Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Бездротові мережі

Волоконно-оптичний кабель.

Передача даних по волоконно-оптичному кабелю може проводитись з величезною швидкістю ( до 200 Гбіт/сек) на багато кілометрів. Основна відмінність з мідним кабелем – тут інформацію переносить не електричний струм а промінь світла чи лазера.

Волоконно-оптичні кабелі складаються з центрального провідника, по якому поширюється світло та оболонки, від якої воно відбивається. Поширюючись по серцевині, промені світла не виходять за її межі, відбиваючись від покривного шару оболонки.

Як джерела випромінювання світла у волоконно-оптичних кабелях застосовуються:

o світлодіоди;

o напівпровідникові лазери.

 

Волоконно-оптичні кабелі мають відмінні характеристики всіх типів: електромагнітні, механічні (добре гнуться, а у відповідній ізоляції мають достатню механічну міцність). Однак у них є один серйозний недолік - складність з'єднання волокон з роз‗ємами і між собою при необхідності нарощування довжини кабелю.

 

Сама вартість волоконно-оптичних кабелів ненабагато перевищує вартість кабелів на переплетеній парі, однак проведення монтажних робіт з оптоволокном обходиться набагато дорожче через трудомісткість операцій і високої вартості використовуваного монтажного устаткування. Так, приєднання оптичного волокна до роз’єму вимагає проведення високоточної обрізки волокна в площині строго перпендикулярній осі волокна, а також виконання з'єднання шляхом складної операції склеювання скловолокна.

 

На сьогоднішній час бездротові мережі все активніше проникають у наше життя. Традиційним став доступ до Інтернет через мобільний телефон, всі ноутбуки оснащуються безпровідними технологіями. Сьогодні настав час, коли безпровідні мережі вже готові повністю витіснити традиційний кабель із невеликих локальних мереж, особливо там, не потрібна висока швидкість мережі. І якщо раніше бездротові мережі були дорогими та будувались тільки у тих випадках, коли неможливо було використати кабель по різних причинах, то сьогодні їх розглядають як альтернативу кабельній системі.

Бездротові технології мають ряд переваг.

Мобільність Радіоустаткування є мобільним, тому що легко переміщується при переїзді організації в інше приміщення. Бездротові мережі дозволяють організувати передачу даних між мобільними об'єктами.

Терміновість. При використанні радіоустаткування відпадає необхідність у прокладці кабелю, що забирає тривалий час. Організація без провідної мережі забирає набагато менше часу, ніж прокладка кабелю.

Легкість в обслуговуванні. Радіоустаткування легко нарощується і перенастроюється з допомогою різноманітного програмного забезпечення.

Гнучкість. Застосування бездротових технологій дозволяє створювати практично будь-які конфігурації мереж передачі даних на великих територіях без істотних капіталовкладень.

Потужність. Комп'ютерні радіомережі являють собою потужний засіб зв'язку, тому що дозволяють організовувати обмін даними з пропускною здатністю в кілька десятків мегабіт у секунду.

Надійність. Використання радіотехнологій дозволяє одержувати захищені від перешкод канали зв'язку, що забезпечують надійність передачі даних і неможливості несанкціонованого доступу в мережу.

Загальнодоступність. Завдяки прийнятній вартості, потужності, легкості в обслуговуванні й іншим перерахованим вище параметрам, бездротові комп'ютерні технології стали незамінним засобом зв'язку.

Слід зазначити, що повністю бездротових мереж не існує. Вони є частиною мереж у яких використовується і традиційне кабельне середовище.

Типова локальна бездротова мережа виглядає і функціонує практично так само, як і звичайна, за винятком середовища передачі.

 

Безпровідний мережний адаптер (встановлений в ПК чи ноутбук користувача) взаємодіє з точкою доступу (access point)), яка може бути з‘єднана з кабельною мережею. Найбільш популярним і поширеним способом передачі даних в бездротових мережах є радіопередача.

Для безпровідних мереж є свої комутатори, які мають назву «Точки доступу» (Access Point). Саме через них всі мережеві вузли безпровідної мережі передають один одному дані.

 


Читайте також:

  1. Абонентський стик ISDN мережі
  2. Аналіз вузьких місць у мережі
  3. Багатокрокове прогнозування з перенавчанням нейромережі на кожному кроці прогнозу
  4. Базові топології мережі
  5. Бальна оцінка стану контактної мережі
  6. Взаємодія контактної мережі і струмоприймача
  7. Вибір кількості та розміщення складської мережі
  8. Вибір раціональної напруги розподільчої мережі підприємства.
  9. Використання мережі Інтернет в інформаційних війнах
  10. Використання мережі Інтернет екстремістами і терористами
  11. Виявлення втрат у водопровідній мережі




Переглядів: 2120

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Засоби зв’язку | Загальні засади призначення покарання.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.019 сек.