загальним правилом можуть уникнути своїх міжнародних зобов’язань щодо прав людини під час надзвичайного стану. В такому випадку стандарт дуже чіткий і застосовується лише в тому разі, якщо договір дозволяє такі обмеження і встановлено надзвичайний стан; і саме такі специфічні обмеження необхідні у цій конкретній ситуації; про такі обмеження повідомлено відповідні міжнародні організації і інші держави; і обмеження знімається як тільки обставини дозволяють це.
Деякі абсолютні права – в тому числі право на життя і заборона тортур, нелюдського та такого, що принижує людську гідність ставлення і покарання – не дозволяють жодних обмежень.
Міжнародне право прав людини визнає, що не всі права людини абсолютними. Деякі права є відносними, тобто у випадку необхідності вони можуть бути оправдано обмеженими для того, щоб зберегти права громад, або права інших осіб, з якими вони є у конфлікті. Наприклад, право на свободу може бути обмежене з метою застосування законного і пропорційного обмеження волі після того як був вчинений важкий злочин. Міжнародні договори і національне законодавство визнають ці обмеження або через специфічні обмежувальні поправки або мовою індивідуальних обмежених чи кваліфікованих прав.
Читайте також:
|
||||||||
|