Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Ваші дії при загрозі виникнення хімічної небезпеки

• Сирени і переривчасті гудки підприємств - це сигнал «Увага всім!». Негайно ввімкніть приймач радіотрансляційної мережі або телевізор. Уважно слухайте інформацію про надзвичайну ситуацію та порядок дій.

• При оголошенні небезпечного стану уникайте паніки. Попередьте сусідів, надайте допомогу інвалідам, дітям та лю­дям похилого віку.

• Виконайте заходи щодо зменшення проникнення отруйних речовин в квартиру (будинок): щільно закрийте вікна та двері, щілини заклейте. Підготуйте запас питної води: наберіть воду у герметичні посудини, підготуйте найпрос­тіші засоби санітарної обробки (мильний розчин для обробки рук).

• Дізнайтеся у місцевих органів влади про місце збору мешканців для евакуації та уточніть час її початку. Підготуй­теся: упакуйте у герметичні пакети та складіть у валізу документи, цінності та гроші, предмети першої необхіднос­ті, ліки, мінімум білизни та одягу, запас консервованих продуктів на 2-3 доби.

• Перед виходом з будинку вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготовлені речі, надіньте засоби захисту.

Ваші дії у разі раптового виникнення хімічної небезпеки

• Уникайте паніки. З одержанням повідомлення (по радіо або інших засобах оповіщення) про викид (розлив) СДОР та про небезпеку хімічного зараження, виконайте передбачені заходи.

• Надягніть засоби індивідуального захисту органів дихання та найпростіші засоби захисту шкіри. По можливості не­гайно залишіть зону хімічного забруднення.

• Якщо засобів індивідуального захисту немає і вийти із району аварії неможливо, залишайтесь у приміщенні і негайно та на­дійно герметизуйте його! Зменшіть можливість проникнення СДОР (парів, аерозолів) у приміщення: щільно закрийте вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки, заклейте щілини в рамах вікон та дверей, вимкніть джерела газо- та електропоста­чання, загасіть вогонь у печах. Чекайте повідомлень органів влади з питань надзвичайних ситуацій по засобах зв'язку.

• Знайте, що уражаюча дія конкретної СДОР на людину залежить від її концентрації у повітрі та тривалості контак­ту, тому, якщо немає можливості покинути небезпечну зону, не панікуйте і продовжуйте вживати заходів безпеки.

• Швидко зберіть необхідні документи, цінності, ліки, продукти, запас питної води та інші необхідні речі у валізу, що щільно закривається, та підготуйтеся до евакуації. Попередьте сусідів про початок евакуації. Надайте допомогу ді­тям, інвалідам та людям похилого віку. Вони підлягають евакуації в першу чергу.

• Залишаючи приміщення (квартиру, будинок), вимкніть джерела електро-, водо- і газопостачання, візьміть підготов­лені речі, надягніть засоби захисту.

• Виходьте із зони хімічного зараження в бік, перпендикулярний напрямкові вітру, та обходьте тунелі, яри, лощини -в низинах може бути висока концентрація СДОР. Вийшовши із зони зараження, зніміть верхній одяг, ретельно вимийте очі, ніс та рот, по можливості прийміть душ.

• При підозрі на ураження СДОР уникайте будь-яких фізичних навантажень. Необхідно пити велику кількість ріди­ни (чай, молоко, сік, вода) та звернутися до медичного закладу.

• Після прибуття на нове місце перебування дізнайтеся у місцевих органів державної влади та місцевого самовряду­вання адреси організацій, що відповідають за надання допомоги постраждалому населенню.

 


Читайте також:

  1. XVII ст.). Виникнення козацтва.
  2. Абіотичні небезпеки
  3. Абіотичні та біотичні небезпеки.
  4. Аварійне та довгострокове прогнозування хімічної обстановки
  5. Алгоритм виявлення, оцінки та зменшення ризиків виникнення небезпечних ситуацій на виробництві ( СРС – «А»)
  6. Аналіз небезпеки підприємства
  7. Аналіз небезпеки підприємства
  8. Аналіз причин виникнення проблеми та обґрунтування її розв’язання програмним методом
  9. Аналіз ризику виникнення небезпеки
  10. Аналіз стану дебіторської заборгованості за термінами її виникнення
  11. Атмосферні небезпеки
  12. Атмосферні небезпеки




Переглядів: 682

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Хімічна небезпека | Надання першої допомоги при ураженні СДОР

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.