Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Стопа як ціле

Кістки пальців стопи

Кістки пальців стопи, фаланги, phalanges digitorum pedis (короткі трубчасті моноепіфізарні кістки), відрізняються від аналогічних кісток кисті своїми малими розмірами. Пальці стопи, як і кисті, складаються із трьох фаланг, за виключенням першого пальця, який має тільки дві фаланги. Дистальні фаланги мають на своєму кінці горбистість дистальної фаланги, tuberositas phalangis distalis.

Стопа побудована і функціонує як удруге і рухоме склепіння. Склепінчаста будова стопи відсутня у всіх тварин, включно з антропоїдами і є характерною ознакою для людини, обумовленою прямоходінням. Така будова виникла у зв’язку з новими функціональними вимогами, які пред’являються до людської стопи: збільшення навантаження на стопі при вертикальному положенні тіла, зменшення площі опори в поєднанні з економією будівельного матеріалу і міцністю всієї будови.

Комплекс кісток стопи, з’єднаних майже нерухомо за допомогою тугих суглобів, утворюють так звану тверду основу стопи, до складу якої входять 10 кісток: човноподібна кістка, бічна, проміжна та присередня клиноподібні кістки, кубоподібна кістка, I, II, II, IV, V заплеснові кістки.

Із зв’язок вирішальну роль відіграє довга підошвова зв’язка, ligamentum plantare longum. Вона починається від нижньої поверхні п’яткової кістки, тягнеться вперед і прикріплюється глибокими волокнами до горбистості кубоподібної кістки і поверхневими – до основи плеснових кісток.

В загальній склепінчастій будові виділяють п’ять поздовжніх і одне поперечне. Поздовжні склепіння починаються від одного пункту п’яткової кістки і розходяться вперед по випуклим вверх радіусам у відповідності до п’яти променів стопи.

Важливу роль в утворенні першого (медіального) склепіння грає підпора надп’яткової кістки. Самим довгим і самим високим із поздовжніх склепінь є друге. Поздовжні склепіння в передній частині об’єднуються у вигляді параболи, утворюють поперечне склепіння стопи. Кісткові склепіння тримаються формою утворюючих їх кісток, м’язами і фасціями. Причому м’язи є активними затяжками, які утримують склепіння. Поперечно розміщені м’язи укорочують стопу, а косі і поперечні звужують. Така двохстороння дія м’язів – затяжок зберігає склепінчасту форму стопи, яка пружинить і обумовлює еластичність походки. При ослабленні описаного апарату склепіння опускається, стопа сплощується і може набути неправильну будову, яка називається плоска стопа. Однак пасивні фактори (кістки і зв’язки) грають в підтриманні склепіння не меншу, якщо не більшу роль, чім активні (м’язи).


Читайте також:

  1. Iз листа Богдана Хмельницького до шведського короля Карла Густава (16 листопада 1656 р.)
  2. В рамках святкування Всесвітнього Дня Туалету (19 листопада 2013р.) Музей Історії Туалету оголошує конкурс робіт молодих художників та скульпторів
  3. Директорія Української народної республіки (грудень 1918 - листопад 1920).
  4. Листопад поточного року
  5. Листопада (25 жовтня) розпочав роботу IIз'їзд рад робітничих і солдатських депутатів.
  6. Листопада 1919 р.радянські війська зайняли Чернігів, 12 грудняоволоділи Харковом. 16 грудня 1919 р. бігьшовики увійшли до Києва.
  7. Листопадова революція 1918 р.




Переглядів: 3125

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Скелет вільної нижньої кінцівки | Безперервні з’єднання – сінартрози

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.012 сек.