Еволюція європейського механізму захисту прав людини
Тема 4.1.
ВИСНОВКИ
Державний комітет зв'язку та інформатизації України
контролює додержання правил поштових переказів та пересилки валютних цінностей.
Відомчий фінансовий контроль координується Міністерством Фінансів України. Він здійснюється міністерствами,іншими органами державного управління за діяльністю підвідомчих підприємств, установ і організацій через функціонально самостійні структурні контрольно-ревізійні підрозділи міністерств і відомств (управління, відділи, групи).
Поєднання державних інтересів та інтересів недержавних господарюючих суб'єктів здійснюється через механізм незалежного аудиторського фінансового контролю.Аудит становить собою перевірку публічної бухгалтерської звітності, обліку первинних документів та інформації, пов'язаної з фінансово-господарською діяльністю господарюючих суб'єктів, з метою визначення їх достовірності, повноти звітності і обліку та відповідності законодавству.
1. Фінанси — це система суспільних відносин, серцевину яких складають грошові фонди, призначені для забезпечення функціонування всіх галузей та сфер суспільного життя (економіки, адміністративно-політичної та соціально-культурної сфер).
2. Змістом діяльності держави по управлінню фінансами виступають мобілізація, розподіл і використання централізованих та децентралізованих фондів коштів, контроль за їх рухом.
3. Для виконання державою своїх функцій необхідним є постійне формування фондів коштів. Ресурси для покриття видатків отримуються державою, територіальними громадами шляхом формування і використання відповідних бюджетів.
4. Класифікація податків та зборів (обов'язкових платежів) закріплена в Законі України "Про систему оподаткування". Тут виділяється дві їх групи: загальнодержавні та місцеві.
5. Найбільш поширеними формами державного кредиту в Україні є державні та казначейські позики, а також гарантовані позики, які надають нижчі органи влади під гарантію уряду.
6. Валютне регулювання становить собою діяльність держави і уповноважених нею органів щодо організації та здійснення валютних операцій, встановлення характеру відносин між державою і суб'єктами, на яких поширюється валютне регулювання, правових форм їх здійснення, закріплення основ правового статусу суб'єктів валютного регулювання, характеру відносин між державою і резидентами та нерезидентами.
План лекції
1. Історичні періоди становлення європейського механізму захисту прав людини.
2. Порядок формування та склад Європейського Суду з прав людини.