На суднах, що перевозять сиру нафту, цим же вантажем здійснюють мийку танків. Така мийка дає ряд переваг перед мийкою водою, хоча не може її замінити повністю. Ці переваги полягають у наступному:
- Більш повно видаляються загусла залишки вантажу за рахунок використання властивостей нафти розчиняти смолисті відкладення;
- Багаторазово зменшується забруднення моря нафтою навіть у тому випадку, коли потрібно домивка водою;
- Збільшується вантажомісткість танкера за рахунок повного видалення неоткачіваемих залишків вантажу;
- Скорочуються втрати вантажу при подальшій водної мийці;
- Зменшується корозія корпусу судна від ударної дії на метал миючих струменів морської води;
- Скорочується простій судна під мийними операціями.
Мийка сирою нафтою допускається при виконанні деяких умов:
- Замивають танк повинен бути інертізірован;
- Система мийки повинна бути стаціонарною;
- Мийка проводиться за розімкненому циклу.
Мийка танків сирою нафтою проводиться одночасно з розвантаженням танкера. У мийній магістралі має бути тиск близько 1 МПа. Щоб його створити прикривають перед маніфольди клінкет. При роботі одночасно 4 – 8 машинок це зменшить подачу вантажу на берег на 4 – 5%.
Мийка виконується одноетапна або двохетапним способом. При одноетапна способі мийка кожного танка здійснюється після закінчення його вивантаження з відбором миючої нафти з інших танків. при двоетапному способі перший етап (миття переборок танка) поєднується з вивантаженням танка, а другий етап (миття днища) проводиться після повного вивантаження танка з відбором миючої нафти з інших танків. Мийку танків нафтою допускається проводити тільки в тих танках, в яких був вантаж сирої нафти.