Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контрабанда

1. Контрабанда, тобто переміщення товарів через митний ко­рдон України поза митним контролем або з приховуванням від ми­тного контролю, вчинене у великих розмірах, а також незаконне переміщення історичних та культурних цінностей, отруйних, силь­нодіючих, радіоактивних або вибухових речовин, зброї та боєпри­пасів (крім гладкоствольної мисливської зброї та бойових припа­сів до неї), а так само контрабанда стратегічно важливих сировин­них товарів, щодо яких законодавством встановлено відповідні правила вивезення за межі України, — карається позбавленням волі на строк від трьох до семи років і конфіскацією предметів контрабанди.

2. Ті самі дії, вчинені за попередньою змовою групою осіб або особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, — караються позбавленням волі на строк від п'яти до дванадцяти років з конфіскацією предметів контрабанди та з конфіскацією майна.

Примітка.

Контрабанда товарів вважається вчиненою у вели­ких розмірах, якщо їх вартість у тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Порушення порядку зайняття господарською та банківською діяльністю

1. Здійснення без державної реєстрації, як суб'єкта підприємницької діяльності, що містить ознаки підприємницької та яка під­лягає ліцензуванню, або здійснення без одержання ліцензії видів
господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до законодавства, чи здійснення таких видів господарської діяльності з порушенням умов ліцензування, якщо це було пов'язано з
отриманням доходу у великих розмірах, — карається штрафом від стадо двохсот п'ятдесяти неоподатко­вуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на той самий строк.

2. Здійснення банківської діяльності або банківських опера­цій, а також професійної діяльності на ринку цінних паперів, опе­рацій небанківських фінансових установ без державної реєстрації
або без спеціального дозволу (ліцензії), одержання якого передбачено законодавством, або з порушенням умов ліцензування, якщо це було пов'язано з отриманням доходу у великих розмірах, —карається штрафом від двохсот до п'ятисот неоподатковува­них мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Примітка.

Отримання доходу у великому розмірі має місце, коли його сума у тисячу і більше разів перевищує неоподатковува­ний мінімум доходів громадян.

Зайняття забороненими видами господарської діяльності

1. Зайняття видами господарської діяльності, щодо яких є спе­ціальна заборона, встановлена законом, крім випадків, передбаче­них іншими статтями цього Кодексу, — карається штрафом від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, якщо вони були пов'язані з отриманням доходу у великих розмірах або якщо вони були вчинені особою, раніше суди­мою за зайняття забороненими видами господарської діяльності, — караються обмеженням волі на строк до п'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльні­стю на строк до трьох років.

Примітка.

Отримання доходу у великому розмірі має місце, коли його сума у тисячу і більше разів перевищує неоподатковува­ний мінімум доходів громадян.

Незаконне виготовлення, зберігання, збут або транспортування з метою збуту підакцизних товарів

1. Незаконне придбання з метою збуту або зберігання з цією метою, а також збут чи транспортування з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів, — карається штрафом від п'ятисот до тисячі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з конфіскацією незаконно виготовленої про­дукції та обладнання для її виготовлення.

2. Незаконне виготовлення алкогольних напоїв, тютюнових виробів або інших підакцизних товарів, шляхом відкриття підпіль­них цехів або з використанням обладнання, що забезпечує масове виробництво таких товарів, або вчинене особою, яка раніше була засуджена за цією статтею, — карається штрафом від тисячі до двох тисяч неоподатковува­них мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років, з конфіскацією незаконно виготовленої продукції та обладнання для її виготовлення.

3. Незаконне виготовлення товарів, зазначених у частинах пе­ршій або другій цієї статті, з недоброякісної сировини (матеріа­лів), що становлять загрозу для життя і здоров'я людей, а так само незаконний збут таких товарів, що призвело до отруєння людей чи інших тяжких наслідків, —карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти ро­ків з вилученням та знищенням вироблених товарів та з конфіска­цією обладнання для її виготовлення.

Фіктивне підприємництво

1. Фіктивне підприємництво, тобто створення або придбання суб'єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб) з метою прикриття незаконної діяльності або здійснення видів діяльності, щодо яких є заборона, — карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковува­них мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, якщо вони вчинені повторно або заподіяли вели­ку матеріальну шкоду державі, банкові, кредитним установам, ін­шим юридичним особам або громадянам, — караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

Примітка.

Матеріальна шкода, яка заподіяна фізичним осо­бам, вважається великою, якщо вона у двісті і більше разів переви­щує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а матеріальна шкода, яка заподіяна державі або юридичним особам, вважається великою, якщо вона у тисячу і більше разів перевищує неоподатко­вуваний мінімум доходів громадян.

Протидія законній господарській діяльності

1. Протидія законній господарській діяльності, тобто проти­правна вимога припинити займатися господарською діяльністю чи обмежити її, укласти угоду або не виконувати укладену угоду, ви­конання (невиконання) якої може заподіяти матеріальної шкоди або обмежити законні права чи інтереси того, хто займається госпо­дарською діяльністю, поєднана з погрозою насильства над потер­пілим або близькими йому особами, пошкодження чи знищення їхнього майна за відсутності ознак вимагання, — караються виправними роботами на строк до двох років або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, або з погрозою вбивства чи заподіяння тяжких тілес­них ушкоджень, або поєднані з насильством, що не є небезпечним для життя і здоров'я, або з пошкодженням чи знищенням майна, — караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років.

3. Протидія законній господарській діяльності, вчинена орга­нізованою групою, або службовою особою з використанням службового становища, або поєднана з насильством, небезпечним для життя чи здоров'я, або така, що заподіяла велику шкоду чи спричи­нила інші тяжкі наслідки, — караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

Примітка.

Матеріальна шкода вважається великою, якщо вона у п'ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті

1. Умисне ухилення службових осіб підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності або осіб, які здійсню­ють господарську діяльність без створення юридичної особи, від повернення в Україну у передбачені законом строки виручки в іно­земній валюті від реалізації на експорт товарів (робіт, послуг), або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, а та­кож умисне приховування будь-яким способом такої виручки, то­варів або інших матеріальних цінностей, — карається штрафом від шестисот до тисячі неоподатковува­них мінімумів доходів громадян або виправними роботами до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, а також умисне ухилення від повернення виручки в іноземній валюті, товарів або інших матеріальних цінностей, отри­маних від цієї виручки, або умисне приховування будь-яким спосо­бом такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей у великих розмірах — караються обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років або позбавленням волі на строк до трьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, якщо вони вчинені в особливо великих розмірах, — караються позбавленням волі на строк від трьох до семи років.

Примітка.

1. Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті, товарів або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, чи приховування будь-яким способом такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей визнаються вчиненими у великому розмірі, якщо ця виручка, товари або інші матеріальні цінності в тисячу і більше разів перевищують неоподатковуваний мінімум доходів громадян (у перерахунку у валюту України за офі­ційним курсом національної валюти, визначеним Національним банком України, на останній день строку, передбаченого законо­давством для перерахування виручки в іноземній валюті з-за кор­дону).

2. Ухилення від повернення виручки в іноземній валюті, това­рів або інших матеріальних цінностей, отриманих від цієї виручки, чи приховування будь-яким способом такої виручки, товарів або інших матеріальних цінностей визнаються вчиненими в особливо великому розмірі, якщо ця виручка, товари або інші матеріальні цінності у три тисячі і більше разів перевищують неоподатковува­ний мінімум доходів громадян (у перерахунку у валюту України за офіційним курсом національної валюти, визначеним Національним банком України, на останній день строку, передбаченого законо­давством для перерахування виручки в іноземній валюті з-за кор­дону).

Незаконне відкриття або використання за межами України валютних рахунків

1. Незаконне, з порушенням встановленого законом порядку, відкриття або використання за межами України валютних рахунків фізичних осіб, вчинене громадянином України, що постійно про­живає на її території, а так само валютних рахунків юридичних осіб, що діють на території України, вчинене службовою особою під­приємства, установи чи організації або за її дорученням іншою особою, а також вчинення зазначених дій особою, яка здійснює підприємницьку діяльність без створення юридичної особи, — караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковува­них мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років, з конфіскацією валютних цінностей, що знаходяться на зазначених вище рахунках.

2. Ті самі дії, вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, — караються позбавленням волі на строк від трьох до п'яти ро­ків з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися пев­ною діяльністю на строк до трьох років та з конфіскацією валют­них цінностей, що знаходяться на зазначених вище рахунках.

Легалізація (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобутих злочинним шляхом

1. Вчинення фінансових операцій та інших угод з грошовими коштами та іншим майном, здобутих завідомо злочинним шляхом, а також використання зазначених коштів та іншого майна для здій­снення підприємницької або іншої господарської діяльності, а та­кож створення організованих груп в Україні чи за її межами для легалізації (відмивання) грошових коштів та іншого майна, здобу­
тих завідомо злочинним шляхом, — караютьсяштрафом від п'ятисот до трьох тисяч неоподатко­вуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років, з конфіскацією грошових коштів та іншого майна, здобутих завідомо злочинним шляхом.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, — караютьсяпозбавленням волі на строк від п'яти до дванадця­ти років з конфіскацією грошових коштів та іншого майна, здобу­тих завідомо злочинним шляхом, та з конфіскацією майна.

Порушення законодавства про бюджетну систему України

1. Використання службовою особою бюджетних коштів усу­переч їх цільовому призначенню або в обсягах, що перевищують затверджені межі видатків, а так само недотримання вимог щодо пропорційного скорочення видатків бюджету чи пропорційного фінансування видатків бюджетів усіх рівнів, як це встановлено чин­ним бюджетним законодавством, якщо предметом цих діянь були бюджетні кошти у великих розмірах, — караютьсяштрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, з позба­вленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяль­ністю на строк до трьох років або без такого.

2. Ті самі діяння, предметом яких були бюджетні кошти в осо­бливо великих розмірах або вчинені повторно, або за попередньою змовою групою осіб, — караютьсяобмеженням волі на строк від двох до п'яти років або позбавленням волі на строк від двох до восьми років, з позбав­ленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльні­стю, на строк до трьох років.

Примітка.

1. До бюджетних коштів належать кошти, що вклю­чаються у бюджети всіх рівнів незалежно від джерела їх форму­вання.

2. Великим розміром бюджетних коштів відповідно до статей 210, 211 цього Кодексу вважається сума, що в тисячу і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

3. Особливо великим розміром бюджетних коштів відповідно до статей 210, 211 цього Кодексу вважається сума, що в три тисячі і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Видання нормативно-правових або розпорядчих актів, які змінюють доходи і видатки бюджету всупереч встановленому законом порядку

1. Видання службовою особою нормативно-правових або роз­порядчих актів, які змінюють доходи і видатки бюджету всупереч встановленому законом порядку, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти у великих розмірах, — карається штрафом від ста до чотирьохсот неоподатковува­них мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, або позбавленням волі на строк до чотирьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, предметом яких були бюджетні кошти в особли­во великих розмірах або вчинені повторно, — караються позбавленням волі на строк від трьох до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів

1. Умисне ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'я­зкових платежів, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою під­приємства, установи, організації, незалежно від форми власності або особою, що займається підприємницькою діяльністю без ство­рення юридичної особи чи будь-якою іншою особою, яка зобо­в'язана їх сплачувати, якщо ці діяння призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів у значних розмірах, — карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковува­них мінімумів доходів громадян або позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

2. Ті самі діяння, вчинені за попередньою змовою групою осіб, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюдже­тів чи державних цільових фондів коштів у великих розмірах, - караються штрафом від п'ятисот до двох тисяч неоподаткову­ваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до п'яти років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

3. Діяння, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, раніше судимою за ухилення від сплати податків, зборів, інших обов'язкових платежів, або якщо вони призвели до фактичного ненадходження до бюджетів чи державних цільових фондів коштів в особливо великих розмірах, — караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.

4. Особа, яка вперше вчинила діяння, передбачені частиною першою та другою цієї статті, звільняється від кримінальної відпо­відальності, якщо вона до притягнення до кримінальної відповіда­льності сплатила податки, збори (обов'язкові платежі), а також від­шкодувала шкоду, завдану державі їх несвоєчасною сплатою (фі­нансові санкції, пеня).

Примітка.

Під значним розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в тисячу і біль­ше разів перевищують установлений законодавством неоподатко­вуваний мінімум доходів громадян, під великим розміром коштів слід розуміти суми податків, зборів і інших обов'язкових платежів, які в три тисячі і більше разів перевищують установлений законо­давством неоподатковуваний мінімум доходів громадян, під особ­ливо великим розміром коштів слід розуміти суми податків, збо­рів, інших обов'язкових платежів, які в п'ять тисяч і більше разів перевищують установлений законодавством неоподатковуваний мінімум доходів громадян.

Порушення порядку здійснення операцій з металобрухтом

1. Здійснення операцій з брухтом кольорових і чорних металів без державної реєстрації або без спеціального дозволу (ліцен­зії), одержання якого передбачено законодавством, або надання приміщень та споруд для розташування незаконних пунктів при­йому, схову та збуту металобрухту, організація незаконних пунктів прийому, схову та збуту металобрухту — карається штрафом від ста до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або громадськими роботами від ста до двохсот годин.

2. Дії, передбачені частиною першою цієї статті, якщо вони вчинені особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, — караються штрафом від п'ятисот до тисячі неоподатковува­них мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Порушення правил здачі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння

Ухилення від передбачених законом обов'язкової здачі на афі­наж або обов'язкового продажу видобутих із надр, отриманих із вторинної сировини, піднятих чи знайдених дорогоцінних металів чи дорогоцінного каміння, якщо це діяння вчинене у великому роз­мірі, а також ухилення від обов'язкової здачі на афінаж або для обов'язкового продажу скуплених дорогоцінних металів, дорого­цінного каміння, ювелірних чи побутових виробів з них або лому таких виробів, — караєтьсяштрафом від трьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.

Примітка.

Порушення правил здачі дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння визнається здійсненим у великому розмірі, якщо вартість вказаних у цій статті предметів, не зданих або не проданих, перевищує п'ятсот неоподатковуваних мінімумів дохо­дів громадян.

Підроблення знаків поштової оплати і проїзних квитків

Виготовлення з метою збуту, збут або використання завідомо підроблених знаків поштової оплати, маркованої продукції, міжна­родних купонів для відповіді, посвідчень особи для міжнародного поштового обміну, відбитків маркувальних машин, а також квитків залізничного, водного, повітряного або автомобільного транспор­ту та інших проїзних документів і документів на перевезення ван­тажу — караєтьсяштрафом до п'ятдесяти неоподатковуваних мініму­мів доходів громадян або виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років.

Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору чи контрольних марок

1. Незаконне виготовлення, підроблення, використання або збут незаконно виготовлених, одержаних чи підроблених марок акцизного збору або контрольних марок для маркування упаковок
примірників аудіовізуальних творів та фонограм чи голографічних захисних елементів — караютьсяштрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до чо­тирьох років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб, — караютьсяштрафом від трьохсот до тисячі неоподатковува­них мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк від трьох до п'яти років з конфіскацією товарів промаркованих під­робленими марками чи голографічними захисними елементами.

Незаконне виготовлення, збут або використання державного пробірного клейма

1. Незаконне виготовлення, збут або використання державно­го пробірного клейма — караєтьсяштрафом від ста до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до двох років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно, — караютьсяштрафом від трьохсот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від трьох до п'яти років.

Фіктивне банкрутство

Завідомо неправдива офіційна заява громадянина — заснов­ника або власника суб'єкта господарської діяльності, а також слу­жбової особи суб'єкта господарської діяльності, а так само грома­дянина — суб'єкта підприємницької діяльності про фінансову не спроможність виконання вимог з боку кредиторів і зобов'язань перед бюджетом, якщо такі дії завдали великої матеріальної шкоди кредиторам або державі, — караютьсяштрафом від семисот п'ятдесяти до двох тисяч не­оподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років.

Примітка.

У статтях 218- 223 цього Кодексу матеріальна шкода вважається великою, якщо вона у п'ятсот і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян.


Читайте також:

  1. Контрабанда
  2. Контрабанда
  3. Контрабанда (ст. 201 КК).




Переглядів: 737

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Необережне знищення або пошкодження майна | Доведення до банкрутства

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.018 сек.