Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Тема 4. Основні закономірності, суть і наслідки початкових етапів державотворення. Київська Русь в історії України

Концепції державності в українській історико-політичній науці. Історико- психологічні особливості формування української державності й права. Становлення і розвиток суспільних зв’язків в Україні в додержавний період: родина, рід, плем’я, поліси, союзи полісів і племен. Полісна організація суспільства представників трипільської та інших культур. Виникнення першопочатків держави в Україні в І тис. до н.е., характерні закономірності і особливості. Військова демократія як особлива форма організації суспільства.

Скіфо-сарматська держави: суспільний і державний лад, політико-адміністративний устрій. Характерні риси і особливості для народів скіфської держави. Становище в соціальній сфері кіммерійців, скіфів, сарматів, їх суспільство в плані досить суттєвого розшарування та диференційованості. Грецькі міста-поліси, Боспорське царство. Рабовласницькі системи на території Північного Причорномор’я.

Грецькі і римські впливи на розвиток української державності в скіфський період. Міграційні процеси народів на території України в першій половині І тис. н. е.

Слов’янський період розвитку української державності. Держави антів, готів, дулібів та ін. Особливості їх суспільного і державного ладу. Відродження військової демократії як переддержавного типу організації суспільства.

Утворення держави Русів і етапи її розвитку. Передумови утворення Давньоруської держави. Київська держава Аскольда та її роль у формуванні Київської Русі. Норманський фактор в історії східних слов’ян. Суспільна і державна організація Київської Русі. Становлення феодальних відносин.

Київська Русь – ранньофеодальна держава, її соціальна структура та соціальні відносини. Загальна характеристика Київської Русі за ознаками середньовічних держав. Реформи княгині Ольги, князів Святослава, Володимира, Ярослава Мудрого та їх значення у розбудові Руської держави. Роль князя, дружини, боярської думи та віча в політичній системі Русі. Прийняття християнства та роль нової релігії в східнослов’янському світі.

Проблеми етнічного походження Київської Русі. Етнічна структура Давньоруської держави. Концепції полі- та моноетнічності давньоруської народності. Міжетнічна толерантність в Київській Русі. Етнічні процеси в Київській Русі. Назви “Русь” та “Україна”. Формування єдиної східнослов’янської спільності. Проблема існування української народності в Давньоруській державі (ХІ-ХІІ ст.). Історіографія питання.

Процес політичної децентралізації Київської Русі. Утворення окремих земель Київської Русі. Любецький з’їзд та його наслідки. “Колективний сюзеренітет” руських князів в ХІІ-ХІІІ ст. Половці - каталізатор внутрішніх протиріч у Київській Русі. “Монгольський фактор” у світовій історії. Експансія монголо-татар на руській землі.

 


Читайте також:

  1. F) Наслідки демографічного вибуху.
  2. Http://www.minjust.gov.ua Міністерство юстиції України
  3. I. ОСНОВНІ ЕТАПИ ВИКОНАННЯ КУРСОВОЇ РОБОТИ
  4. I. Флот древньої України
  5. II. Основні закономірності ходу і розгалуження судин великого і малого кіл кровообігу
  6. II. Основні засоби
  7. II. ОСНОВНІ ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВИХ КОЛЕКТИВІВ
  8. II. Флот княжої України-Руси
  9. II.3. Основні способи і прийоми досягнення адекватності
  10. III. Козацький флот України
  11. III. Основні обов'язки робітників та службовців
  12. IV. КУЛЬТУРА УКРАЇНИ XVI-XVIII ст.




Переглядів: 394

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Тема 3. Етногенез слов’ян. Східні слов’яни | Тема 5. Княжий період історії України. Галицько-Волинська держава

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.051 сек.