Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контроль і ревізія розрахунків з підзвітними особами

Контроль і ревізія операцій на рахунках у банку

Контроль наявності всіх виписок банку та первинних докумен­тів до них за кожним поточним рахунком у національній валюті в банку, їхньої достовірності як банківських документів .Цей процес контролю, бо здійснюється суцільно з усіх операцій. Тут застосовуються такі методичні прийоми:

візуальна перевірка наявності документів;

нормативна перевірка на відповідність правилам оформлення банківських документів;

зустрічна перевірка в банках у разі виникнення підозр про їхню недостовірність, а також виявлення відсутності окремих виписок банків чи відповідних первинних документів до них;

арифметична перевірка правильності визначення залишків, загальних оборотів у кожній виписці банку.

Перевірка своєчасності здійснення операцій, пов’язаних із зарахуванням банком грошових коштів на поточний рахунок у національній валюті та з перерахуванням за призначенням.

Для цього треба порівняти дати надходження документів до банку з датами здійснення операцій за виписками банків з поточ­них рахунків у національній валюті. Ураховуючи, що майже вся банківська система перейшла на комп’ютерну форму обліку, усі документи, які надійшли за операційний день, мають бути проведені в цей самий день, а після операційного дня — наступного дня. Особливу увагу варто звернути на своєчасність здійснення операцій за розрахунками з бюджетом та прирівняними до них платежів.

Перевірка обґрунтованості використання грошових коштів з поточного рахунку в національній валюті. До основних прийомів контролю слід віднести: аналіз боргових зобов’язань за видами і терміном виникнення; аналіз використання грошових коштів на попередню оплату, аванси постачальникам; різного виду фінансові вкладення з огляду на безпосередній зв’язок з виробничою діяльністю підприємства та його фінансовими можливостями.

При здійсненні контролю розрахунків з підзвітними особами треба спочатку ознайомитись з організацією і видами розрахунків через підзвітних осіб, які зумовлені специфічною діяльністю ревізованого підприємства. Як джерела інформації та об’єкти ревізії використовуються підшиті в окремі справи помісячно (поквартально) журнал 3, відомість за субрахунком 372 «Розрахунки з підзвітними особами» та первинні документи до них (накази та розпорядження по підприємству, авансові звіти з до­даними до них виправдувальними документами (квитанціями, рахунками з місць прожи­вання, квитками на проїзд, звітами про результати відряджень, по­свідченнями про відрядження з позначками при прибуття і відбуття та ін.).

Для контролю оперативного обліку прибуття та відбуття працівників у відрядження використовують також книгу реєстрації відряджень, табелі відпрацьованого часу тощо.

Основні напрями контролю:

1) Контроль дотримання правил видачі авансів підзвітним особам здійснюється методом нормативної перевірки шляхом порівняння дат видачі грошей під звіт, вивченням цільового призначення виданих сум.

2) Контроль використання грошей, виданих на господарські потреби передбачає перевірку таких питань: чи справді була потреба у використанні готівки для оплати робіт (послуг), придбання матеріальних запасів; чи оприбутковані й відображенні в обліку придбані цінності та послуги, чи не завищені ціни придбаних товарів; чи своєчасно здано невикористані гроші до каси (не пізніше наступного робочого дня) та ін.

3) Перевірка доцільності, правомірності та правильності оформ­лення відряджень окремих працівників здійснюється методом аналізу логічного взаємозв’язку профілю виробничої діяльності підприємства, виконуваної роботи та компетенції підзвітної особи, цільового завдання та строків відрядження, фактичного виконання завдання, яке підтверджується документами i затверджується компетентною особою, яка ініціювала відрядження.

4) Контроль авансових звітів на повноту та достовірність документів з витрат, які підлягають відшкодуванню підзвітним особам, оформлення документів та авансових звітів досягається візуальною, арифметичною, логічною та іншими перевірками.

5) Перевірка правильності визначення розмірів відшкодувань витрат на відрядження за авансовими звітами передба-чає порівняння фактично вказаних у звітах витрат з нормами, визначеними чинними нормативними актами. Особлива увага звертається на правильність підрахунку терміну (діб) перебування особи у відрядженні та суми відшкодування добових з розрахунку дотримання граничних норм, установлених для державних підприємств та установ на одну добу. Одночасно ревізор перевіряє документи на проживання і звертає увагу на факти включення до вартості проживання вартості харчування в готелях.

Питання для самоконтролю:

1. Назвіть основні напрями контролю грошових коштів.

2. Які джерела інформації використовують під час ревізії грошових коштів?

3. Назвати нормативні акти, якими керується ревізор при здійс­ненні контролю грошових коштів.

4. Яка методика перевірки фактичної наявності грошей у касі?

5. Як проводиться контроль витрачання касової готівки на виплати, пов’язані з оплатою праці, з підзвітними особами.


Тема 9. Контроль основних засобів і нематеріальних активів.

Мета :вивчення завдань, напрямів та особливостей проведення перевірок операцій з основними фондами і нематеріальними активами.

План

1. Завдання, послідовність, джерела інформації для ревізії операцій з необоротними активами

2. Об`єкти основних засобів, їх класифікація, оцінка та завдання контролю

3. Контроль стану збереження та фактичної наявності необоротних активів

Література:

1. Закон України «Про бухгалтерський облік і фінансову звітність в Україні» від 16 липня 1999 р.;

2. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку (П(С)БО) 7 «Основні засоби», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 27 квітня 2000 р. № 92;

3. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку (П(С)БО) 8 «Нематеріальні активи», затверджене наказом Міністерства фінансів України від 18 жовтня 1999 р. № 242;

4. Положення (стандарт) бухгалтерського обліку 14 «Оренда»;

5. Інструкція по інвентаризації основних засобів, нематеріальних активів, товарно-матеріальних цінностей, грошових коштів і документів та розрахунків, затверджена наказом Міністерст­ва фінансів України від 11 серпня 1994 р. № 69, зі змінами і до­повненнями.

6. Наказ Міністерства статистики України «Про затвердження типових форм первинних документів з обліку основних засобів» від 29.12.1995 р


Читайте також:

  1. III. Контроль знань
  2. III. КОНТРОЛЬ і УПРАВЛІННЯ РЕКЛАМУВАННЯМ
  3. POS -Інтелект - відеоконтроль касових операцій
  4. VII Контроль постачальника
  5. Акустичний контроль приміщень через засоби телефонного зв'язку
  6. Аудит використання трудових ресурсів і розрахунків з оплати праці
  7. Аудит розрахунків з бюджетами
  8. Аудит розрахунків з оплати праці й за соціальним страхуванням.
  9. Аудит розрахунків з постачальниками і підрядниками
  10. Аудит розрахунків з постачальниками і підрядниками
  11. Аудит розрахунків за відшкодуванням завданих збитків
  12. Аудит розрахунків за податками і платежами




Переглядів: 1772

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Контроль і ревізія грошових коштів у касі | Завдання, послідовність, джерела інформації для ревізії операцій з необоротними активами

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.02 сек.