Механізм травми. Виникають при падінні на витягнену руку. Їх поділяють на три групи: переломи головки, шийки, комбіновані переломи проксимального відділу променевої кістки.
При переломах головки зустрічаються переломи зі зміщенням і без зміщення, крайові та уламкові переломи. Переломи шийки бувають зі зміщенням головки та вбиті. У дітей і підлітків переважно трапляються епiфiзеолiзи.
Клініка, діагностика. Визначається набряклість ліктьвого суглоба, локальна болючість при пальпації і супiнаційних рухах. Передпліччя майже завжди зігнуто під прямим кутом в середньому положенні між пронацією і супінацією. Рентгенологічне дослідження дозволяє виявити характер зміщення фрагментів.
Лікування. При переломах без зміщення здійснюють іммобілізацію задньою гіпсовою шиною протягом 2-3 тижнів. Лікувальну гімнастику для суміжних суглобів проводять з перших днів після травми. Відновлення рухів в суглобі триває протягом 2 місяців. При внутрiшньосуглобовому зміщенні фрагментів показано оперативне лікування. Якщо фрагмент невеликий і його видалення не викликає дисконгруентностi суглобових поверхонь, проводять видалення фрагменту. Якщо при видаленні фрагменту суглобові поверхні стають дисконгруентними, показано видалення головки. При роздробленому переломі головки її видаляють повністю. Операцію здійснюють з задньолатерального доступу до ліктьового суглобу. Окістя відділяють і зміщують донизу до верхнього краю кільцеподібної зв'язки. Після цього проводять остеотомію на рівні шийки над кільцеподібною зв'язкою, гострі краї шийки закруглюють і покривають окістям. Після операції іммобілізацію здійснюють задньою гіпсовою шиною протягом 10-14 днів з наступною ЛФК в ліктьовому суглобі. Працездатність відновлюється через 1,5-2,5 місяці.