Не можна розглядати текст зблизька. Під час читання, письма, вишивання або іншої роботи потрібно розташовувати предмет на відстані 30-35см від ока. Важливо стежити за освітленням. Занадто яскраве освітлення надмірно подразнює рецептори ока, а це шкодить зору. Погано впливають на очі промені сонячного світла.
Для тренування зору потрібно виконувати спеціальні вправи. Найбільш проста з них: по черзі дивіться у далечінь, повз будь-яку цятку вікна, потім на цю цятку. Така вправа виконується 3-5хв через кожну годину.
Завдає шкоди зору читання лежачи, в рухомому транспорті. Розлади зору можуть виникати з-за недостатку вітаміну А. Шкідлива дія на зір має куріння. Інфекційні захворювання очей нерідко призводять до погіршення зору, а іноді й до сліпоти.
При постійній роботі з комп'ютером, а також для дітей, що працюють в комп'ютерному класі необхідно дотримуватись загальних гігієнічних вимог ергономічної безпеки, викладені в СанПіН. Повинні бути обов'язково враховані вимоги щодо розташування робочого місця оператора по відношенню до екрану монітора. Рекомендована відстань між екраном монітора і очима повинна бути не менше 500 мм. Центр екрана повинен розташовуватися нижче рівня очей, але не більше ніж на 40 градусів.
Необхідно використовувати противідблискуючі захисні фільтри для моніторів з недостатніми візуальними параметрами. При правильному виборі, фільтр істотно підвищує якість зображення, контрастність і чіткість, внаслідок чого покращується якість читання інформації, знижує зорове стомлення, дозволяє практично виключити відблиски, зменшити відчуття блимання зображення, характерне для деяких моніторів. Важка робота для очей за монітором - сприйняття кольорового зображення, тому що один з люмінофорів - червоний - посилює природну для ока хроматичну аберацію, що збільшує навантаження на систему наведення різкості ока.
Практично повністю усувають це явище спеціальні окуляри для колірної корекції зору.