Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ПРОЕКТУВАННЯ ПОВІТРЯНИХ МЕРЕЖ

При проектуванні повітрянихмереж (комунікацій) використовуються наступні методирозрахунку повітряпроводів:

Метод припустимих швидкостей. Як приклад приведемо послідовність ведення аеродинамічного розрахунку повітряпроводів по методу припустимих швидкостей.

1. Задаються оптимальною швидкістю повітря (згідно з табличними даними з довідкової літератури), визначають переріз чи діаметр повітряпроводу, а також відповідні втрати тиску.

2. Вичерчують аксонометричну схему системи повітряпроводів. На схемі показують порядковий номер кожної розрахункової ділянки, кількість повітря L і довжину кожної ділянки повітряпроводу, м. Спочатку прораховується сама найвідаленніша від вентилятора і найбільш навантажена ділянка мережі.

3. Виходячиз вимог до кожного приміщення задаються швидкістю руху повітря, і знаючи кількість повітря L, що проходити по даній ділянці, вибирається діаметр кожної ділянки повітряпроводуd,потім визначаємо швидкісний тиск і відповідні втрати тиску на тертя R.

4. По табличним даним (з довідкової літератури) визначаємо суму коефіцієнтів місцевих опорів Σξ.

5. Перемножуючи отримані значення Σξ на швидкісний тиск одержуємо величину втрат на місцевих опорах z.

6. Розташований тиск для наступних відгалужень мережі повітярпроводів визначаємо як суму втрат тисків на ділянках мережі до заданого відгалуження.

Необхідно привести всі гілки мережі повітярпроводів, тобто прирівняти опір кожної гілки до опору найбільш навантаженої гілки. Привести гілки повітряпроводів між собою можна за допомогою діафрагм, що встановлюють на найменш навантажених ділянках повітряпроводів.

На практиці величина втрат тиску на тертя R на 1 пог м довжини твердих круглих повітряпроводів для потоку повітря з температурою 20°С и об’ємною вагою γ= 1,2 кг/м3 визначається по таблицях з довідкової літератури.

Метод постійної втрати напору. Метод базується на визначенні розмірів усієї мережі повітряпроводів при підтримці постійної втрати напору на один погонний метр. (Як один з варіантів розрахунок природної вентиляції, коли необхідний тиск визначається висотою вентиляційної шахти).

Цей експрес-метод застосовується на стадії техніко-економічного обґрунтування вентиляційних систем. Вибирається швидкість повітря на магістральній ділянці повітряпроводу, що відповідає вимогам, запропонованим до даного приміщення. Виходячи зі швидкості, визначеної таким чином, і на підставі проектної витрати повітря визначається початкова втрата напору, що буде підтримуватися постійно по всій довжині каналу. Для одержання втрати напору всієї системи спочатку необхідно визначити найбільш навантажену галузь як еквівалентну довжину системи (як правило, ця відстань до найбільш віддаленого дифузора). Потім помножити отриману еквівалентну довжину на раніше визначену загальну втрату напору. До цього значення варто додати втрату напору, що дадуть запроектовані дифузори. Далі визначають діаметр початкового, що відходить від вентилятора повітряпроводу і потім діаметри інших ділянок за значеннями відповідних витрат повітря, за умови постійного значення початкової втрати напору.

Аеродинамічний розрахунок вентиляційної системи виконують з метою вибору діаметрів повітряпроводів, регулювальних пристроїв і побудників руху повітря. Необхідно розрахувати чи обґрунтовано вибрати всі елементи систем вентиляції. Розрахунок складається з двох етапів: розрахунку ділянок основного напрямку й ув'язування всіх інших ділянок.

В основу розрахунку беруться дані з теплового і повітряного балансів по будинку в цілому. Витрату вентиляційного повітря L м3/рік визначають по кількості шкідливих виділень у приміщеннях, при неможливості визначення кількості шкідливостей у приміщеннях без токсичних виділень повітрообмін визначають за кратностями.

 


Читайте також:

  1. Active-HDL як сучасна система автоматизованого проектування ВІС.
  2. Demo 3: Topologies (топологія мереж)
  3. Internet. - це мережа з комутацією пакетів, і її можна порівняти з організацією роботи звичайної пошти.
  4. V. Робоче проектування та авторський нагляд.
  5. VII. Етап проектування
  6. VII. Етап проектування
  7. Абонентський стик ISDN мережі
  8. Автоматизація проектування напівзамовлених ВІС.
  9. АВТОМАТИЧНА КОМУТАЦІЯ В МЕРЕЖАХ ЕЛЕКТРОЗВ'ЯЗКУ
  10. Автоматичне налагодження їх індуктивності на ємність мережі для забезпе1
  11. Адресація в IP-мережах
  12. Алгоритм розрахунку матриці найкоротших відстаней на ділянках мережі методом Флойда – Уоршелла




Переглядів: 593

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
АЕРОДИНАМІЧНИЙ РОЗРАХУНОК СИСТЕМ ВЕНТИЛЯЦІЇ | ПРОВЕДЕННЯ РОЗРАХУНКУ

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.