Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контрабанда

На сьогодні контрабанда передбачена ст. МК України і ст. КК України. Контрабанда- це переміщення товарів, валюти, цінностей та ін­ших предметів через митний кордон України поза митним контролем або з приховуванням від митного контролю, учинене у великих розмірах або групою осіб, які організувалися для заняття контрабандою, а так само та­ке ж незаконне переміщення історичних і культурних цінностей, наркотич­них засобів, отруйних, сильнодіючих, радіоактивних, вибухових речовин, зброї і набоїв (крім гладкоствольної мисливської зброї і набоїв до неї). За контрабанду ст КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від трьох до десяти років із конфіскацією майна.

Під великим розміром розуміється контрабанда, загальна вартість предметів якої становить двісті й більше офіційно встановлених міні­мальних розмірів заробітної плати.

Практично у всіх країнах під контрабандою розуміється переміщення через митний кордон (кор­дон держави) товарів та інших предметів таємно чи тих, які заборонені, визнається злочином. При цьому контрабанда стара як і митне право. Власне, коли виникло контрольоване і зі стягненням мита переміщення товарів через митний кордон, тоді й виникда контрабанда.

У ряді країн визнається кваліфікована контрабанда: скоєна неодноразово, посадовою особою з використанням свого посадового положення, скоєна із застосуванням насилля до особи, що здійснює митний контроль.

Об'єктом контрабанди визнається державний порядок здійснення зовнішньоекономічної діяльності, який включає в себе в тому числі й за­гальний і спеціальний порядок переміщення товарів через митний кор­дон Безпосереднім об'єктом контрабанди є встановлений порядок пере­міщення матеріальних цінностей і окремих предметів й речовин, які ви­лучені з вільного обігу через митний кордон України.

Предметомконтрабанди є товари, валюта, історичні й культурні, національні цінності та інші предмети, у тому числі й ті, що вилучені з вільного обігу: отруйні, сильнодіючі, радіоактивні, вибухові речовини, зброя та набої. Виключення складає мисливська гладкоствольна зброя.

Контрабандою завдається шкода або створюється загроза:

- економічній безпеці, особливо при незаконному вивозі стратегіч­ної сировини й товарів;

- суспільній безпеці при незаконному переміщені наркотиків, пси­хотропних речовин, зброї;

- національній безпеці України чи безпека інших країн у разі неза­конного вивезення (увезення) зброї масового ураження, а також матеріа­лів чи технологій, які використовуються для їх виготовлення;

- інтересам культури в разі контрабанди культурних цінностей.

Об'єктивна сторона контрабанди полягає в незаконному перемі­щенні через митний кордон України (увезення на територію України чи вивезення вказаних товарів і предметів будь-яким способом. Як прави­ло, контрабанда здійснюється у вигляді активних дій. Хоча й не виклю­чена бездіяльність, особливо при співучасті, коли дії співучасників між собою не пов'язані.

Судова практика визнає контрабанду закінченою з моменту перетину митного кордону України. У той же час для контрабанди характерна ста­дія підготовки до скоєння злочину. Як підготовка до контрабанди кваліфі­куються дії з незаконного отримання ліцензії на вивезення стратегічної сировини, наркотичних засобів, свідоцтва на вивезення культурних ціннос­тей, обладнання схованок, схиляння інших осіб до спільного вчинення контрабанди чи створення інших умов для скоєння контрабанди.

Із суб'єктивної сторони контрабанда передбачає наявність прямого умислу. Винний усвідомлює обставини й характер незаконного переміщен­ня товарів, предметів і речовин через митну територію України й прагне їх ввезти на територію України з порушенням установленого порядку чи ви­везти з України. Тож контрабанда скоюється з прямим умислом (наміром).

Мотив та мета контрабанди, як правило, вирішального значення не мають. Мотив завжди корисливий. Це бажання збагатитися незаконним шляхом.

Суб'єктами контрабанди можуть бути фізичні особи: громадяни України, іноземці, апатриди, що досягли 16-ти років. Як спеціальний су­б'єкт визнається посадова особа, що скоїла цей злочин із використанням своєї посади.


Читайте також:

  1. Контрабанда
  2. Контрабанда
  3. Контрабанда (ст. 201 КК).




Переглядів: 876

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Порушення митних правил як підстава адміністративної від­повідальності | Адміністративна відповідальність за порушення митних правил

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.015 сек.