Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Прочищання мережі каналізації спареними дисками

Таке прочищання виконують такими самими способами, що й під час прочищання гумовими кулями. Слід пам’ятати, що диски – це жорсткі снаряди і їх не можна застосовувати в мережі, яка має просідання і скривлення в плані та профілі, а також у разі великої кількості осадів. У цих випадках, як правило, заклинюється сам диск у трубопроводі, тобто створюється важке для ліквідації забивання мережі.

Перевага дисків порівняно з гумовими кулями (м’ячами) полягає в тому, що жорсткі диски, просуваючись по дну трубопроводу, забезпечують переміщення таких предметів, які кулями не видаляються (метал, графіт, цегляні уламки та ін.).

Прочищання мережі дерев’яними циліндрами та металевими кулями в основному аналогічне прочищанню гумовими кулями. Разом з тим через значні витрати стічних вод і великої кількості відкладів у трубопроводах, які прочищаються циліндрами, попередньо слід виконати ряд підготовчих робіт.

Так, потрібно завчасно обстежити трубопровід і встановити його фактичне наповнення та витрати стічної води, ступінь замуленості, характер осадів, стан внутрішньої поверхні трубопроводу, необхідність перевлаштування горловин колодязів.

Для створення в мережі підпору з перепадом не менш як 0,6 – 0,7 м між горизонтами нижче та вище заправленого в трубопровід циліндра потрібно визначити наповнення мережі та витрати стічних вод.

Ступінь замуленості та характер осадів у трубопроводі необхідно знати для того, щоб вибрати спосіб їх видалення: відрами або механізмами з проміжних колодязів або послідовним переганянням по розміщених нижче ділянках мережі. Залежно від способу видалення осаду вибирають також технологію виконання робіт: прочищання або з верхівок трубопроводу, або окремими ділянками з нижнього колодязя.

Потрібно враховувати стан внутрішньої поверхні стінок трубопроводу, особливо підщелижної частини, оскільки це може бути основною причиною утруднення руху циліндра або перешкоджатиме виконанню робіт.

Для опускання великих снарядів у лотки оглядових колодязів на трубопроводах діаметром понад 0,6 м передбачають спеціальні горловини з люками розмірами 1×1, 1×1,5 і 1,5×1,5 м.

На підставі зазначених попередньо зібраних відомостей і даних розроблюють план прочищання мережі: встановлюють послідовність виконання операцій, довжину кожної ділянки, що прочитується один раз, умови додаткового забезпечення мережі водою, способи та місця видалення осаду, колодязі для перевлаштування горловини.

Через негігієнічність дерев’яних циліндрів усе частіше для прочищання великих трубопроводів застосовують металеві кулі.

Гумові, льодяні та металеві кулі, дерев’яні циліндри та диски – основні снаряди, що використовуються в процесі Профілактичного прочищання мережі. Їх застосування потребує невеликих затрат і забезпечує задовільні умови роботи робітників.

Прочищання мережі машиною КО-502 або КО-504 виконують у такий спосіб. Поблизу нижнього колодязя ділянки, що прочищають, машину встановлюють так, щоб шланг міг вільно опускатися в колодязь. До шлангу прикріплюють наконечник потрібного розміру і заправляють шланг з поверхні землі через спеціальний блок у трубопровід назустріч потоку стічної води. Потім включають насос, і шланг під дією реактивної тяги, що створюється водою, яка витікає з отворів наконечника з великою швидкістю, починає просуватись по трубопроводу зі швидкістю холостого ходу – до 1 м/с. Після досягнення верхнього колодязя шланг змотують знову на барабан лебідки зі швидкістю, зменшеною до 0,2 м/с (робочий хід). Струмені води, що виходять з наконечника шланга з тиском до 16 МПа, розмивають осади, які випали на дно, прилипли до стінки трубопроводу і потоком суміші водопровідної та стічної води пересуваються вниз за течією.

Після прочищання ділянки мережі машину переставляють на новий колодязь, а після закінчення роботи шланг обмивають водою, протирають віхтем і згортають на барабан лебідки. Спостерігають за характером осадів, що вимиваються, і видаляють їх з колодязя так само, як і під час гідродинамічного прочищання мережі.

Профілактичне прочищання мережі спеціальними снарядами – совками, розпушувачами, якорями, коренерізами – виконують тоді, коли не можна застосувати розглянуті способи. Ці снаряди протаскують по трубопроводу за допомогою тросів від двох лебідок. Прочищання виконують у такій послідовності. Відкривши кришки колодязів на ділянці, що належить прочищанню, з верхнього колодязя в нижній пускають за течією поплавок зі шнуром, а потім протаскують тонкий перехідний тросик. За його допомогою по трубопроводу до верхнього колодязя протаскують робочий трос, що прикріплюється до лебідки, встановленої на нижньому колодязі. Над верхнім колодязем також встановлюють лебідку з робочим тросом. До кінців обох тросів за допомогою серег прикріплюють кільця снаряду потрібного розміру та виду. В обох колодязях розміщують також блоки, через які пропускають троси. Уведений в трубопровід з верхнього колодязя снаряд протягають лебідкою до нижнього колодязя, одночасно повільно змотуючи трос з однієї лебідки і намотуючи його на іншу.

При роботі лебідок робітники не повинні перебувати в колодязях. У разі появи осаду в нижньому колодязі роботу лебідок зупиняють. Один з робітників спускається в колодязь (обов’язково виконуючи правила техніки безпеки і застосовуючи засоби індивідуального захисту), збирає осад і піднімає його на поверхню. Після того, як робітник підніметься з колодязя, ділянку продовжують прочищати, повторюючи операції доти, поки снаряд не з'явиться в нижньому колодязі. Тут з нього знімають трос від лебідки з верхнього колодязя, перемотують на іншу лебідку і переставляють її на наступний колодязь. Потім так само, як і в першому випадку, перетягують від неї робочий трос, прикріплюють його до снаряду і повторюють усі операції на новій ділянці трубопроводу, який прочитують.

Снаряд, блоки та троси, періодично очищують від налиплих забруднень, що забезпечує високі темпи прочищання мережі.

Операції прочищання мережі спеціальними снарядами схожі на операції прочищання трубопроводів кулями за допомогою двох лебідок. Тому в разі затримання руху користуються вже згаданими прийомами.

Результати прочищання мережі після повернення бригади з траси слід занести в журнал служби експлуатації. При цьому зазначити час, місце, спосіб виконання робіт, довжину та діаметр окремих ділянок мережі, характер і кількість видалених осадів, затрати праці, тривалість роботи транспорту, механізмів та ін. В окремих, особливо складних випадках, на прочищання складають спеціальні акти, які в разі потреби підписують представники заінтересованих організацій.

 


Читайте також:

  1. Абонентський стик ISDN мережі
  2. Аналіз вузьких місць у мережі
  3. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
  4. Базові топології мережі
  5. Бальна оцінка стану контактної мережі
  6. Бездротові мережі
  7. Взаємодія контактної мережі і струмоприймача
  8. Вибір кількості та розміщення складської мережі
  9. Вибір раціональної напруги розподільчої мережі підприємства.
  10. Види каналізації
  11. Використання мережі Інтернет в інформаційних війнах
  12. Використання мережі Інтернет екстремістами і терористами




Переглядів: 608

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Прочищання гумовими кулями та дисками | Тема 10. Ліквідація засмічень на водовідвідній мережі

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.04 сек.