З підготовки до конкурсу студентських наукових робіт
Львів 2013
Для успішної конкуренції на сучасному ринку праці сучасним студентам необхідно набуття практичних навиків наукового дослідницького пошуку. Тому окрім засвоєння обов’язкової навчальної програми, одним з основних завдань вищого навчального закладу є формування у студентів навиків самостійного творчого пошуку в обраній ділянці знань. Саламанське звернення Європейської асоціації університетів (березень 2001 року) визначає принцип: “Вища освіта ґрунтується на наукових дослідженнях”. Таким чином, наукові дослідження є рушійною силою вищої освіти, тому участь у науковій роботі є невід’ємним компонентом підготовки сучасного фахівця.
Здатність до пошуку, пізнання нового є невід'ємною властивістю людської сутності, але вмінням та навикам проведення науково-пошукової роботи необхідно вчитись. Окреслити загальні закономірності проведення наукових досліджень, познайомити із основними вимогами до написання та оформлення студентських наукових робіт, що подаються на Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, надати деякі рекомендації та поради, що знадобляться студентам при підготовці роботи та власних наукових пошуках, - така мета цієї брошури.
Успіх наукової праці значною мірою залежить від уміння науковця організувати свою роботу. Багато хто вважає, що творчий процес є можливим тільки у періоди якогось "натхнення". Це глибока помилка: звісно добре, коли дослідження настільки захоплюють, що з'являється творчий порив, але для досягнення кінцевої мети важливий не так порив, як копітка і добре організована праця. Оманою є, що великі люди творять легко, без особливих витрат часу і сил.
П.І.Чайковський: "Натхнення народжується тільки з праці і під час праці... Навіть людина з карбом генія нічого не дасть не тільки великого, але й середнього, якщо не буде пекельно працювати".