Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Обладнання для газового зварювання

Гази, що застосовуються при зварюванні

Газове зварювання

При газовому зварюванні плавленням для місцевого нагрівання з’єднуваних деталей використовують тепло реакцій горіння газів в струмені кисню; при цьому утворюється факел полум’я з дуже високою температурою. В момент розплавлення основного металу в полум’я вносять пруток з присадкового матеріалу, який також плавиться і утворює разом з основним розплавленим металом зварне з’єднання.

Газове зварювання дає більш плавне нагрівання, ніж електродугове. Газове зварювання широко використовують при ремонті і виготовленні тонкостінних виробів зі сталі (товщиною від 0,2 до 5 мм) і сплавів кольорових металів, наплавочних роботах, виправленні дефектів чавунного і сталевого литва.

В якості горючих газів можуть бути використані ацетилен С2Н2, водень Н2, природний газ (що містить приблизно 94 % СН4), нафтогаз, пари бензину і гасу. В зварювальному виробництві зазвичай використовують ацетилен; при горінні в технічно чистому кисні він дає найбільш високу температуру полум’я (3200о С). Запалюється ацетилен при 420о С, стає вибухонебезпечним при стисканні понад 0,18 МПа, а також при тривалому контакті з міддю і сріблом.

 

Ацетилен отримують з карбіду кальцію при взаємодії останнього з водою. Реакція протікає з виділенням значної кількості тепла

СаС2 + 2Н2О = С2Н2 + Са(ОН)2

Ацетилен для зварювання потрапляє з генератора, в якому його отримують, або з металевих балонів. В балонах ацетилен знаходиться в суміші з ацетоном під тиском 1,5-1,6 МПа. Для безпеки балон з ацетиленом заповнюють деревним вугіллям, який створює систему капілярних судин.

Ацетиленові генератори можуть бути пересувними і стаціонарними.

Технічний кисень (98,5 - 99,5 %) поступає до зварювального поста по трубопроводах під тиском 0,5-1,6 МПа. В балоні кисень знаходиться під тиском до 15 МПа і містить 6 м3. Латунний вентиль балона має боковий штуцер для приєднання редуктора.

Через те що деякі речовини (жири, масла) в середовищі стисненого кисню здатні самозапалюватися, при роботі з кисневими балонами необхідно дотримуватися особливої обережності.

Для зниження тиску газу до робочого та для підтримання його постійним в процесі зварювання використовують редуктори.

З редукторів балонів кисень і горючий газ окремо потрапляють в зварювальний пальник. Пальник призначений для правильного змішування кисню з горючим газом, подачі горючої суміші до місця зварювання і створення концентрованого полум’я необхідної потужності. Пальники за принципом дії поділяються на інжекторні і безінжекторні. Більш поширені інжекторні пальники.

В інжекторному пальнику кисень під тиском 0,1…0,4 МПа з великою швидкістю виходить з каналу інжектора і потрапляє в змішувальну камеру, куди через кільцевий канал засмоктується пальний газ. Одержана горюча суміш потрапляє в мундштук і згорає, утворюючи високотемпературне полумя.

При запалюванні пальника спочатку на чверть оберту відкривають вентиль кисню, потім відкривають вентиль ацетилену і підпалюють газову суміш що виходить з мундштука. Після цього негайно приступають до регулювання зварювального полум’я. При гасінні пальника спочатку закривають ацетиленовий вентиль, а потім кисневий.

 


Читайте також:

 1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
 2. Абонентське обладнання для відеоконференц-зв'язку
 3. Алгоритм розрахунку та підбору технологічного обладнання
 4. Аналіз використання обладнання.
 5. Аналіз службового призначення деталей та конструктивних елементів обладнання харчових виробництві, визначення технічних вимог і норм точності при їх виготовленні
 6. Апаратура, обладнання та матеріали
 7. Апаратура, обладнання та матеріали
 8. Безпечність технологічного обладнання
 9. Вибір вентиляційного обладнання
 10. Вибір електрообладнання на напругу до 1кВ.
 11. Види зварювання, що використовуються для зварювання арматурної сталі.
 12. Види очисного обладнання та споруд
Переглядів: 2172

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Зварювання тертям | Дугове та променеве різання металів

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.002 сек.