Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Дефрагментація диска

Мета програми – прибрати фрагментацію файлів на диску, впорядкувати розташування файлів і вільного простору з тим, щоб підвищити швидкість запуску програм і читання даних.

Фрагментація файлів відбувається після видалення старих і записування нових. Новий файл може не вміститися на тому місці, де розташовувався видалений, і буде записаний на розташованих у різних місцях декількох блоках кластерів, що збільшить час зчитування. Аналогічно після видалення декількох файлів, розташованих у різних місцях, новий файл може не поміститися в одному місці і буде розміщений у двох або більше несуміжних блоках кластерів.

Фрагментація диска відбувається по мірі зростання кількості видалених і знову записаних файлів на диску. Вона подовжує шлях переміщення голівок вводу-виводу жорсткого диска і може збільшити час зчитування і запису файла на диск.

Програма дефрагментації диска переміщає всі файли до початку диска після зарезервованої для системних файлів ділянки і розташовує підряд фрагменти одного файла.

Явище, при якому у процесі вилучення та перезапису інформації утворюється багато порожніх комірок пам’яті, а також багато файлів, розбитих на частини, записані в різних місцях диска, називаєтьсяфрагментацією.

Дефрагментація диска – це утиліта, яка робить аналіз диска, шукаючи та об’єднуючи фрагментовані файли й папки.

А сам процес об’єднання файлів і папок називається дефрагментацією.

Запустити програму дефрагментації:

  • Пуск Усі програми Стандартні ⇒ Службові Дефрагментація диска
  • Контекстне меню потрібного диска Властивості Сервіс Виконати дефрагментацію.

Можна переглянути звіт про дефрагментацію, у якому будуть наведені свідчення про розміри тому, кластера, відсоток вільного місця. Перед тим як виконати дефрагментацію диска, натисніть кнопку Аналіз, щоб знати, чи потрібно затрачати час на цю операцію. Не підлягають дефрагментації компакт-диски, мережні диски та стиснуті диски, формат яких Windows не підтримує.

Бажано дефрагментацію дисків виконувати в час простоювання комп’ютера: в обідню перерву або вночі, якщо комп’ютер не вимикають на ніч. Кнопка Пауза дає можливість тимчасово призупинити процес дефрагментації


Читайте також:

  1. Очистка диска
  2. Пам'ять на оптичних дисках
  3. Перевірка диска
  4. Перевірка дисків, дефрагментація, відновлення системи, очистка диска. Форматування диска.
  5. Прочищання гумовими кулями та дисками
  6. Прочищання мережі каналізації спареними дисками
  7. Структура магнітного диска
  8. Тема: Фізіологія дискантних аналізаторів.
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Перевірка диска | Відомості про систему

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.