Різання металу проходить при спалюванні його в струмені кисню. Спочатку поверхність сталі підігрівають до 800-12000С ацетиленовим полум’ям після чого подачу газу перекривають і направляють струмінь кисню, який плавить метал.
Газовою різкою розділяють сталь товщиною 200 – 300 мм.
Газопресове зварювання (ГПЗ)
При ГП зварюванні краї заготовок нагрівають полум’ям до пластичного стану і прикладають зусилля стисканням. Для цього використовують багатополуменеві пальники.
ГПЗ в пластичному стані виконують двома способами:
- при постійному тиску при заданій температурі.
У 1-му випадку – зварювальні частини стискують постійним осьовим зусиллям протягом всього процесу і нагрівають.
У 2-му випадку заготовки стискують невеликим зусиллям, потім нагрівають і збільшуують тиск.
При зварюванні оплавленням полум’я направляють між краями заготовок і після оплавлення їх стискають. При цьому розплавлений метал разом з оксидами витісняється, не потрібно розробляти кромки. Використовують для з’єднання трубопроводів газу, нафти Ø50-600 мм.
Основним способом зварювання термомеханічного класу є електричне контактне зварювання (ЕКЗ). 30% зварних з’єднань одержують цим способом.
Електроконтактне зварювання – короткочасне проходження електричного струму через місце контакту і швидка пластична деформація (тиск). Для цього до стиснених деталей через міідні електроди підводять електричний струм (І = 1000…100000 А, U = 1…12 В), τ = 0,001- 2 сек. У місці контакту збільшується електроопір і виділяється тепло, метал прогрівається до пластичного стану. При стискуванні утворюється щільний контакт і зближення поверхонь до міжатомних відстаней, що забезпечує утворення зварного з’єднання.
Є три види ЕКЗ - стикове, точкове і роликове (шовне)