Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Призначення та будова моніторів TFT типів

КУРСОВА РОБОТА

на тему:

 

«ПОШУК НЕСПРАВНОСТЕЙ ТА РЕМОНТ МОНІТОРІВ LCD-ТИПІВ»

Виконав:

учень IIІ курсу, групи № 45

професія: 7241.1 (ІІІ розряд)

«Електромеханік з ремонту

та обслуговування Коробчук Богдан

лічильно-обчислювальних машин» Валентинович

 

 

Керівники Зінченко Д.В.

викладач: Грабенко О.А.

 

 

Вінниця – 2015

зміст

1. ПОШУК НЕСПРАВНОСТЕЙ ТА РЕМОНТ МОНІТОРІВ LCD-ТИПІВ.. 4

1.1. Призначення та будова моніторів TFT типів. 4

1.2. Причини виникнення несправностей у моніторах. 8

1.3. Принцип побудови та основні види несправностей РК-моніторів і методика їх ремонту. 9

1.4. Несправності сучасних TFT моніторів і методи їх діагностики. 12

1.5. Ремонт блоку живлення LCD монітора. 14

2. ПРИЛАДИ ДЛЯ НАЛАШТУВАННЯ МОНІТОРІВ.. 18

2.1. Типові несправності моніторів та способи їх усунення. 18

2.2 Використання тестера навантаження для виявлення несправностей моніторів 21

2.3 Використання осцилографа при тестуванні моніторів. 27

3. ОХОРОНА ПРАЦІ 32

ВИСНОВОК.. 36

СПИСОК ВИКОРИСТАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ.. 38

 

 

 


 


ВСТУП

З розвитком комп’ютерної техніки розвиваються і його комплектуючі, з’являються нові технології та вдосконалюються старі. Так одним із компонентів ПК залишається монітор. За період розвитку вони зазнали значних змін: від застарілих моніторів на основі електронно-промереневої трубки до теперішніх плазмових. Проте головним монітором, що закріпився у використанні, залишається рідкокристалічний.

Рідкокристалічний дисплей — це електронний пристрій візуального відображення інформації, принцип дії якого ґрунтується на явищі електричного переходу Фредерікса в рідких кристалах. Дисплей складається з довільної кількості кольорових або монохроматичних точок (пікселів), і джерела світла або відбивача (рефлектора). Рідкокристалічні дисплеї мають низьке енергоспоживавання, тому вони знайшли широке застосування, як в кишенькових пристроях (годинниках, мобільних телефонах, кишенькових комп'ютерах), так і в комп'ютерних моніторах, телевізорах тощо.

При ремонті моніторів, особливо сучасних, нерідко зустрічаються несправності, пошук і усунення яких викликає певні труднощі не тільки у радіоаматорів, але і у майстрів. Значна їх частина пов'язана з дефектами рядкової розгортки. Річ у тому, що щонайменше відхилення в режимах роботи вузлів рядкової розгортки таких моніторів викликає блокування як її процесорів, так і блоку живлення.
1. ПОШУК НЕСПРАВНОСТЕЙ ТА РЕМОНТ МОНІТОРІВ LCD-ТИПІВ

Призначення та будова моніторів TFT типів

Рідкокристалічний дисплей (англ. liquid crystal display (LCD) — це електронний пристрій візуального відображення інформації (дисплей), принцип дії якого ґрунтується на явищі електричного переходу Фредерікса в рідких кристалах. Дисплей складається з довільної кількості кольорових або монохромних точок (пікселів), і джерела світла або відбивача (рефлектора).

Кожна з кольорових точок рідкокристалічного дисплея складається з кількох комірок (як правило, з трьох), попереду яких встановлюються світлові фільтри (найчастіше — червоний, синій і зелений). Тобто колір певної точки і її яскравість визначається інтенсивностями світіння комірок, з яких вона складається.

Керування кожною рідкокристалічною коміркою здійснюється з допомогою напруги, яку подає на комірку один з транзисторів тонкої підкладки (TFT — абревіатура англійського виразу «Thin Film Transistors»).

Рідкокристалічні дисплеї мають низьке енергоспоживавання, тому вони знайшли широке застосування, як в кишенькових пристроях (годинниках, мобільних телефонах, кишенькових комп'ютерах), так і в комп'ютерних моніторах, телевізорах тощо.

Рідкокристалічний монітор, чи LCD-монітор (Liquid Crystal Display) містить такі самі компоненти, що й CRT-монітор, однак формують пікселі зображення не пучки електронів, а рідкі кристали. Ці речовини названі так тому, що вони зазвичай знаходяться в рідкому стані, але при цьому мають властивості кристалічних тіл. Фактично це рідини, що мають анізотропію (неоднорідність в різних напрямах) властивостей (зокрема, оптичних), пов'язаних з упорядкованістю орієнтації молекул. Під впливом електрики молекули рідких кристалів, що мають довгасту форму, можуть змінювати свою орієнтацію і внаслідок цього змінювати властивості світлового променя, що проходить крізь них. Уперше застосували рідкі кристали в чорно-білих (точніше, у чорно-сірих) дисплеях для калькуляторів та годинників, а потім - у моніторах для портативних комп'ютерів. Натепер LCD-монітори дедалі більше використовують і в настільних комп'ютерах.

Рис.1.1. LCD-монітор:

1 – склана пластина; 2 – фільтр-поляризатор; 3 – рідкі кристали;

4 – горизонтальний електрод; 5 – джерело світла; 6 – вертикальний електрод

 

Екран LCD-монітора являє собою масив малих сегментів (пікселів), використовуваних для формування зображення. LCD-монітор має кілька шарів (рис. 1.3). Ключову функцію деяких LCD-моніторів виконують дві плоскі панелі, зроблені з позбавленого від натрію і дуже чистого скляного матеріалу, названого субстратом чи підкладкою, що містить між собою тонкий шар рідких кристалів. Тому LCD-мо­нітори, а також плазмові монітори, часто називають плоскопанельними моніторами (flatpanel monitors).

Борозенки-електроди на кожній панелі розміщено паралельно (але перпендикулярно між двома панелями). Рідкі кристали в комірках, утворених панелями, можуть за допомогою електродів змінювати свою орієнтацію; такі комірки названо закругленими нематичними (twisted nematic) (від грецьк. nema - голка). Рідкокристалічна панель освітлюється джерелом світла (залежно від місцезнаходження джерела рідкокристалічні панелі працюють на відображення чи на проходження світла).

Змінювання інтенсивності світлового потоку від чорного до білого, що проходить крізь LCD-монітор, досягається використанням явища поляризації світла.

Оскільки джерело світла дає неполяризоване випромінювання, перший (внутрішній) фільтр-поляризатор пропускає світло тільки в одному напрямі поляризації. Напрям поляризації другого зовнішнього фільтра-поляризатора повернено на 90° відносно напряму поляризації першого фільтра.

Рис.1.2. Проходження світла через LCD-монітор:

а – якщо до електродів прикладена напруга; б – якщо немає напруги

 

Коли до електродів якого-небудь пікселя прикладено напругу (рис. 1.4, а), спіраль рідких кристалів розправляється і не змінює напряму поляризації світла, що проходить уздовж неї. У цьому разі світло затримується зовнішнім поляризацій­ним фільтром, і піксель має чорний колір. Якщо зняти напругу (рис. 1.4, б), спіраль закрутиться так, що кристали, які знаходяться на її кінцях, ляжуть у борозенки. Світло, пронизавши внутрішній поляризаційний фільтр, проходить уздовж спіралі, змінює свою поляризацію на 90° і тому пропускається зовнішнім фільтром, тобто формується світлий (білий) піксель. Змінюючи напругу, можна одержати сірі відтінки.

Для виведення кольорового зображення світло має виникати в задній частині LCD-монітора, щоб можна було спостерігати зображення високої якості, навіть якщо навколишнє середовище не є світлим. Колір створюється використанням трьох фільтрів (червоного, зеленого і синього), що виділяють з джерела випромінювання білого світла три основні компоненти.

Щоб вивести кольорове зображення, можна поставити на шляху променів кілька фільтрів, однак це призведе до ослаблення випромінювання. Найчастіше використовують таку властивість рідкокристалічної комірки: зі змінюванням напруженості електричного поля кут повороту площини поляризації випромінювання змінюється по-різному для компонентів світла з різною довжиною хвилі. Отже, випромінювання заданої довжини хвилі світла може відбиватися (чи поглинатися), тобто створювати заданий колір.

Технологія функціонування LCD-моніторів не може забезпечити швидку зміну даних на екрані. Зображення формується рядок за рядком послідовним підведенням керувальної напруги до окремих комірок, що робить їх прозорими. Через досить велику електричну ємність комірок напруга на них не може змінюватися досить швидко, тому картинка відновлюється повільно. Крім того, зображення не відображається плавно і мерехтить на екрані. Мала швидкість змінювання прозорості кристалів не дозволяє правильно відображати рухомі зображення. Монітори такої технології формування зображень назвали моніторами з пасивною матрицею {passive matrix). Незважаючи на застосування технологій поліпшення контрастності зображення через збільшення кута повороту площини поляризації світла в кристалах з 90° до 270° (у технології Super Twisted Nematic), ці монітори тепер майже не випускають.

Для моніторів з активною матрицею (active matrix) використовують окремі керувальні елементи (транзистори) для кожної комірки екрана, що компенсують вплив ємності комірок і дозволяють значно зменшувати час змінювання їх прозорості. Оскільки транзистори, розміщені на задній частині панелі, мають пропускати світло, їх реалізовано в пластикових плівках за технологією TFT (Thin Film Transistor - тонкоплівковий транзистор). Іноді монітори з використанням технології TFT називають TFT-моніторами.

 


Читайте також:

  1. C. 3. Структурна побудова управління організаціями.
  2. I етап. Аналіз впливу типів ринку на цінову політику.
  3. II. Будова доменної печі (ДП) і її робота
  4. II. Фактори, що впливають на зарплату при зарубіжних призначеннях
  5. ISO 15504. Призначення і структура стандарту
  6. а. Будова
  7. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  8. Автоматизація процесу призначення IP-адрес
  9. Автоматизоване робоче місце (АРМ) бухгалтера: призначення, функції та його рівні
  10. Аксіоматика простих типів даних
  11. Аксіоматика структурних і складних типів даних. Структурні типи даних.
  12. Аналіз аналогів і прототипів




Переглядів: 3552

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
 | Причини виникнення несправностей у моніторах

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.