Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Близнюків метод.

Метод близнюків. Народження близнюків - експеримент, поставлений самою природою. Близнюків метод запропонований Ф. Гальтон в 1924 р. Він же розробив і схему інтерпретації даних близнюкових досліджень. У психогенетиці цей метод найбільш популярний. Близнюки являють собою ідеальний об'єкт для псіхогенетіческого дослідження.

Розрізняють монозиготних (MZ) і дизиготних (DZ) близнят. Дизиготних близнюки, або двійнята, народжуються, якщо в період овуляції у матері дозріли і були одночасно запліднені дві або більше яйцеклітини. Якщо жінка в цей період мала контакт з кількома чоловіками, діти можуть бути від різних батьків. У генетичному відношенні дизиготних близнюки нічим не відрізняються від рідних братів і сестер.

Монозиготних близнюки походять з однієї і тієї ж зиготи (заплідненої яйцеклітини), яка розділилася на два самостійних організми. Вони мають 100% однаковим набором генів. Дизиготних близнюків народжується в два рази більше, ніж монозиготних. Частота народження коливається залежно від соціальної ролі батьків, етносу, місця проживання. У Росії та в Європі народжується 30-40 монозиготних близнюків на 10 тис. народжень. Оскільки народження близнят не таке вже й рідкісне явище, у психогенетика завжди достатньо випробуваних для проведення блізнецових досліджень: у світі сьогодні проживає 60 млн. близнюків.

Подібність між парами близнюків визначається генотипом і загальним середовищем. Загальна середа однакова для монозиготних і дизиготних близнюків, а генотипи різні генотипи MZ близнюків подібні на 100%, a DZ - на 50%. Порівнюючи внутріпарние кореляції MZ і DZ близнюків, можна виділити частки впливу середовища генотипу і середовища на розвиток тієї або іншої ознаки.

Головна проблема застосування блізнецового методу: формування вибірки та відбір MZ і DZ близнюків. Необхідно мати методику, що дозволяє по фенотипічним показниками відокремити дизиготних близнюків від монозиготних. У 1924 р. Г. Сіменс [Siemens H., 1927] запропонував метод оцінки зіготності, який дозволяє на основі безлічі параметрів (полісімптоматіческій метод) оцінити внутрішню подібність близнят і віднести їх або до монозиготними, або до дизиготних.

Блізнецовий метод грунтується на двох основних припущеннях: Порушення першої умови впливає на внутрішню валідність, тому що розходження впливів середовища (наприклад, різне емоційне ставлення батьків до кожного з близнюків) можуть вплинути на зчеплення вкладів середовищного і генетичного факторів.

Друга умова визначає зовнішню валідність. Якщо воно порушується, висновки, отримані на близнюків, не можна переносити на популяцію в цілому.

План блізнецового дослідження представляє собою варіант двохфакторну плану: 1) спадковість - фактор, який має 2 градації (100% схожість у MZ близнюків та 50% - у DZ близнюків) і 2) Середа (групи зрівняні з цього фактору).


Читайте також:

  1. Балансовий метод.
  2. Балансовий метод.
  3. Близнюковий метод.
  4. Вибірковий метод.
  5. Виробничий метод.
  6. Виробничний метод.
  7. Графічний метод.
  8. Діалектика як метод. Альтернативи діалектики.
  9. Індексний метод.
  10. Інтегральний метод.
  11. Кумулятивний метод.




Переглядів: 1267

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Соціометрія. | Аналіз продуктів діяльності

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.013 сек.