Студопедия
Новини освіти і науки:
Контакти
 


Тлумачний словник


Поплавкові рівнеміри.

Гідростатичні рівнеміри.

Поплавкові рівнеміри.

 

У поплавковому рівнемірі переміщення поплавка на поверхні рідини передається на показуючий пристрій.

Поплавкові рівнеміри можуть використовуватись для регулювання рівня рідини в резервуарі. Поплавок з'єднаний через важельний пристрій з клапаном, який регулює постачання рідини з трубопроводу до резервуару. З підвищенням рівня рідини поплавок піднімається і діє на клапан, який зменшує постачання рідини. Такі регулятори рівня застосовуються, наприклад, у кип'ятильниках безперервної дії для регулювання постачання води з водопроводу в поживну коробку.

Недоліком поплавкових рівнемірів і регуляторів рівня є велика металоємність, недостатня надійність та точність.

 

Буйкові рівнеміри

Дія буйкового рівнеміра засновано на законі Архімеда. Чутливий елемент буйкового рівнеміра - буй - масивне тіло, підвішене вертикально усередині посудини, рівень рідини в якому контролюється. У міру зміни рівня рідини змінюється занурення буя внаслідок компенсації сили, що виштовхує, рідини зміною зусилля в підвіску. Осадка буя змінна.

Таким чином, по величині занурення буя судять про рівень рідини в посудині. Характеристика буйкового рівнеміра лінійна, а чутливість тим більше, чим більше площа поперечного перерізу буя.

 

2. Гідростатичні рівнеміри.У гідростатичних рівнемірах вимірювання рівня рідини базується на вимірюванні тиску, який утворюється стовпом рідини і застосовується для вимірювання рівня в ємностях, які знаходяться під тиском. За способом вимірювання гідростатичні рівнеміри діляться на прилади з безперервним продуванням повітря (п'єзометричні) і з безпосереднім вимірюванням стовпа рідини.

В пєзометричному рівнемірі стиснене повітря крізь дросель 1 та ротаметр 2 подається у відкриту з одного кінця п'єзометричну трубку З, занурену до резервуару 5.

Тиск повітря в п'єзометричній трубці зумовлюється протитиском стовпчика рідини і дорівнює йому. Тому тиск повітря, що вимірюється манометром 4, характеризує рівень води в резервуарі. Величина витрати повітря, яке безперервно продувається через п'єзоелектричну трубку, встановлюється дроселем 1 і контролюється ротаметром 2.

Гідростатичні рівнеміри.

До найпростіших гідростатичних вимірювачів рівня рідини відносяться диференціальні манометри. Дифманометром можна вимірювати рівень у відкритих і закритих посудинах, тобто в посудинах, що перебувають під тиском і розрідженням. На рисунку показана схема трубних з'єднань при вимірюванні рівня у відкритому резервуарі й установка дифманометра нижче його дна.

 

 

Схема трубних з'єднань із розміщенням дифманометра нижче дна резервуара:
а - при вимірюванні рівня рідини у відкритому резервуарі; б - у резервуарі, що перебуває під тиском.

При застосуванні дифманометра для вимірювання рівня обов'язково встановлюють зрівнювальну посудину, наповнену до певного рівня тією ж рідиною, що перебуває в резервуарі. Призначення зрівняльної посудини - забезпечення постійного стовпа рідини в одному з колін дифманометр. Висота стовпа рідини в другому коліні дифманометра змінюється зі зміною рівня в резервуарі. Кожному значенню рівня в резервуарі відповідає певний перепад тиску, показуваний дифманометром, що дозволяє судити про положення рівня.

При використанні дифманометра із пневматичним, струмовим або індуктивним вихідним сигналом можемо одержати рівнемір з дистанційною передачею даних і можливістю автоматичного керування.

Рівнеміри дифманометричні. Для вимірювання рівня рідин, що перебувають під атмосферним, надлишковим або вакуумметричним тиском, використовують манометри диференціальні; сильфонні ДСП і ДСС, мембранні електричні ДМЭУ-МІ, перетворювачі вимірювальні різниці тиску пневматичні 13ДД11, перетворювачі гідростатичного тиску «Сапфір-22ДГ» і різниці тисків «Сапфір-22ДД», «Сапфір-22 Дд-Ех».

 

Лекція №18

Тема 4.4 Ремонт, наладка, повірка та експлуатація засобів вимірювання рівня рідин.

Ультразвукові рівнеміри. Кондуктометричні сиганалізатори рівня.

[3]c. 174 -177
 

 


Читайте також:

  1. Поплавкові рівнеміри
  2. Тема 17. Поплавкові і гідравлічні рівнеміри
<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Ємнісний рівнемір Kotron 805 | Кондуктометричні сигналізатори.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.