Підстави виникнення та зміни права природоохоронного землекористування.
До земель природоох признач належать: землі заповідників, нац, зоолог, дендрологічних парків, парків – пам”ток сад-парк мистецтва, ботанічних садів, заказників (за винятком мисливських), заповідних урочищ, пам”яток природи.
На землях природоох признач заборон діяльн, що суперечить їх цільовому призначенню або яка може негативно впливати на якісний стан земель.
Тер природн заповідн, заповідні зони біосферних заповідн, інш рес-си, надані нац прир паркам – власність народу Укр. Регіональні ландш парки, зони можуть бути як власністю народу, так і в інш формах власності. Ботсади, дендрпарки, зоопарки, які створені до З-ну “Про прир-заповід фонд” приватизації не підлягають. Зміна власників земель об”єктів не змінює правовий режим. Нові власники зобов”яз забезпеч режим їх охорони.
Підготовка і подання клопотань про створення чи оголош тер та об природ-зап фонду можуть здійсн органами Мін екорес, наук установами, природоохор гром об”єднаннями або інш заінтер п-ми, ус-ми, орг-ми та гром. Клоп подаються до держ орг, уповноваж проводити їх поперед розгляд.
Клопотання про необх створен чи оголош тер та об прир-зап фонду попередньо розгл у міс строк Мінекорес, органами мін-ва на місцях.
У ра зі схвалення клопотань проводиться їх погодження з власниками та первинними користувачами прир рес у межах тер, рекомендованих для заповідання.
Проекти створення тер і об прир-зап фонду підлягають екол експертизі.
Рішення про створення прир запов, нац прир парків загальнодерж значен прийм Президентом, рішен про орг-ю чи оголош тер місцевого значення прийм обл, міс Радами н/д.
Заказники, пам природи, заповідні урочища, які створюються без вилучення зем діл,що вони займають, передаються під охор п-м, уст, орг-м, гром органами Мінекорес з оформленням охоронного зобов”яз.
Зміна меж, категорії та скасування статусу тер та об прир –зап фонду пров як і створення.
Зміна власників земель об”єктів не змінює правовий режим. Нові власники зобов”яз забезпеч режим їх охорони.