Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розмноження.

Вегетативне здійснюється утворенням вивідкових бруньок, які розвиваються у вивідкових кошиках, що виникають на верхньому баці талому.

Статевий процес у маршанції відбувається на початку літа. Навесні на слані маршанції утворюються спеціальні підставки, на яких формуються гаметангії. Жіночі гаметангії - архегонії утворюються на архегоніальних підставках – архегоніофорах, що складаються з короткої ніжки і багатопроменевої зірки із звисаючими променями. Між променями на нижньому боці розташовані архегонії шийками донизу. Кожна група архегоніїв покрита загальним покривалом (перихецієм), кожен архегоній покритий частковим покривалом (періанцієм). Виконують захисну функцію, захищають архегонії, а потім спорогони від висихання. Архегоній має типову для мохоподібних будову, в черевці розташована яйцеклітина великим ядром, в каналі шийки знаходиться 4-5 витягнутих канальневих клітин, які при дозріванні яйцеклітини ослизнюються, розсовують клітини шийки архегонія і сприяють заплідненню.

Антеридіальні підставки – антеридіофори утворюються на інших рослинах - чоловічих. Підставки несуть диски з війчастим краєм, мають вигляд восьмикутних щитків, на верхньому боці яких розташовані антеридії, занурені в антеридіальні порожнини. Антеридії - овальні тільця з одношаровою стінкою, прикріплені до дна порожнини невеликою ніжкою. Вміст антеридія складається з численних спермагенних клітин, кожна з яких утворює два дводжгутикових сперматозоїди. При дозріванні антеридій розкривається щілиною, сперматозоїди під час дощу виходять на зовні і активно рухаються у воді, підпливають до архегоніїв, відбувається запліднення, в результаті якого утворюється зигота, з якої розвивається диплоїдний спорофіт.

Стиглі спорогони мають вигляд жовтих кульок. Складаються з кулеподібної коробочки, короткої ніжки з гаусторією. В коробочці утворюються спори і елатери (пружинки) – це видовжені клітини, стінки яких мають спіральні потовщення.

Коробочка розкривається на верхівці стулками, після чого спори висипаються назовні. Пружинки дуже гігроскопічні. Скручуються в суху погоду і розкручуються в вологу, вони розрихлюють спорову масу, сприяють рівномірному розсіюванні спор із коробочки.

Спори потрапивши на вологий грунт проростають в коротку нитку – протонему. На кінці протонеми відчленовується клітина, яка ділиться, відчленовуючи клітини, що діляться в різних напрямках, в результаті формується пластинчаста протонема, яка далі розвивається в талом маршанції.

 


Читайте також:

  1. Розмноження організмів. Безстатеве і статеве розмноження. Репродуктивні органи. Гамети. Гаметогенез. Запліднення, його види та біологічна суть.
  2. Розмноження.
  3. Розмноження.
  4. Розмноження.




Переглядів: 820

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Клас Печіночники (Hepaticopsida). | Розмноження.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.