Перш за все необхідно забезпечити нерухомість ушкодженій частині тіла. Дуже небезпечним є перелом кісток черепа, можлива кровотеча з носа, рота і вух.
Перша допомога до прибуття лікаря полягає в тому, що треба прикласти холодний компрес до голови потерпілого.
При ушкодженні хребта необхідно потерпілого покласти на дошку обережно животом вниз, не допускати прогину тіла і відправити в лікувальний заклад.
При переломах рук чи ніг на ушкоджену кінцівку накладають шину і прибинтовують її до ушкодженої кінцівки, це запобігає зменшенню болі і розриву м'яких тканин тіла в місці перелому.
Для зменшення болі до ушкодженого місця прикладають холодний компрес.
Перша допомога при опіках.
При хімічних опіках кислотами чи лугами ушкоджене місце необхідно промити водою і потерпілого відправити в медичний заклад.
При тепловому опіку потерпілого необхідно удалити від джерела тепла. Якщо на потерпілому загорівся одяг необхідно збити полум'я водою, піском, чи прикрити його пальтом. Обгорівшу одежу слід зняти, обережно відрізуючи куски, що прилипли до шкіри. Обпечені ділянки шкіри забороняється змащувати жиром, маслом, чи присипати содою. Поверхню термічних опіків закрити стерильним матеріалом, змоченим спиртом чи одеколоном. Це зменшить біль і запобігне проникненню з рану інфекції. При обширних опіках, щоб запобігти розвитку опікового шоку, потерпілого обгортають чистим простирадлом не роздіваючи і накривають ковдрою. До прибуття медичної допомоги дату теплий солодкий чай і забезпечити спокій. При перших ознаках шоку /різка блідість, поверхневе дихання, слабкий пульс/ потерпілому дають 15-20 крапель настойки валеріани чи 20-25 крапель Зеленіна, чи 100-150 гр. вина.