Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Цивільний захист в 21 столітті.

КУРС лекцій

КРИВОРІЗЬКИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ ІНСТИТУТ

ДВНЗ КРИВОРІЗЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТЕ

МІНІСТІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ, МОЛОДІ ТА СПОРТУ

Рисунок 70 — Нанодроти на графені самі будують структуру

Інженери з Університету штату Іллінойс вирощували на листі графену напівпровідникові сполуки з нанодротів і виявили, що нанодроти ростуть зовсім незвично. Це відкриття дуже важливе для електронної промисловості; воно змінює основи технології епітаксії. Експерти вважають, що саме нанодроти стануть основним матеріалом електроніки майбутнього. Їх будуть широко застосовувати для виготовлення транзисторів, сонячних панелей, лазерів, різноманітних здавачів тощо

Американські учені досліджували можливості створення нанопроводів, вирощуючи їх за допомогою технології ван-дер-Ваальсової епітаксії на плоскій підкладці з напівпровідникових матеріалів, таких як Силіцій. Зокрема вони вирощували дроти так званого класу III-V (три-п'ять). Такі напівпровідники дуже потрібні для створення сонячних панелей та лазерів нового покоління.

Нещодавно дослідники з Університету штату Іллінойс спробували виростити нанодроти з індій арсеніду галію (InGaAs) на листі графену і виявили несподіваний результат. Нанодроти з InGaAs самостійно сформувалися в незвичну структуру, в якій серцевина складається з одного матеріалу, арсеніду індію, а зовнішня оболонка з другого — InGaAs. Важливо також, що структуру нанодротів можна регулювати, змінюючи співвідношення між індієм та галієм, що дозволяє керувати оптичними та струмопровідними властивостями нанодротів.

Вирощування композитних нанодротів на графеновій підкладці є важливим досягненням. Сам графен має численні переваги перед силіцієм. Зокрема, графен гнучкий дуже добре проводить струм, до того ж сировину для графену (Карбону) можна брати прямо з повітря. В наш час приблизно 80 % вартості сонячної комірки складає вартість кремнієвої підкладки.

 

 

з дисципліни«Цивільний захист»

(ОБОВЯЗКОВА ДИСЦИПЛІНА ДЛЯ СТУДЕНТІВ ВСІХ СПЕЦІАЛЬНОСТЕЙ ДЕННОЇ ТА ЗАОЧНОЇ ФОРМ НАВЧАННЯ»

 

Кривий Ріг

2011
Тема 1. Цивільний захист населення.

 

У 21 столітті зберігаються традиційні загрози і небезпеки як природного, техногенного і соціально-політичного характеру та виникають нові. спостерігається зростання і посилення соціальних протиріч, уразливість міських інфраструктур до ударів стихій, енергетичних катастроф, актів тероризму. Виникають невідомі раніше інфекційні захворювання (пташиний, свинний грип), вимагають вирішення і інші глобальні проблеми.

Одна з них – проблема війни і світу. яка набуває нових вимірів. з одного боку, немає прямої загрози світової ядерної війни і вживання найпростіших заходів озброєння, а з іншого боку – військова небезпека зберігається. Минулі останні озброєні конфлікти (на Балканах в Ірану) показали, що сучасні війни відрізняються високою вибірлисть удару в основному завдають по об’єктах тилу держави, системах життєзабезпечення цивільного населення. Навіть без використання зброї масового ураження наслідків сучасних воєн можуть досягти великих масштабів.

Одна з проблем світової спільноти – це природні катастрофи – землетруси (ХХ столітті на землі від них загинуло 2 млн. чоловік) сейсмічно небезпечних зонах зараз проживає понад 10 млн чоловік, загрози повеней існує більше ніж для 500 населених пунктів. Великий збиток від засусів, селів, обвалів, природних пожеж.

До першочергових відносяться також проблеми техногенної безпеки. Останніми роками її почали розуміти як глобальну проблему соціально-економічного характеру. Причина цього – дисциплінарність техногенної сфери як штучного місця існування людей, зростання економіки і її ускладнення, збільшення чинників уразливості. Для України до їх належать моральний і фізичний знос основних виробничих фондів, систем транспорту.

Найважливішими складовими інтересів нашої держави є захист людей, суспільства і держав ви в цілому від НС техногенного і природного характеру і їх наслідків.

Неможливо забезпечити безпеку лише від однієї конкретної загрози, а необхідний системний підхід до вирішення цих проблем.

Це й стало однією із передумов прийняття у березні 1998 р Кабінетом Міністрів України Постанови №1198 «Про єдину державну систему запобігання і реагування на НС техногенного і природного характеру». Вона покликана об’єднати органи виконавчої влади місцевого самоврядування і окремі організації для здійснення цілеспрямованої діяльності по запобіганню і ліквідації НС.

Успішне функціонування ЄДС швидко підтвердило обґрунтованість її створення в країні єдиної правової бізипо запобіганню і ліквідації НС. Вперше у вітчизняній історії діяльність у цій області була визначення ЗУ №1809 від 8 червня 2000р «Про захист населення і територій від НС техногенного і природного характеру». у цей час МНС здійснює свою діяльність керуючись цим Законом і Постановою.

Сфера дії названого Закону і область діяльності МНС не охоплює питання захисту населення військового часу.

 


Читайте також:

  1. III. Захист інтересів клієнта
  2. Аварійно-рятувальні підрозділи Оперативно-рятувальної служби цивільного захисту, їх призначення і склад.
  3. Авілум – “син чоловіка” – повноправна людина, охороні його життя, здоров’я, захисту його майнових інтересів присвячена значна частина законника.
  4. Адміністративний захист об’єктів інтелектуальної власності від недобросовісної конкуренції
  5. Адміністративно-правовий захист об’єктів інтелектуальної власності
  6. Адміністративно-правовий захист права інтелектуальної власності
  7. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  8. Адміністративно-правовий спосіб захисту прав
  9. Акустичні засоби|кошти| захисту
  10. Антитерористична захист об'єкта.
  11. Базові напрями організації захисту інформації ІКСМ.
  12. Банк (філія) - учасник СЕП не має права передавати засоби захисту інформації іншій установі.




Переглядів: 576

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Аномалії особистого розвитку підлітків | Мета, принципи, основні завдання ЦЗ.

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.032 сек.