РОЗКРИЙТЕ ЗНАЧЕННЯ ЛЮДСЬКОГО РЕСУРСУ В ГЛОБАЛЬНІЙ ЕКОНОМІЦІ ТА ОСОБЛИВОСТІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ГЛОБАЛЬНОГО РИНКУ ТРУДОВИХ РЕСУРСІВ.
Людський ресурс глобальної економікиможна розглядати як сукупну здатність суспільства до створення матеріальних та духовних благ, освоєння і накопичення знань та створення на цій основі інтелектуальних продуктів та системи прийняття, переробки, використання, відтворення і передавання інформації.
Людський ресурс (потенціал)великою мірою визначає місце, яке посідає держава у світових економічних відносинах, її конкурентоспроможність.
Оскільки людський потенціал є складною соціально-економічною категорією, його стан характеризується сукупністю показників:
• демографічна ситуація та міжнародна міграція;
• потенціал зайнятості;
• освітній потенціал;
• потенціал здоров’я;
• культурний потенціал;
• інвестування у формування та нагромадження людського потенціалу;
Людина – носій інтелекту та продуцент новітніх знань, результат діяльності якої виступає на поверхні господарських відносин як людський капітал, що детермінує в цілому економічний розвиток на макрорівні.
Ключова характеристика глобального ринку трудових ресурсів – нерівномірний та неадекватний розподіл трудових ресурсів та значні потоки міграції
Для формування і функціонування міжнародного ринку праці потрібні певні стартові умови, зокрема високий рівень міждержавних господарських взаємозв'язків. На сучасному етапі постала низка нових факторів, що зумовлюють необхідність широкої участі всіх країн у світогосподарських процесах. Нині жодна країна, навіть маючи багаті природні ресурси, розвинуту економіку, науку, кваліфіковані трудові ресурси і ємний внутрішній ринок, не може залишатися осторонь від потужних загальносвітових інтеграційних процесів.