Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядівКонтакти
 


Тлумачний словник


Контрабанда

На сьогодні контрабанда передбачена ст. МК України і ст. КК України. Контрабанда- це переміщення товарів, валюти, цінностей та ін­ших предметів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, учинене у великих розмірах або групою осіб, які організувалися для заняття контрабандою, а так само та­ке ж незаконне переміщення історичних і культурних цінностей, наркотич­них засобів, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних, вибухових речовин, зброї і набоїв (крім гладкоствольної мисливської зброї і набоїв до неї). За контрабанду ст КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до десяти років із конфіскацією майна.

Під великим розміром розуміється контрабанда, загальна вартість предметів якої становить двісті й більше офіційно встановлених міні­мальних розмірів заробітної плати.

Практично у всіх країнах під контрабандою розуміється переміщення через митний кордон (кор­дон держави) товарів та інших предметів таємно чи тих, які заборонені, визнається злочином. При цьому контрабанда стара як і митне право. Власне, коли виникло контрольоване і зі стягненням мита переміщення товарів через митний кордон, тоді й виникда контрабанда.

У ряді країн визнається кваліфікована контрабанда: скоєна неодноразово, посадовою особою з використанням свого посадового положення, скоєна із застосуванням насилля до особи, що здійснює митний контроль.

Об'єктом контрабанди визнається державний порядок здійснення зовнішньоекономічної діяльності, який включає в себе в тому числі й за­гальний і спеціальний порядок переміщення товарів через митний кор­дон Безпосереднім об'єктом контрабанди є встановлений порядок пере­міщення матеріальних цінностей і окремих предметів й речовин, які ви­лучені з вільного обігу через митний кордон України.

Предметомконтрабанди є товари, валюта, історичні й культурні, національні цінності та інші предмети, у тому числі й ті, що вилучені з вільного обігу: отруйні, сильнодіючі, радіоактивні, вибухові речовини, зброя та набої. Виключення складає мисливська гладкоствольна зброя.

Контрабандою завдається шкода або створюється загроза:

- економічній безпеці, особливо при незаконному вивозі стратегіч­ної сировини й товарів;

- суспільній безпеці при незаконному переміщені наркотиків, пси­хотропних речовин, зброї;

- національній безпеці України чи безпека інших країн у разі неза­конного вивезення (увезення) зброї масового ураження, а також матеріа­лів чи технологій, які використовуються для їх виготовлення;

- інтересам культури в разі контрабанди культурних цінностей.

Об'єктивна сторона контрабанди полягає в незаконному перемі­щенні через митний кордон України (увезення на територію України чи вивезення вказаних товарів і предметів будь-яким способом. Як прави­ло, контрабанда здійснюється у вигляді активних дій. Хоча й не виклю­чена бездіяльність, особливо при співучасті, коли дії співучасників між собою не пов'язані.

Судова практика визнає контрабанду закінченою з моменту перетину митного кордону України. У той же час для контрабанди характерна ста­дія підготовки до скоєння злочину. Як підготовка до контрабанди кваліфі­куються дії з незаконного отримання ліцензії на вивезення стратегічної сировини, наркотичних засобів, свідоцтва на вивезення культурних ціннос­тей, обладнання схованок, схиляння інших осіб до спільного вчинення контрабанди чи створення інших умов для скоєння контрабанди.

Із суб'єктивної сторони контрабанда передбачає наявність прямого умислу. Винний усвідомлює обставини й характер незаконного переміщен­ня товарів, предметів і речовин через митну територію України й прагне їх ввезти на територію України з порушенням установленого порядку чи ви­везти з України. Тож контрабанда скоюється з прямим умислом (наміром).

Мотив та мета контрабанди, як правило, вирішального значення не мають. Мотив завжди корисливий. Це бажання збагатитися незаконним шляхом.

Суб'єктами контрабанди можуть бути фізичні особи: громадяни України, іноземці, апатриди, що досягли 16-ти років. Як спеціальний су­б'єкт визнається посадова особа, що скоїла цей злочин із використанням своєї посади.


Читайте також:

  1. Контрабанда
  2. Контрабанда
  3. Контрабанда (ст. 201 КК).
Переглядів: 572

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порушення митних правил як підстава адміністративної від­повідальності | Адміністративна відповідальність за порушення митних правил

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.001 сек.