Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Аналітична хімія, як фундаментальна наука.

І. ВСТУП.

Сьогодні ми приступаємо до вивчення курсу аналітичної хімії, яка, безперечно, є однією з найважливіших хімічних дисциплін. Вона має особливе значення для підготовки кваліфікованих хіміків-технологів усіх профілів. Оскільки їх професійна діяльність тісно пов’язана з контролем як складу різноманітних сировинних матеріалів та цільових продуктів, так і технологічних режимів їх виробництва і зберігання. Усе це неможливо здійснювати без знань і практичних навичок у галузі хімічного аналізу і ретельне відпрацювання відповідного лабораторного практикуму, що найкраще сприятиме здійсненню цієї задачі.

Аналітична хімія - це наука про методи визначення якісного і кількісного складу сполук і їх хімічної структури. Аналітична хімія має два розділи : якісний і кількісний аналізи.

Мета якісного аналізу – виявлення складових частин невідомої індивідуальної речовини (або їх суміші).

Мета кількісного аналізу – визначення кількісного співвідношення складових частин речовини. Переважно якісний аналіз передує кількісному, так як вибір методу кількісного визначення залежить від хімічного складу даної сполуки.

Методи якісного і кількісного аналізу, які дозволяють виявляти з яких елементів складається зразок, який їх вміст у ньому, називають елементарним аналізом; виявлення функціональних груп називають функціональним аналізом, а виявлення індивідуальних хімічних сполук – молекулярним аналізом.

Задачі якісного і кількісного аналізу різноманітні. Наприклад, хімічний аналіз застосовується в багатьох наукових дослідженнях. В біології, медицині, фармації його використовують при аналізі специфічних об’єктів – лікарств, крові, жовчі, шлункового соку. Проблема охорони природнього середовища пов’язана з аналізом води і повітря.

Історія розвитку аналітичної хімії.

Як наука аналітична хімія почала розвиватись в середині ХVІІ ст. Великий вклад в розвиток науки внесли такі вчені :

Р. Бойль (1627-1691)– систематизував відомі до нього якісні реакції і запропонував нові. Бойль застосував у лабораторній практиці ваги і розробив метод зважування. Бойль вперше запропонував ввести термін „ аналіз”.

М.В. Ломоносов (1711-1765 рр)– основоположник хімічної науки в Росії. Він є автором закону збереження енергії, основоположником атомномолекулярної теорії будови речовини, механічної теорії теплоти і кінетичної теорії газів. Основний закон хімії – закон збереження маси речовин, - відкритий М.В. Ломоносовим, є теоретичною основою кількісного аналізу. М.В. Ломоносов вперше застосував мікроскоп для хімічного аналізу. В 1749 р. він відкрив закон постійності кутів у кристалах. Мікрокристалічний метод аналізу виник в Росії завдяки працям М.В. Ломоносова.


Читайте також:

 1. Адміністративне право як наука.
 2. Аналітична обробка інформації вузлами інформаційно-аналітичної функціональної підсистеми МОЗ України і питань НС.
 3. Аналітична оцінка динамічної ліквідності банку
 4. Аналітична перевірка звітності
 5. Аналітична психологія К. Юнга.
 6. Аналітична психологія Юнга
 7. Аналітична психологія. Концепція Карла Юнга
 8. Аналітична робота в умовах кризи.
 9. Аналітична робота ПР-служб із ЗМІ
 10. В українському інформаційному просторі аналітична журналістика також повинна відіграти вже зараз видатну роль: збудувати духовну будівлю українського національного світу.
 11. Графоаналітична модель потенціалу підприємства
Переглядів: 1081

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
ТЕМА: МЕТОДИ ЯКІСНОГО АНАЛІЗУ | ІІ. МЕТОДИ ЯКІСНОГО АНАЛІЗУ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.