Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Метрологічне забезпечення виробництва

Техніка безпеки при експлуатації засобів та систем автоматизації

Перевірка засобів вимірів

Метрологічне забезпечення виробництва

Розділ 1. Ремонт, наладка, повірка та експлуатація засобів вимірювання температури.

 

Лекція №2

Тема 1.1 Технічне та метрологічне забезпечення лабораторії для повірки засобів вимірювання температури. Вимоги до приміщення.

[1]c. 21, 31-34
[2]c. 26-28

 

Метрологічне забезпечення підготовки виробництва - це комплекс організаційно-технічних заходів, що забезпечують визначення про необхідну точність характеристик виробів, технологічних процесів і встаткування, необхідних: у виробництві виробів. Науковою основою метрологічного забезпечення є метрологія - наука про виміри, методи й засоби забезпечення їхньої єдності та способах досягнення необхідної точності. Організаційною основою метрологічного забезпечення є метрологічна служба, що складається з державної й відомчих метрологічних служб.

Метрологічні забезпечення підготовки виробництва здійснюється на основі широкого впровадження положень державної системи забезпечення єдності вимірів.

Державна система забезпечення єдності вимірів – це комплекс установлених стандартами взаємопов'язаних правил, положень, вимог і норм, що визначають організацію й методику проведення робіт з оцінки й забезпечення точності вимірів.

Основними цілями метрологічного забезпечення є: підвищення якості продукції, ефективності керування виробництвом і рівня автоматизації виробничих процесів; забезпечення взаємозамінності деталей, вузлів і агрегатів, створення необхідних умов для кооперування виробництва й розвитку спеціалізації; підвищення ефективності науково–дослідних, дослідно-конструкторських робіт, експериментів і випробувань; забезпечення достовірного обліку й підвищення ефективності використання матеріальних цінностей і енергетичних ресурсів; підвищення ефективності заходів щодо профілактики, діагностики та лікуванню хвороб, нормуванню й контролю умов праці й побуту людей, охороні навколишнього середовища, оцінці й раціональному використанню природних ресурсів; підвищення рівня автоматизації керування транспортом і безпеки його руху; забезпечення високої якості й надійності зв'язку.

Виконуючи поставлені цілі, необхідно здійснювати рішення наступних основних завдань метрологічного забезпечення на підприємстві: проведення аналізу стану вимірів на підприємстві, розробка на його основі й здійснення заходів щодо вдосконалювання метрологічного забезпечення на підприємстві, участь у розробці й виконанні завдань, передбачених програмами метрологічного забезпечення галузі; установлення раціональної номенклатури вимірюваних параметрів і оптимальних норм точності вимірів на підприємстві; проведення робіт зі створення й впровадження сучасних методик виконання вимірів та засобів вимірів, випробувань і контролю, установленню раціональної номенклатури застосовуваних на підприємстві засобів вимірів і засобів перевірки; впровадження державних і галузевих стандартів; проведення метрологічної експертизи проектів нормативно-технічної, конструкторської й технологічної документації; перевірка та метрологічна атестація засобів вимірів, застосовуваних на підприємствах; атестація методик виконання вимірів; контроль за виробництвом, станом, застосуванням і ремонтом засобів вимірів та дотриманням метрологічних правил, вимог і норм на підприємстві.

Рішення завдань метрологічного забезпечення на підприємстві здійснюють підрозділи й служби підприємства під методичним керівництвом і при особистій участі в роботах метрологічної служби. Відповідальність за стан метрологічного забезпечення на підприємстві несе керівник підприємства.

Однієї з найважливіших завдань метрологічного забезпечення є організація й порядок проведення перевірки, ревізії та експертизи засобів вимірів, тобто метрологічний нагляд.

Метрологічний нагляд проводиться за засобами вимірів, що випускаються з виробництва й ремонту, що поставляються по імпорті, та які знаходяться в обігу в країні.

Система метрологічного нагляду включає комплекс правил, положень і вимог технічного, економічного та правового характеру, що визначають організацію й порядок проведення робіт по перевірці засобів вимірів, метрологічній ревізії та метрологічній експертизі.

Метрологічний нагляд здійснюється з метою: забезпечення єдності й вірогідності вимірів в країні; систематичного вдосконалювання парку засобів вимірів, застосовуваних у всіх галузях народного господарства, шляхом впровадження нової вимірювальної техніки, що відповідає вимогам науково-технічного прогресу та підвищення ефективності наукових досліджень і виробництва; підтримки засобів вимірів у постійній готовності до виконання вимірів.

До експлуатації допускаються засоби вимірів, визнані за результатами метрологічного нагляду придатними до застосування.

За належний стан і справність засобів вимірів, правильність вироблених вимірів, організацію і якість відомчого метрологічного нагляду відповідальність несе керівник підприємства. Форми метрологічного нагляду можуть здійснюватися шляхом проведення перевірки засобів вимірів, метрологічної ревізії та метрологічної експертизи.

 


Читайте також:

  1. D) оснащення виробництва обладнанням, пристроями, інструментом, засобами контролю.
  2. I. Введення в розробку програмного забезпечення
  3. II.1 Програмне забезпечення
  4. III. Етапи розробки програмного забезпечення
  5. Абстрактна модель оптимального планування виробництва
  6. Автоматизація виробництва
  7. Адвокатура — неодмінний складовий елемент механізму забезпечення прав людини.
  8. Адміністративно-правові методи забезпечення економічного механізму управління охороною довкілля
  9. Альтернативні можливості виробництва масла і тракторів
  10. Альтернативні можливості виробництва масла та гармат.
  11. Альтернативні можливості виробництва масла та гармат.
  12. АНАЛІЗ ВИРОБНИЦТВА ТА РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОДУКЦІЇ




Переглядів: 4381

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Експлуатаційна надійність систем автоматизації | 

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.046 сек.