Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Особливості експлуатації сепараторів фірми Laval при ручному управлінні

При підготовці сепаратора до роботи визначають оптимальну в'язкість палива і режим роботи сепаратора.

Рисунок 21 - Схема розташування «нейтрального шару» при правильно підібраній шайбі: 1 - вхід неочищеного палива; 2 - вихід відсепарованого палива; 3 - вихід води після сепарації. D1 - діаметр входу палива; D2 - діаметр регулювальної шайби; D3 - діаметр «нейтрального шару»; D4 - діаметр тарілок максимальний; D5 - діаметр розділової тарілки; d - мінімальний діаметр тарілок

 

Залежно від вмісту води в сепаруючому нафтопродукті сепаратор збирають як кларіфікатор (освітлювач) або як пуріфікатор (очисник). При сепаруванні обводнених нафтопродуктів необхідно забезпечувати не перериваний відведення з барабана виділяється води. Для налаштування сепаратора на режим пурифікації знімають кларіфікаторну верхню тарілку і замість неї встановлюють розділову тарілку і регулювальну шайбу. Крім того, знімають нижню суцільну тарілку, що перекриває прохід нафтопродукту з тарілко-тримач в канали, утворені отворами в тарілках. Причина зміни нижньої тарілки на тарілку з отворами при режимі пурифікації - це необхідна умова надходження емульсії в міжтарілочний простір по каналах, освіченими отворами в тарілках.

Діаметр окружності, утвореної отворами в тарілках відповідає діаметру «нейтрального шару», тобто умовної поверхні розділу фаз паливо - вода. Процес безперервного відведення двох фаз з барабана сепаратора можливий при забезпеченні гідравлічного рівноваги потоків вступника і виходить палива, яке здійснюється підбором змінних регулювальних шайб.

Рисунок 22 - Схема розташування «нейтрального шару» при великому діаметрі регулювальної шайби. - неочищеного палива; - вихід відсепарованого палива; - вихід відсепарованої води.

Орієнтовно підбір регулювальної шайби здійснюється за графіками або за таблицями для кожного сепаратора.

У практиці експлуатації сепараторів підбір регулювальної шайби роблять у такий спосіб: спочатку ставлять шайбу малого діаметра і далі змінюють все із зростаючим діаметром отвору до тих пір, поки з отвору шайби разом з водою не почне витікати паливо, а потім ставлять попередню шайбу меншого діаметру. Налаштовуючи таким чином роботу сепаратора, знаходять гранично оптимальний діаметр регулювальної шайби, при якій «нейтральний шар» відповідатиме ефективній роботі сепаратора.

Розглянемо вплив розміру діаметра регулювальної шайби на ефективність роботи сепаратора. На рис. 22 представлена схема розташування «нейтрального шару » при правильній підібраною шайбі.

«Нейтральний шар» розташований між краєм діаметра розділової тарілки і максимальним діаметром робочих тарілок. Створення такої умови дає можливість проходження палива через весь пакет тарілок, і ефективність очищення палива набагато вище, ніж при інших варіантах налаштування сепаратора.

Зі збільшенням діаметра регулювальної шайби поверхню розділу паливо - вода переміщається ближче до стінок барабана. При переміщенні її за край розділової тарілки через отвір регулювальної шайби почне витікати паливо.

Розглянемо роботу сепаратора при установці регулювальної шайби великого діаметру. У цьому варіанті поверхню розділу фаз паливо - вода, тобто «нейтрального шару» переміститься до стінки барабана і вийде за край розділової тарілки. Діаметр «нейтрального шару» підвищений в порівнянні з рис. 21, і як видно з рис. 22 а, б з патрубка 3 спільно з відсепарованою водою виходитиме паливо - це явище проглядається через оглядове вікно збірника сепаратора і є ознакою поганої роботи сепаратора. Необхідно зупинити сепаратор і замінити регулювальну шайбу на менший діаметр.

Зі зменшенням діаметра регулювальної шайби поверхню розділу фаз буде переміщатися до осі обертання (див. рис. 23).

При цьому буде спостерігатися знижений ефект сепарування, оскільки зменшується ефективність площі тарілок.

Варіант збірки барабана сепаратора з малим діаметром регулювальної шайби показаний на рис. При даній настройці сепаратора діаметр D3 «нейтрального шару» буде набагато менше в порівнянні з діаметром D3 (рис. 22), і при роботі сепаратора спостерігається в патрубку 2 вихід води в паливі, наявність якої визначають за запотіванню оглядового скла.

Рисунок 23 - Схема розташування «нейтрального шару» при малому діаметрі регулювальної шайби: - вхід неочищеного продукту; - вихід відсепарованого палива; - вихід відсепарованної води.

 

Ефективність очищення сепаратора зменшується з причини неповного використання міжтарілочний простору тарілок. Сепаратор необхідно зупинити для заміни регулювальної шайби на більший діаметр Ог.

У варіанті вибору регулювальної шайби з розрахунку збереження положення поверхні розділу фаз поблизу отворів «нейтрального шару», паливо після сепаратора буде містити підвищену кількість води - близько 2,5…3 %.

Якщо регулювальна шайба вибирається з розрахунку розташування поверхні розділу фаз між найбільшим діаметром розділової тарілки Д і найбільшим діаметром робочої тарілки Дт, паливо після сепаратора виходить з вмістом води близько 0,3…0,4 %.

При такому режимі роботи сепаратора, щоб повністю запобігти надходженню емульсії в канали, утворені отворами «нейтрального шару», ці канали перекриваються перший (нульовий) суцільний тарілкою, яка зазвичай встановлюється при кларіфікаторній збірці барабана.

За наявності двох непарних дисків - один відкачує легку фазу (паливо або

масло), а другий важку фазу (воду) - така система допомагає регулювати положення поверхні розділу фаз в барабані без зупинки сепаратора.

Якщо створити засунений (клапаном) на магістралі важкої фази, то поверхня розділу фаз зміститься до центру барабана, і навпаки, якщо створити засунений на магістралі легкої фази - поверхня розділу фаз зміститься до периферії.

Така система дозволяє регулювати положення поверхні розділу фаз при зміні щільності оброблюваного нафтопродукту до 3…4 % при температурі сепарування. У разі великих коливань щільності сепарованого продукту потрібна заміна регулювальної шайби.

На практиці фірма Laval рекомендує регулювати положення поверхні розділу фаз зміною тиску тільки з боку легкої фази.

Це здійснюється наступним чином:

- вибирають і встановлюють регулювальну шайбу відповідно до рекомендації фірми залежно від щільності оброблюваного продукту;

- встановлюється рекомендована для даного палива продуктивність і температура сепарації;

- збільшується засунений на магістралі розвантаження легкої фази до тих пір, поки деяке її кількість не з'явиться з боку розвантаження важкої фази (води) за манометром, відраховується отримане засунений на магістралі розвантаження легкої фази;

- на 0,05 МПа знижується засунений на магістралі легкої фази;

- поверхня розділу фаз займе в барабані оптимальне положення;

- встановлений на трубопроводі клапан постійного тиску буде підтримувати тиск в процесі роботи.

 


Читайте також:

  1. I. Особливості аферентних і еферентних шляхів вегетативного і соматичного відділів нервової системи
  2. III. Ризики виробничого травмування та професійних захворювань механізаторів, допоміжного персоналу та сторонніх осіб при експлуатації сільськогосподарської техніки
  3. IV. ДІЯ ЦЬОГО ЗАКОНУ І ОСОБЛИВОСТІ ЙОГО ЗАСТОСУВАННЯ
  4. IV. Загальні рекомендації щодо безаварійної та безпечної експлуатації сільськогосподарської техніки вітчизняного та зарубіжного виробництва
  5. IXX. ОСОБЛИВОСТІ ПРИЙОМУ ДО кафедри військової підготовки НАУ
  6. PR-Заходи фармацевтичної фірми
  7. VI.3.3. Особливості концепції Йоганна Гайнріха Песталоцці
  8. VI.3.4. Особливості концепції Йоганна Фрідриха Гербарта
  9. VIIІ. Особливості написання та оформлення звіту про проходження виробничої практики
  10. VІ. Особливості написання та оформлення магістерської дипломної роботи
  11. XVIII. Особливості прийому та навчання іноземців та осіб без громадянства у вищих навчальних закладах України
  12. А. Особливості диференціації навчального процесу в школах США




Переглядів: 912

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Експлуатація сепаратора фірми Laval загальні відомості | Лекція 25,26

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.12 сек.