Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ознаки хвороби і очі

1. Якщо на фотографії зі спалахом у вас тільки одне око червоний, є ймовірність наявності у вас пухлини очей (у разі якщо обидва очі дивляться в одному напрямку в камеру). На щастя рівень лікування становить 95 відсотків.

2. Шизофренію можна визначити з точністю до 98,3 відсотків з допомогою звичайного тесту на рух очей.

3. Люди і собаки - єдині, хто шукають зорові підказки в очах інших, а собаки роблять це, спілкуючись з людьми.

4. Приблизно у 2 відсотків жінок є рідкісна генетична мутація, завдяки якій у них спостерігається додаткова колбочка сітківки. Це дозволяє їм бачити 100 мільйонів квітів.

5. Джонні Депп сліпа на ліве око і короткозорий на правий.

6. Зафіксований випадок сіамських близнюків з Канади, у яких загальний таламус. Завдяки цьому вони могли чути думки один одного і бачити очима один одного.

Факти про очі та зір

36. Око людини може робити плавні (не переривчасті) руху, тільки якщо стежить за рухомим об'єктом.
37. Історія циклопів з'явилася завдяки народів середземноморських островів, які виявили останки вимерлих карликових слонів. Черепа слонів була в два рази більше черепа людини, а центральна носова порожнина часто помилково приймалися за очну ямку.

38. Космонавти не можуть плакати в космосі через гравітації. Сльози збираються в маленькі кульки і починають пощипувати очі.

39. Пірати використовували пов'язку на очі, щоб швидко адаптувати зір до середовища над палубою і під нею. Таким чином, одне око в них звикав і до яскравого світла, а інший-до тьмяного.

40. Спалахи світла, які ви бачите в очах, коли потираете їх, називаються "фосфен".

41. Існують кольори, які занадто складні для людського ока, і їх називають "неможливі кольори".

42. Якщо ви помістіть дві половинки м'ячиків від пінг-понгу на очі і будете дивитися на червоне світло, слухаючи радіо, налаштоване на перешкоди, то у вас з'являться яскраві і складні галюцинації. Цей метод називається процедура Ганцфелда.

43. Ми бачимо певні кольори, так як це єдиний спектр світла, що проходить крізь воду - область, де з'явилися наші очі. Не існувало ніяких еволюційних причин на землі, щоб бачити більш широкий спектр.

44. Астронавти місії Аполлона розповідали про те, що бачили спалахи і смуги світла, коли закривали очі. Пізніше з'ясувалося, що це було викликано космічною радіацією, облучавшей їх сітківку за межами магнітосфери Землі.

45. Іноді люди, які страждають афакією - відсутністю кришталика, повідомляють про те, що бачать ультрафіолетовий спектр світла.

46. У бджіл в очах є волоски. Вони допомагають визначати напрям вітру і швидкість польоту.

47. Близько 65-85 відсотків білих кішок з блакитними очима - глухі.

48. У одного з пожежників Чорнобильської катастрофи очі з карих стали блакитними із-за сильної отриманої радіації. Він загинув через два тижні від отруєння радіацією.

49. Щоб стежити за нічними хижаками, багато видів тварин (качки, дельфіни, ігуани) сплять з одним відкритим оком. Одна половина півкулі їх мозку спить, в той час як інша не спить.

50. Практично у 100 відсотків людей старше 60-ти років діагностують герпес очей при розтині.

Якого кольору плаття. Увесь світ кинувся з'ясовувати - чорно-синє чи біло-золоте
25 лютого дівчина під ніком Swiked опублікувала на Tumblr фотографію плаття і поставила своїм друзям просте питання про те, якого воно кольору. Питання кольору здійняло на вуха ледь не увесь світ. Через лічені години мільйони людей розділилися на два табори: одні стверджували, що сукня синьо-чорна, а інші - що біло-золотиста. Але навіть після того, як автор фото підтвердила, що воно дійсно синє з чорними смужками, дебати в мережі не припинилися і тривають досі. В суперечку вступили навіть вчені. Вони вирішили, нарешті, пояснити, якого ж кольору сукня насправді. Так нейробіолог з Університету штату Вашингтон Джейн Найтц каже, що людські очі і мозок еволюціонували, щоб розрізняти кольори в світі, освітлюваному сонцем. Світ входить в око через кришталик - хвилі різної довжини повідомляють про різні кольори. Світло потрапляє на сітківку в задній частині ока, де пігменти активізують нейронні зв'язки в зорової корі частини мозку, яка переводить сигнали в зображення.
Мозок з'ясовує, світло якого кольору відбивається від об'єкта, який бачать очі, та відокремлює цей колір від кольору, який вважає "реальним". "Таким чином, люди не враховують синій колір, і тоді бачать білий і золотий" - додав інший невролог з коледжу Велслі Бевіл Конвей.
5 лютого дівчина під ніком Swiked опублікувала на Tumblr фотографію плаття і поставила своїм друзям просте питання про те, якого воно кольору. Питання кольору здійняло на вуха ледь не увесь світ. Пояснити колір плаття взялися науковці. "Цей феномен називається константність сприйняття кольору. Наш мозок бачить навколишнє середовище і бачачи тінь, думає, що за нею всі предмети виглядають темнішими. Так що мозок врівноважує і інтерпретує часом кольори предметів інакше - до моменту, поки тінь не зникне", - пояснюють учені.
Як пояснюють науковці, ми добре бачимо сукню, чого не скажеш про її оточення. Так що мозку доводиться самому додумувати. Люди, які бачать сукню білою, представляють її в кімнаті, освяченій блакитним світлом, наприклад як біля вікна при чистому синьому небі. Абсолютно логічно, що білий колір набуває блакитного відтінку, а золотий не змінюється. "З іншого боку, мозок людей, які бачать синій і чорний, може представляти його у штучному освітленні, як при жовтій лампі. У результаті мозок думає, що золотистий - це відображення чорного, а синій залишився таким, як і був", - йдеться на відео. "Те, що ця картинка двоїста для нас, показує, що все залежить від індивідуального сприйняття, а також місця, де ми дивимося цю картинку", - додають вчені. Насправді, плаття синє, констатують науковці. На ролику вони показують, як саме можна побачити правильний колір цієї скандальної сукні.

Навіть найпростіші безхребетні тварини мають здатність до фототропізму завдяки своєму, нехай вкрай недосконалому, зору.

У безхребетних зустрічаються дуже різноманітні за типом будови і зоровим можливостям очі і вічка — одноклітинні і багатоклітинні, прямі та обернені (інвертовані), паренхімні і епітеліальні, прості і складні.

У членистоногих часто присутні декілька простих очей (іноді непарний просте вічко — наприклад, наупліальне око ракоподібних) або пара Фази еволюції та ембріогенез у зорового органу: очна пляма — очна ямка —

складних фасеточних очей. очний келих — очний міхур — очне яблуко.

Серед членистоногих

деякі види мають і прості, і складні очі: так, у ос двоє складних очей і три простих вічка. У скорпіонів 3-6 пар очей (1 пара — головні, або медіальні, решта —

бокові), у щитня — 3. В еволюції фасеткові очі відбулися шляхом злиття простих вічок. Близькі за будовою до простого ока очі мечохвостів і скорпіонів, мабуть, виникли зі складних очей

протеїн, що кодується геном Pax6

трилобітоподібних предків шляхом злиття їх елементів.

Око людини складається з очного яблука і зорового нерва з його оболонками. У людини і хребетних є по два ока, розташованих в очних впадинах черепа. Ймовірно очі, у всіх видів мають спільне походження. Цей орган виник один раз і незважаючи на різноманітну будову у тварин різних типів має дуже подібний генетичний код керування розвитком ока. В 1994 швейцарський професор Вальтер Ґерінґ (нім. Walter Gehring) відкрив ген Pax-6 (цей ген належить до класу майстер-генів, себто таких, які керують активністю та роботою інших генів). Цей ген наявний як у Homo Sapiens так і в багатьох інших видів тварин, зокрема у комах, але в медуз цей ген відсутній. У 2010 році група швейцарських вчених на чолі з В. Ґерінґом, виявила в медуз виду Cladonema radiatum ген Pax-a. Пересадивши даний ген від медузи до мухи дрозофіли, та керуючи його діяльністю вдалося виростити нормальні очі мух в кількох нетипових місцях.

Як встановлено за допомогою методів генетичної трансформації, гени eyeless дрозофіли і Small eye миші, які мають високу ступінь гомології, контролюють розвиток очей: при створенні генноінженерної конструкції, за допомогою якої викликалася експресія гена миші в різних імагінальних дисках мухи, у мухи з'являлися ектопічні фасеткові очі на ногах, крилах та інших ділянках тіла. В цілому в розвиток очі залучено кілька тисяч генів, проте один-єдиний «пусковий ген» («майстер-ген») здійснює запуск всієї цієї генної мережі. Те, що цей ген зберіг свою функцію у таких далеких груп, як комахи і хребетні, може свідчити про спільне походження очей всіх двобічносиметричних тварин.

За генетичною спорідненістю регуляторів розвитку очей всіх тварин можна поділити на 3 типи: ген Pax-a — тип Гідроїдні, Pax-b — Кубомедузи, Pax-6 — в усіх типів двобічно-симетричних тварин, в тому числі людей. Дослідження швейцарських вчених додало аргументів на користь одноразового виникнення такого органу як око.

 

 


Читайте також:

  1. V. Поняття та ознаки (характеристики) злочинності
  2. Автоімунні хвороби
  3. Адміністративна відповідальність: поняття, мета, функції, принципи та ознаки.
  4. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи
  5. Адміністративне правопорушення як підстава юридичної відповідальності: ознаки і елементи.
  6. Адміністративне правопорушення, його ознаки та склад
  7. Адміністративний проступок: поняття, ознаки, види.
  8. Адміністративно-командна система, її ознаки та механізм функціонування.
  9. Аксіоми. Теореми. Ознаки.
  10. Акти застосування юридичних норм: поняття, ознаки, види.
  11. Аналіз однієї ознаки
  12. Анамнез хвороби




Переглядів: 1485

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Мозок і очі | Догляд за очима - Гігієна зору

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.