МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах
РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ" ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів
Контакти
Тлумачний словник Авто Автоматизація Архітектура Астрономія Аудит Біологія Будівництво Бухгалтерія Винахідництво Виробництво Військова справа Генетика Географія Геологія Господарство Держава Дім Екологія Економетрика Економіка Електроніка Журналістика та ЗМІ Зв'язок Іноземні мови Інформатика Історія Комп'ютери Креслення Кулінарія Культура Лексикологія Література Логіка Маркетинг Математика Машинобудування Медицина Менеджмент Метали і Зварювання Механіка Мистецтво Музика Населення Освіта Охорона безпеки життя Охорона Праці Педагогіка Політика Право Програмування Промисловість Психологія Радіо Регилия Соціологія Спорт Стандартизація Технології Торгівля Туризм Фізика Фізіологія Філософія Фінанси Хімія Юриспунденкция |
|
|||||||
Міжклітинні контакти1. Адгезія - злипання клітин. Відстань між мембранами 10-20нм. 2. Пальцеподібні (по типу замка, інтердигітуючі) - вирости однієї клітини занурюються в заглиблення плазмолеми сусідньої клітини. 3. Десмосоми – це контакти, міцність яких досягається шляхом знерухомлення. Вони мають цитоплазматичні пластинки, до яких приєднуються фібриллярні структури. 4. Щільні контакти - у них спостерігається максимальне зближення плазматичних мембран 2-х клітин. Вони забезпечують ізоляцію міжклітинного простору від зовнішнього середовища. Відстань між мембранами 2-3нм. 5. Щілинні контакти (нексуси) - забезпечують обмін молекулами між клітинами. Між сусідніми клітинами утвориться канал за допомогою білків конексонів. 6. Синапси - це вид контактів характерний для нервової тканини. Вони складаються з пресинаптичної частини і постсинаптичної. Пресинаптична частина має пухирці, у яких знаходиться медіатор (адреналін, ацетилхолін та ін.) Матеріали для самоконтролю: 1. Гладкi мiоцити оточенi базальною мембраною з отворами, в дiлянцi яких клітини взаємодiють мiж собою, утворюючи контакти, що забезпечують iонний зв' язок мiж сусiднiми мiоцитами. Якi це контакти?
A. синаптичнi B. щiлиннi C. щiльнi D. десмосома E. пальцеподiбнi
2. У вісцеральній м’язовій тканині нервові закінчення виявляються лише на окремих міоцитах і мають вигляд варикозно розширених ділянок тонких гілочок аксонів. Які міжклітинні контакти передають збудження з однієї клітини на іншу?
A. щiлиннi B. десмосоми C. пальцеподiбнi D. щiльнi E. синаптичнi
3. Еритроцити в процесі диференціації втрачають ядро і органели. До якого типу структур вони відносяться ?
A. без’ядерні неклітинні структури B. постклітинні структури C. синцитії D. сукліття Е.симпласти
4. Дослідження контактів між кардіміоцитами виявило наявність каналів, стінка яких обмежена молекулами трансмембранних білків (6 суб’одиниць). Канали сусідніх клітин співпадають між собою. Які це контакти ?
A. щілинні B. прості адгезивні. C. пальцеподібні D. десмосоми E. щільні
5. При дослідженні сперматогенезу були виявлені групи клітин, що поєднувалися між собою за допомогою цитоплазматичних містків. Як називаються такі структури ?
A. аморфна речовина B. симпласти C. постклітинні структури D. волокна E. синцитії
6. Субмікроскопічне дослідження еритроциту виявило, що біологічна мембрана, яка його оточує, контактує з шаром цитоплазми з великим вмістом мікротробочок і мікрофіламентів. Як називається цей компонент ?
A. кортикальний шар B. цитолема C. глікокалікс D. плазмолема E. надмембранний компонент
7. Дослідження скелетної м’язової тканини встановило, що вона складається з волокон, які утворюються шляхом злиття окремих клітин, і містять велику кількість ядер. До якого типу структур належать м’язові волокна ?
A. симпласти B. посклітинні структури C. сукліття D. синцитії E. без’ядерні неклітинні структури
8. В процесi пристiнкового травлення утворюються низькомолекулярнi сполуки, які розщеплюються до мономерів лiзосомальним aпаратом стовпчастих епiтелiоцитiв тонкої кишки. Якi мiжклiтиннi контакти унеможливлюють проникнення нерозщеплених сполук у кров чи лiмфу мiж епiтелiальними клiтинами?
A. замикальнi пластинки B. пальцеподiбнi C. нaпівдесмосоми D. нексуси E. десмосоми
9. В апікальній частині клітин підшлункової залози нагромаджуються мембранні пухирці, що містять ферменти підшлункового соку, які по мірі необхідності виводяться за межі клітини. Як називається виведення таких продуктів?
A. секреція B. трансцитоз C. клазматоз D. екскреція E. рекреція
10. При субмікроскопічному дослідженні епітелію між сусідніми клітинами виявлені ділянки, заповнені електронно-щільною речовиною з трансмембранними фібрилярними структурами. Кортикальний шар в зоні контакту утворює пластинки прикріплення, до яких приєднані проміжні філаменти. Який білок входить до складу пластинок прикріплення ?
A. десмоплакін B. оклюдин C. кадгерин D. конектин E. десмоглеїн
Читайте також:
|
||||||||
|