УВАГА! Рекомендується, щоб структурно робота складалася з двох розділів – теоретичного та емпіричного. Якщо змістовно робота аналізує складне явище чи взаємозв’язок двох категорій/процесів/явищ, то теоретичних розділів може бути два.
УВАГА! Емпіричний розділ:
• в курсовій роботі – це програма соціологічного дослідження;
• в бакалаврській та магістерській дипломній роботі – це описово-аналітичний розділ, який представляє отримані дані авторського дослідження, їхній аналіз та інтерпретацію. Програма соціологічного дослідження виноситься в додаток.
Вимоги до структури та змісту програми соціологічного дослідження представлені в ДОДАТКУ 3.
Пропонуються наступні назви теоретичного розділу.
Розділ 1. Теоретико-методологічні та прикладні аспекти дослідження проблеми... та пов’язаних з нею понять і категорій...(назва умовна і уточнюється з науковим керівником)
1.1. Теоретико-методологічні аспекти дослідження проблеми... та пов’язаних з нею понять і категорій...
1.1.1. Проблема... та пов’язані з нею поняття і категорії... в контексті гуманітарних та соціальних наук (з наголосом на тому, в чому полягає особливість соціологічного/них підходу/дів на загал).
1.1.2. Особливості соціологічних інтерпретацій проблеми... та пов’язаних з нею понять і категорій. Концептуалізація зазначених понять і категорій в контексті обраної студентом/кою парадигми дослідження[6].
Параграф закінчується авторським соціологічним означенням ключового/вих поняття/ть і категорій дослідження (для подальшої роботи над ним/ними у методологічній частині авторської програми соціологічного дослідження).
1.2. Прикладні аспекти дослідження проблеми... та пов’язаних з нею понять і категорій... (критичний аналіз напрацьованого досвіду споріднених з темою емпіричних досліджень вітчизняних та зарубіжних дослідників (дескриптивне представлення проблеми; опис основних вимірів та характеристик проблеми в контексті досліджуваного/них соціуму/мів з використанням результатів емпіричних досліджень, проведених іншими дослідниками)).