Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Контакти
 


Тлумачний словник
Авто
Автоматизація
Архітектура
Астрономія
Аудит
Біологія
Будівництво
Бухгалтерія
Винахідництво
Виробництво
Військова справа
Генетика
Географія
Геологія
Господарство
Держава
Дім
Екологія
Економетрика
Економіка
Електроніка
Журналістика та ЗМІ
Зв'язок
Іноземні мови
Інформатика
Історія
Комп'ютери
Креслення
Кулінарія
Культура
Лексикологія
Література
Логіка
Маркетинг
Математика
Машинобудування
Медицина
Менеджмент
Метали і Зварювання
Механіка
Мистецтво
Музика
Населення
Освіта
Охорона безпеки життя
Охорона Праці
Педагогіка
Політика
Право
Програмування
Промисловість
Психологія
Радіо
Регилия
Соціологія
Спорт
Стандартизація
Технології
Торгівля
Туризм
Фізика
Фізіологія
Філософія
Фінанси
Хімія
Юриспунденкция






Монтажні машини, механізми та пристрої

Виробами

Забезпечення монтажних робіт матеріалами, обладнанням і

Матеріали, заготовки і вироби для сантехнічних систем доставляють на об'єкт в такій послідовності: вузли каналізації; трубні заготовки опалення і нагрівальні прилади; вузли холодного і гарячого водопостачання; вузли системи газопостачання; ванни, змивні бачки, унітази і раковини; газові плити і колонки; умивальники; водорозбірну і змішувальну арматуру. Разом з арматурою завозять необхідні для монтажу трубопровідної системи матеріали і засоби кріплення.

Вузли каналізації надходять на об'єкт готові для збирання в систему; ревізії закриті кришками з гумовими прокладками завтовшки 4-5 мм і затягнуті болтами.

Санітарне обладнання завозять на об'єкт комплектно: ванни з ніжками; раковини і мийки - з кронштейнами та кріпленнями; умивальники - з кронштейнами; змивні бачки - з внутрішнім обладнанням і кронштейнами або гачками для кріплення. Водорозбірну і змішувальну арматуру завозять перед здаванням об'єкта в експлуатацію.

В комплект системи опалення, крім трубопроводів, входять: вузол управління в зборі; водонагрівачі (якщо вони передбачені проектом) в повному комплекті від місця приєднання до тепломережі до місця приєднання до системи опалення, розширювальний бак з привареними штуцерами для підключення трубопроводів, повітрозбірники, контрольно-вимірювальна арматура (термометри, манометри, лічильники тощо).

Якщо котельня розташована в будинку, одночасно з вузлами системи опалення на об'єкт доставляються котли, насоси, грязьовики, повітрозбірники, вентилятори, заготовки трубного обв'язування котлів, автоматика тощо.

Для систем газопостачання підводи до газових приладів постачають з газовими кранами - бронзовими або комбінованими. Вводи газопроводу Dу< 80 комплектують бронзовими або чавунними натяжними пробковими кранами, а Dу>80 - чавунними фланцевими засувками. Газові прилади надходять на об'єкт без конфорок, листів і ручок, які встановлюються перед впусканням газу в систему.

В комплект системи вентиляції входять повітропроводи, фасонні деталі, припливні та відсмоктувальні, регулювальні, запірні та запобіжні пристрої, фланці, прокладки, болти з гайками, засоби кріплення. Довжина повітропроводу, який перевозиться автомобілем, не повинна перевищувати 2,8 м, а залізничним транспортом - 2,1 м.

Для монтажу систем ТГіВ використовують різні машини, механізми та пристрої: стрілові крани, автовантажники, самохідні підіймальники, телескопічні вишки, лебідки, домкрати тощо. Вибирають машини і механізми за ПВР залежно від маси і габаритних розмірів монтажних конструкцій, обладнання і висоти, на яку їх піднімають, а також від характеристики об'єкта і місцевих умов.

Для монтажу систем ТГіВ найчастіше застосовують автомобільні, пневмоколісні й тракторні стрілові крани. Ці крани наймобільніші. За допомогою автокранів виконують навантажувально-розвантажувальні роботи і укрупнювальне збирання конструкцій. Для підвищення вантажопідіймальності та стійкості ці крани обладнуються виносними опорами (аутригерами).

Якщо відстань автокрана від центру ваги до конструкції, що монтується мінімальна, необхідне підняття стріли крана Нс.к (рис.5.2,б) над поверхнею землі

де h0 - відстань від рівня стоянки крана до висоти опори монтажного елемента, м; hб - проміжок безпеки (hб = 0,3 ... 0,5 м; за наявності робітників на монтажному горизонті hб =2,5 м); hк - висота конструкції, що монтується, м; hс - висота стропа, м; hп - висота поліспаста (або підвіски кранового гака), м.

Рис.5.2. Визначення параметрів монтажного крана: а - вильоту стріли ; б- висоти стріли

Мінімальний виліт стріли lс визначається з подібності трикутників АВС і АЕД (рис.5.2, б):

Вибирають монтажний кран за два етапи. На першому етапі визначають мінімально необхідні для даних умов і прийнятих схем монтажних робіт робочі параметри крана - вантажопідіймальність, виліт і висоту стріли. За ними підбирають декілька марок (типів) кранів, що відповідають розрахунковим вимогам. На другому етапі визначають техніко-економічні показники кожного з кранів і за ними вибирають найекономічніший тип крана з оптимальними техніко-економічними параметрами.

Велика група підіймальних механізмів (телескопічні автовишки, автогідропіднімачі, самохідні помості тощо) призначена для переміщення монтажників і дрібних деталей в зону монтажу.

Рис.5.3. Схеми закріплення лебідок:: а - за пальовий якір; б - за бетонний якір; в - за колону; г - за ригель; д - за стіну; 1 - горизонтальний брус; 2 - паля; 3 - засипка; 4 - бетонний закладний елемент; 5 - лебідка; 6 - колона; 7 - ригель; 8 - стіна

Для піднімання конструкцій і обладнання на незначну висоту, переміщення в межах будівельного майданчика, навантаження на транспорт, насування на фундамент застосовують автовантажники. У монтажних роботах широко використовують механізми з комбінації блоків - поліспасти. В основному застосовують прості (одинарні) поліспасти з однією тяговою віткою каната.

Домкрати - рейкові, гвинтові, гідравлічні та розпірні використовують для переміщення конструкцій і обладнання на незначну відстань (до 2 м).

Лебідки - барабанні, важільні, ручні та електричні застосовують для допоміжних робіт, що зв'язані з вертикальним і горизонтальним переміщенням монтажного обладнання.

Для підняття конструкцій і обладнання використовують вантажозахоплювальні пристрої у вигляді прядивних, гнучких сталевих, капронових, перлонових канатів, різного роду траверс, механічних і вакуумних захоплювачів (рис.5.4).

Рис.5.4. Вантажозахоплювальні пристрої, що застосовуються у монтажі систем ТГіВ: а) універсальний строп; б) полегшений строп з гаком і петлею; в) чотиривітковий канатний строп; г) стропування труб універ­сальним стропом з пристроєм для розстропування; д) напівавтоматичний строп "удавка"; є) стропування труби цим стропом; ж) двовітковий строп з торцевими захоплювачами труб; з) напівавтоматичний кліщовий захоплювач; й) стропування труб м'яким захоплювачем (рушником); к) стропування труби двовітковим стропом; л) траверса для довгомірних труб; 1 - труба; 2 - фіксатор-замок; 3 - щоки; 4 - опорна плита; 5 - палець; 6 - трос; 7 - тросик; 8 - кільце; 9 - ручка; 10- підвіска; II - висувні губки; 12 - вісь; ІЗ - важелі; 14 - скоба; 15 - два гаки; 16 - зрівноважені блоки; 17 - траверса; 18 - стропи; 19 - м'який строп "рушник"; 20 - стержні; 21 -привод для протягування "рушника" з-під труби; 22 - перстень-траверса; 23 - опора; 24 - перстень (кільце); 25 - строп; 26 - захоплювач; 27 - ківш; 28 – замок


Читайте також:

  1. Cпрямляючі пристрої
  2. II. МЕХАНІЗМИ ФІЗІОЛОГІЧНОЇ ДІЇ НА ОРГАНІЗМ ЛЮДИНИ.
  3. V Процес інтеріоризації забезпечують механізми ідентифікації, відчуження та порівняння.
  4. Акумуляторні батареї та зарядні пристрої.
  5. Альдостерон та механізми ренін-ангіотензину
  6. Багатокаскадні передавальні пристрої - 30 хв.
  7. Бензинові моторні пилки та звалювальні пристрої
  8. Вантажні пристрої
  9. Вентиляційні пристрої в підземних виробках
  10. Вибір мікропроцесорного комплекту для проектування обчислювальних пристроїв і систем
  11. Вибір, розміщення, режими роботи компенсуючих пристроїв.
  12. Види атак на механізми та протоколи автентифікації




Переглядів: 1379

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Розвиток монтажних процесів у просторі й у часі | Сталеві труби, фасонні та приварювані деталі для них

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

 

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.005 сек.