Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Приклади оформлення бібліографічного опису в списку літератури

 

Характеристика джерела Приклад оформлення
Монографії Романенко О.О. Освіта як об’єкт соціально-філосфського аналізу: Наук.моногр. / О.О.Романенко. – Д.: Промінь,1998. – 131 с.
Перекладні видання Василій Великий. Гомілії / Василій Великий ; [пер. з давньогрец. Л. Звонська]. - Львів : Свічадо, 2006. – 307 с.
Словники Дрякіна А.О. Російсько-український музичний лексикон: 2000 термінів /А.О.Дрякіна,Ю.І. Соколовський // М-во освіти України. – К.: Фірма “Алтей”,1997. – 239 с.
Законодавчі та нормативні документи Кримінально-процесуальний кодекс України : за станом на 1 груд. 2005 р. / Верховна Рада України. - Офіц. вид. - К. : Парлам. вид-во, 2006. - 207 с. - (Бібліотека офіційних видань).
Матеріали конференцій Ризикологія в економіці та підприємництві : зб. наук. праць за матеріалами міжнар. наук.-практ. конф., 27-28 берез. 2001 р. / М-во освіти і науки України, Держ податк. адмін. України [та ін.]. - К. : КНЕУ : Акад. ДПС України, 2001. - 452 с.
Статті періодичних виданьіз журналів Валова І. Нові принципи угоди Базель ІІ / І. Валова ; пер. з англ. Н. М. Середи // Банки та банківські системи. - 2007. - Т. 2, № 2. - С. 13-20.
Електронні ресурси Курсова і дипломна роботи: вимоги України (Електронний ресурс)/Закон України «Про науку та освіту». – Режим доступу: http://www.kursovaya.kiev.ua/7.html.
Збірки наукових видань Обчислювальна і прикладна математика: Зб. наук.пр.-К.:Либідь, 1994.- 99 с.

Науковий стиль викладу матеріалу має свої особливості. Коротко зупинимось на основних із них.

Для наукового тексту характерними є цілеспрямованість і прагматизм. Емоційні мовні елементи тут практично відсутні. Переважають лише точні, отримані в результаті спостережень відомості та факти.

Текст наукової роботи потребує аргументації і виявлення причинно-наслідкових залежностей, тому для нього властиві складні речення різних видів. Звідси розмаїття складених сполучників підрядності “завдяки тому, що”, “тоді як”, “з огляду на те, що” та ін. Особливо часто використовуються похідні прийменники “згідно з” , “протягом”, “на відміну від” та ін.

Обов’язковою вимогою об'єктивності викладу матеріалу є наявність вставних слів і словосполучень на позначення ступеня достовірності повідомлення (дійсно, насправді, зрозуміло).

Ще одною вимогою є вказівка на джерело повідомлення, автора висловленої думки чи якогось виразу. У тексті ця умова виконується за допомогою спеціальних вставних слів і словосполучень “за повідомленням”, “як свідчить”, “на нашу думку” та ін.

Стиль писемної наукової мови - це безособовий монолог. Тому виклад звичайно ведеться від третьої особи, бо увага зосереджена на змісті та логічній послідовності повідомлення, а не на суб'єкті. Нині стало неписаним правилом при написанні наукових робіт замість “я” вживати “ми” з огляду на те, що вираз авторства як формального колективу надає викладу більшої об'єктивності.

Якостями, котрі визначають культуру наукової мови, є точність, ясність і стислість. Смислова точність необхідна для забезпечення значущості інформації, поміщеної в науковій роботі. Ясність – це вміння писати доступно і дохідливо. Реалізація в науковій роботі такої якості як стислість означає вміння уникати непотрібних повторів, надмірної деталізації. Тому слова, які не мають смислового навантаження, мають бути виключені з наукової праці. Причиною неясності може бути неправильне розташування слів у реченні.

При написанні роботи необхідно додержуватись єдності термінів і визначень понять. Для цього при потребі на початку роботи подається перелік термінів в їх позначень та абревіатур.

Таблиця є одним із способів подання інформації. Кожна таблиця повинна мати назву, яку розміщують над нею і друкують симетрично до тексту. Назву і слово “Таблиця” починають з великої літери. Заголовки граф також повинні починатись з великих літер.

Пояснення значень символів і числових коефіцієнтів треба подавати безпосередньо під формулою в тій послідовності, в якій вони дані у формулі. Значення кожного символу і числового коефіцієнта треба подавати з нового рядка.

Бажаємо успіху!


Читайте також:

  1. Cинтаксис опису змінних
  2. III ОФОРМЛЕННЯ І ЗАХИСТ РОБОТИ
  3. IV. Оформлення екскурсії
  4. IV. Оформлення скарги
  5. IV. ПРИКЛАДИ ТИПОВИХ ІНДИВІДУАЛЬНИХ ЗАВДАНЬ ТА ПОРЯДОК ЇХ РОЗВ’ЯЗАННЯ
  6. IV. СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ І ЗАКОНОДАВСТВА.
  7. V. ОСНОВНІ ВИМОГИ ДО ОФОРМЛЕННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  8. V.СПИСОК РЕКОМЕНДОВАНОЇ ЛІТЕРАТУРИ
  9. VI етап. Оформлення угоди (отримання замовлення).
  10. VI. Мистецтво живопису: класицизм та романтизм (20хв.)
  11. VI. Оформлення маршрутної документації на проведення туристичних походів та експедицій
  12. VIIІ. Особливості написання та оформлення звіту про проходження виробничої практики




Переглядів: 327

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
До структурних частин наукової роботи | Пам’ятаймо, що

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.014 сек.