Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



ФІКСОВАНА ПАЛІТРА

ІНДЕКСНА ПАЛІТРА

КОЛІРНА ПАЛІТРА

Колірна палітра – це таблиця даних, в якій зберігається інформація про те, яким кодом закодований той або інший колір. Ця таблиця створюється і зберігається разом з графічним файлом. Найзручніший для комп'ютера спосіб кодування кольору – 24-розрядний (True Color). У цьому режимі на кодування кожної колірної складової R (червоної), G (зеленої) і В (синьої) відводиться по одному байту (8 бітів). Яскравість кожної складової виражається числом від 0 до 255, і будь-який колір з 16,5 мільйонів комп'ютер може відтворити по трьом кодам. В цьому випадку колірна палітра не потрібна, оскільки в трьох байтах і так достатньо інформації про колір конкретного пікселя.

Істотно складніше йде справа, коли зображення має тільки 256 кольорів, що кодуються одним байтом. В цьому випадку кожен колірний відтінок представлений одним числом, причому це число виражає не колір пікселя, а індекс кольору (його номер). Сам же колір розшукується по цьому номеру в супровідній колірній палітрі, прикладеній до файлу. Такі колірні палітри ще називають індексними палітрами. Різні зображення можуть мати різні колірні палітри. Наприклад, в одному зображенні зелений колір може кодуватися індексом 64, а в іншому зображенні цей індекс може бути відданий рожевому кольору. Якщо відтворити зображення з «чужою» колірною палітрою, то зелена ялинка на екрані може виявитися рожевою.

У тих випадках, коли колір зображення закодований двома байтами (режим High Color), на екрані можливе зображення 65 тисяч кольорів. Зрозуміло, це не всі можливі кольори, а лише одна двісті п'ятдесят шоста частка загального безперервного спектру фарб, доступного в режимі True Color. У такому зображенні кожен двобайтовий код теж виражає якийсь колір із загального спектру. Але в даному випадку не можна прикласти до файлу індексну палітру, в якій було б записано який код якому кольору відповідає, оскільки в цій таблиці було б 65 тисяч записів, і її розмір склав би сотні тисяч байтів. Навряд чи є сенс прикладати до файлу таблицю, яка може бути за розміром більше самого файлу. В цьому випадку використовують поняття фіксованої палітри. Її не треба прикладати до файлу, оскільки в будь-якому графічному файлі, що має шестнадцатиразрядное кодування кольору, один і той же код завжди виражає один і той же колір.

«БЕЗПЕЧНА» ПАЛІТРА

Термін безпечна палітра використовують в Web-графіці. Оскільки швидкість передачі даних в Інтернеті поки залишає бажати кращого, для оформлення Web-сторінок не застосовують графіку, що має кодування кольору вище 8-розрядного.

При цьому виникає проблема, пов'язана з тим, що творець Web-сторінки не має найменшого поняття про те, на якій моделі комп'ютера і під управлінням яких програм буде видимим його витвір. Він не упевнений, чи не перетвориться його «зелена ялинка» в червону або оранжеву на екранах користувачів.

У зв'язку з цим було ухвалено наступне рішення. Всі найбільш популярні програми для перегляду Web-сторінок (браузери) заздалегідь налаштовані на деяку одну фіксовану палітру. Якщо розробник Web-сторінки при створенні ілюстрацій застосовуватиме тільки цю палітру, то він може бути упевнений, що користувачі всього світу побачать малюнок правильно.

У цій палітрі не 256 кольорів, як можна було б припустити, а лише 216. Це пов'язано з тим, що в Інтернеті працюють люди з різними комп'ютерами, а не тільки з IBM РС, і не всі комп'ютери можуть відтворювати 256 кольорів.

Така фіксована палітра, що жорстко визначає індекси для кодування 216 кольорів, називається безпечною палітрою.


Читайте також:

  1. Палітра властивостей
  2. Палітра інструментів
  3. Реквізит службового документа - це інформація, зафіксована в службовому документі для його ідентифікації, організації обігу і/або надання йому юридичної сили.
  4. Тема 3. Жанрова палітра музичного мистецтв.
  5. Тема 3. Жанрова палітра музичного мистецтва. Музика як вид мистецтва. Музичні жанри. Вокальна музика




Переглядів: 2429

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
КОЛІРНА МОДЕЛЬ HSB | Огляд графічних редакторів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.