Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Фінансові інстітути

Переміщення капіталу від тіх, хто здійснює заощадження, до тих, кому необхідний капітал, здійснюється трьома спсобами.

1. Прямі інвестиції залучаються, коли корпорація продає свої акції чи облігації безпосередньо юридичним чи фізічним особам, не прибігаючи до послуг будь-яких фінансових структур. Пряме інвестування відноситься до операцій на первинному ринку.

2.Опосередковані інвестиції андеррайтера. Залучення капіталу може здійснюватися через інвестиційний банк, який відіграє роль андеррайтера випуску цінних паперів. Емітент продає свої акції інвестиційному банку, який, у свою чергу, перепродає їх інвесторам. Слід зауважити, що при цьому не можна говорити, що цінні папери емітента і гроші інвесторів просто «проходять» через інвестиційний банк як «проміжна ланка». Подібні інститути:

  • спочатку допомагають емітенту організувати випуск цінних паперів, які привабливі для інвесторів;
  • потім покупають випущені цінні папери у емітента;
  • після чого перепродають їх кінцевим інвесторам.

Інвестиційний банк купує і зберігає цінні папери протягом певного часу і, таким чином, приймає на себе певний ризик - він може опинитися не в змогі перепродати цінні папери за тією ж ціною, за якою вони були з самого початку придбані. Оскільки у справі беруть участь знов емітовані цінні папери, а емітент отримує доход від їх реалізації, подібна справа також є транзакцією первиного ринку.

3. Опосередковані інвестиції через фінансових посередників. До фінансових посередників відносяться комерційні банки, страхові компанії, взаємні фонди, пенсійні фонди і т.п. У цьому випадку посередник отримує грошові кошти від інвесторів в обмін на цінні папери посередника. Потім посередник використовує ці гроші для придбання і наступного зберігання цінних паперів корпорацій. Наприклад, вкладник може покласти кошти у комерційний банк, купивши його депозитний сертифікат, а потім банк може позичити гроші невеликому підприємству під заставу нерухомості. Таким чином, посередники створюють нові форми цінних паперів. У даному випадку - депозітні сертифікати, які менш ризиковані і більш ліквідні, і, таким чином, є добрими об’єктами для інвестування. Існування посередників підвищує ефектівність грошових і фондових ринків.

Комерційні банки відрізняються від інвестиційних тим, що позичають власні кошти, у той час як інвестиційні банки допомагають залучати капітал від інших осіб.

Страхові компанії приймають збереження у вигляді страхових внесків. Вони інвестують їх у цінні папери і здійснюють виплати застрахованим сторонам.

Взаємні фонди приймають гроші від вкладників і потім використовують виручені кошти для придбання цінних паперів корпорацій чи державних структур. Існують фонди облігацій - для тих, кому потрібне максимальне зниження ризику, фонди акцій - для інвесторів, які готові приймати значні ризики в надії отримати більш значний доход.

Пенсійні фонди - це фонди, які здійснюють пенсійні плани, що фінансуються корпораціями чи урядовими агентствами на користь своїх співробітників і управляються в основному трастовими відділами комерційних банків чи товариствами з страхування життя. Пенсійні фонди вкладають кошти головним чином у цінні папери і нерухомість.

 


Читайте також:

  1. XV. Фінансові результати від первісного визнання та реалізації сільськогосподарської продукції та додаткових біологічних активів
  2. А. Фінансові коефіцієнти
  3. А. Фінансові коефіцієнти
  4. Аналіз звіту про фінансові результати
  5. Аналіз звіту про фінансові результати підприємства
  6. Аналітичний і синтетичний облік власного капіталу та розкриття інформації у фінансовій звітності
  7. Аудиторський ризик — це ризик того, що аудитор висловить невідповідну аудиторську думку коли фінансові звіти суттєво викривлені.
  8. Бюджет виплат по фінансовій діяльності
  9. Бюджет – загальне поняття, що об’єднує різноманітні фінансові документи, які включають заплановані доходи і державні видатки на відповідний період.
  10. В залежності від мети та характеру угоди, які лежать в основі випуску векселів, а також їх забезпечення розрізняють комерційні, фінансові та фіктивні векселя.
  11. В фінансовій звітності
  12. ВАЛЮТНО-ФІНАНСОВІ ОПЕРАЦІЇ, ЩО ЗДІЙСНЮЮТЬСЯ НА НАЦІОНАЛЬНИХ, МІЖНАРОДНИХ І СВІТОВИХ ФІНАНСОВИХ РИНКАХ




Переглядів: 606

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Фінансові ринки | Фондова біржа

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.017 сек.