Студопедия
Новини освіти і науки:
МАРК РЕГНЕРУС ДОСЛІДЖЕННЯ: Наскільки відрізняються діти, які виросли в одностатевих союзах


РЕЗОЛЮЦІЯ: Громадського обговорення навчальної програми статевого виховання


ЧОМУ ФОНД ОЛЕНИ ПІНЧУК І МОЗ УКРАЇНИ ПРОПАГУЮТЬ "СЕКСУАЛЬНІ УРОКИ"


ЕКЗИСТЕНЦІЙНО-ПСИХОЛОГІЧНІ ОСНОВИ ПОРУШЕННЯ СТАТЕВОЇ ІДЕНТИЧНОСТІ ПІДЛІТКІВ


Батьківський, громадянський рух в Україні закликає МОН зупинити тотальну сексуалізацію дітей і підлітків


Відкрите звернення Міністру освіти й науки України - Гриневич Лілії Михайлівні


Представництво українського жіноцтва в ООН: низький рівень культури спілкування в соціальних мережах


Гендерна антидискримінаційна експертиза може зробити нас моральними рабами


ЛІВИЙ МАРКСИЗМ У НОВИХ ПІДРУЧНИКАХ ДЛЯ ШКОЛЯРІВ


ВІДКРИТА ЗАЯВА на підтримку позиції Ганни Турчинової та права кожної людини на свободу думки, світогляду та вираження поглядів



Розвиток монтажних процесів у просторі й у часі

Способи та технологічні операції основних монтажних процесів

Залежно від призначення, форми, розмірів будинків та споруд, умов виконання робіт, маси конструкцій застосовують такі способи монтажу, нарощуванням - коли конструкції встановлюють на попередньо вивірені і закріплені елементи будинків і споруд; підрощуванням - коли конструкції послідовно стикують до нижніх площин раніше змонтованих конструкцій (для підрощування застосовують різні домкрати); поворотом конструкції навколо точки опори у вертикальній площині - під час монтажу електроліній, високих колон і труб; насуванням - із застосуванням поздовжньо-поперечного насування прогонових конструкцій на опори (наприклад, під час будівництва мостів); шлюзуванням конструкцій за допомогою консольно-шлюзових кранів - під час монтажу прогонових конструкцій і мостів через судноплавні ріки, під час будівництва естакад шляхопроводів; рівноважно-навісним збиранням - під час будівництва мостів через судноплавні ріки.

Розрізняють роздільний, комплексний і змішаний способи нарощування. За роздільним способом в захватці монтують тільки однотипні елементи (наприклад, нагрівальні прилади, стояки системи опалення). За комплексним способом в захватці монтують всі елементи, які тільки можна, виходячи з умов виконання робіт (наприклад, одночасно стояки гарячого і холодного водопроводів, газові стояки). За змішаним способом монтаж виконують групами конструкцій (наприклад, в захватці одна бригада монтує стояки сантехнічних систем, а друга бригада одночасно монтує сантехнічні прилади та обладнання).

Залежно від монтажного оснащення і потрібної точності монтажу збірних елементів технологічні операції виконують способами: вільного монтажу, коли збірні елементи, вільно підвішені до гака крана, .встановлюються в проектне положення без спеціальних пристроїв; обмежено-вільного монтажу, коли застосовують різні фіксатори, які полегшують встановлення конструкції в проектне положення; напіввимушеного монтажу з застосуванням кондукторів і маніпуляторів; вимушеного монтажу, із переміщенням і встановленням елемента в проектне положення за допомогою дистанційного управління.

Для ритмічного і неперервного виконання всіх технологічних завдань монтажний процес повинен бути організований як в просторі, так і в часі.

Організація монтажного процесу в просторі забезпечується поділом об'єктів на ділянки і захватки.

Ділянкою називають частину споруди, в межах якої виробничі умови однакові і є можливість застосування однакових методів робіт (однакових виробничих процесів). Наприклад, поверх блок-секції житлового будинку, частина тепломережі або газопроводу певної довжини тощо.

Захватками називають частини об'єкта, в межах яких повторюються однакові комплекси будівельних процесів, кожен з яких триває протягом певного однакового періоду.

За послідовним методом всі монтажні процеси виконуються на першій захватці, потім на другій, третій тощо (рис.5.1,а). За паралельним методом всі монтажні процеси виконуються одночасно на всіх захватках (рис.5.1,6), що вимагає максимальної концентрації ресурсів (m × r).

За потоковим (змішаним) методом кожен монтажний процес здійснюють спочатку на першій захватці, потім на другій, третій і т.д. (рис. 7.1, в). Це дає змогу послідовно виконувати однорідні монтажні процеси і паралельно - різнорідні.

Потоковий метод будівництва поєднує переваги послідовного і паралельного методів - раціональне використання ресурсів і відносно коротка тривалість будівництва.

У потоковому методі розрізняють: цикл потоку - виробничі процеси, які відбуваються протягом певного періоду; після закінчення циклу одержують напівфабрикат або викінчену будівельну продукцію; ритм потоку К- тривалість циклу на одній захватці, або модуль циклічності; крок потоку Ко- інтервал часу між початком робіт, які виконуються на даній захватці однією бригадою або ланкою і початком робіт на цій самій захватці наступною бригадою або ланкою.

Рис.5.1. Виконання монтажних процесів різними методами: а - послідовним, б - паралельним, в - потоковим, г - те ж, з зображенням у вигляді циклограми; процес № 1 — монтаж системи каналізації; те ж №2 - монтаж системи опалення; те ж № 3 - монтаж систем холодного і гарячого водопостачання; те ж № 4 - монтаж системи внутрішнього газопостачання

Будівельні потоки класифікують залежно від структури і виду остаточної продукції: частковий потік - це послідовне виконання одного процесу на різних захватках (ділянках); спеціалізований потік - сукупність часткових потоків, що об'єднані однією системою параметрів у вигляді елементів або частин об'єкта; об'єктний потік - сукупність спеціалізованих потоків, продукцією яких є закінчений об'єкт; комплексний потік - сукупність об'єктних потоків, необхідних для спорудження різнотипових об'єктів і споруд, що об'єднані в єдиний комплекс.


Читайте також:

  1. Pp. Розвиток Галицько-волинського князівства за Данила Романовича
  2. V Розвиток кожного нижчого рівня не припиняється з розвитком вищого.
  3. Автоматизація виробничих процесів
  4. Аграрні реформи та розвиток сільського госпо- дарства в 60-х роках XIX ст. — на початку XX ст.
  5. Адміністративно-територіальний устрій та соціально-економічний розвиток
  6. Актуальність безпеки життєдіяльності. Сталий розвиток людини
  7. Акцентуація характеру – перебільшений розвиток певних властивостей характеру на шкоду іншим, в результаті чого погіршуються відносини з оточуючими людьми.
  8. Анатомія параректальних просторів
  9. Безпечність виробничих процесів
  10. Білінійні і квадратичні форми в евклідовому просторі
  11. Будівельний генеральний план на стадії виконання окремих видів будівельно-монтажних робіт.
  12. Бурхливий розвиток емпіричної соціології




Переглядів: 821

<== попередня сторінка | наступна сторінка ==>
Основні принципи монтажних робіт | Монтажні машини, механізми та пристрої

Не знайшли потрібну інформацію? Скористайтесь пошуком google:

  

© studopedia.com.ua При використанні або копіюванні матеріалів пряме посилання на сайт обов'язкове.


Генерація сторінки за: 0.003 сек.