Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Модуль№1

Тема заняття :Сполучні тканини

 

1. Актуальність теми:

Сполучні тканини – це тканини, які об’єднуються у групу за ознакою наявності в них великої кількості міжклітинної речовини. Тобто, сполучні тканини складаються з клітин та міжклітинної речовини. Головними клітинами сполучних тканини (за винятком крові та лімфи ) є клітини – продуценти міжклітинної речовини – клітини фібробластичного, хондробластичного, остеобластичного ряду та ретикулярні клітини. Крім того, в сполучних тканинах зазвичай присутні клітини гематогенного походження. Міжклітинна речовина сполучних тканини (за винятком крові та лімфи) складається з волокон та основної речовини. Головними складовими компонентами волокон є білок колаген (колагенові та ретикулярні волокна) та еластин (еластичні волокна). Основна речовина являє собою желеподібну субстанцію, головним компонентом якої є певні полісахариди. У скелетних тканинах вона містить також значну кількість мінеральних речовин. Система сполучних тканини в організмі виконує інтегративну функцію, тобто об’єднує всі тканини в єдине ціле. Кожному певному різновиду сполучних тканин притаманні специфічні функції. Сполучна тканина забезпечує основні процеси життєдіяльності організму. Їй притаманна трофічна функція, вона депонує ліпіди, гормони, вітаміни та інші речовини, забезпечує гомеостаз та імунологічних захист організму, формує строму паренхіматозних органів та капсулу навколо сторонніх тіл, виконує репаративну функцію, ліквідуючи дефекти тканини, викликані екзо- та ендогенними факторами. Сполучна тканина виконує опорну функцію, складаючи каркас тіла та органів, і, разом з м’язовою системою забезпечує рухові властивості організму. Особливу увагу слід звернути на пластичну функцію, яка притаманна сполучним тканинам. Вона полягає у здатності цих тканини ліквідувати дефекти органів та частин тіла, (загоєння ран і т.д.), а в ряді випадків до заміни паренхіми відповідних органів, або до надмірного розростання у місцях пошкодження. Особливості будови різновидів сполучних тканини тісно пов’язані з їх функцією.

 

2. Конкретні цілі:

  1. Класифікувати сполучні тканини.
  2. Інтерпретувати будову та функціональне значення різних видів сполучної тканини, використовуючи дані світлової та електронної мікроскопії.
  3. Ідентифікувати структурні компоненти (клітини та неклітинні структури) в різних типах сполучної тканини на мікроскопічному та ультрамікроскопічному рівнях.

 

 


Читайте також:

  1. Модуль№1
  2. Модуль№1
  3. Модуль№1




Переглядів: 823

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Залозистий епітелій | Базові знання, вміння, навички, необхідні для вивчення теми (міждисциплінарна інтеграція)

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.209 сек.