Принципи побудови АСУ- сільськогосподрського призначення
Теорія великих систем, до яких відноситься АСУ - сільгосп, і накопичений досвід їх розробки показують, що існують загальні принципи створення систем управління для економічних об'єктів. Найбільш суттєві в методологічному відношенні є принципи розвитку, спільності, автономності, адаптації.
Принцип розвитку - це поетапне впровадження і поступове нарощування окремих підсистем, у використанні вже відомих і експериментуванні нових методів. Він вимагає розробки не жорсткої, раз і назавжди фіксованої системи, а еластичної, динамічно змінюваної, в якій можливі структурні зміщення, розширення та поглиблення зв'язків елементів.
Принцип спільності означає, що розробка кожної підсистеми здійснюється таким чином, щоб забезпечити гнучкий, але надійний зв'язок з іншими підсистемами. Цей принцип повинен забезпечити синтез (інтеграцію) окремих автономних підсистем в єдину систему АСУ-сільгосп.
Принцип автономності означає принципову можливість розділення системи на умовно автономні підсистеми. Підсистема - це виділена по якому-небудь признаку частина системи. В свою чергу її можна розглядати як систему.
Принцип адаптації означає можливість пристосування до виробничих ситуацій що змінюються. Вона повинна бути активною – сама впливати на характер змін що відбуваються.
Економічний ефект від застосування АСУ-сільгосп.
Основою економічного ефекту від створення АСУ є покращення економічних показників системи за рахунок підвищення якості управління. Але не менш важливими є показники екологічного стану навколишнього середовища та рівня родючості ґрунтів.